Aktualność
Adrian Kotowski, Wtorek, 8 sierpnia 2017, 13:07

Nadchodzą bardzo duże zmiany. Na oficjalnym kanale Xbox na YouTube pojawił się materiał wideo, prezentujący wygląd nowego interfejsu użytkownika, który trafi jeszcze w tym roku na konsole Xbox One. Jego zapowiedź to spora niespodzianka, bo firma z Redmond nic na jego temat wcześniej nie wspominała. Wydawało się też, że przedsiębiorstwo jest zadowolone z obecnego dashboardu.

Nowy interfejs konsoli Xbox One wprowadza wiele bardzo istotnych zmian, które mają poprawić komfort obsługi konsoli. Użytkownik będzie miał sporo możliwości dostosowania wyświetlanych elementów, a działanie samego systemu ma być zauważalnie szybsze. Każda osoba będzie mogła dodać do zakładki Home swoje ulubione tytuły i dzięki temu odpalać je szybciej, bez przekopywania się przez bibliotekę. Dodatkowo dla tego typu produkcji udostępniane będą dodatkowe informacje, jak wiadomości od twórców, dane o aktywności znajomych, sugerowane osiągnięcia itd.

Łatwiejsza jest ponadto nawigacja po menu i zakładkach, także podczas rozgrywki. Microsoft postawił na poprawienie menu społeczności, w którym ma znajdować się jeszcze więcej interesujących nas wiadomości. Odświeżono wygląd hubów gier, profili oraz klubów, usprawniono wyświetlanie komentarzy i ogłoszono nowe opcje do tworzenia turniejów na Xbox One. Nowy wygląd systemu dostępny jest dla osób znajdujących się w grupie Xbox Insiders. Pełna wersja pojawi się później w tym roku, najprawdopodobniej w okolicach premiery Xbox One X.

Nowy dashboard Xbox One

Co ciekawe, nie wszystkim podoba się zapowiedziane przez Microsoft zmiany Jak dobrze wiadomo, to nie pierwszy raz, kiedy podmiot zmienia dashboard Xbox One. Gracze narzekają, że będą musieli uczyć się interfejsu od nowa, a pierwsze materiały nie wskazują, byśmy mieli otrzymać coś przełomowego.

Przy okazji ujawniono też nowości, które będą dostępne dla graczy komputerowych. Game Bar doczeka się kilku usprawnień, w tym dodanej opcji włączenia/wyłączenia funkcji Game Mode, bez wymogu przechodzenia do ustawień. Funkcja Mixer pozwoli teraz na prosty wybór źródła dźwięku przy transmisji, a w opcjach dostępne będzie rozwiązanie mające poprawiać jakość łączności z serwerami Xbox Live.  

Źródło: Xbox Wire
Ocena aktualności:
Brak ocen
Zaloguj się, by móc oceniać
mfuker (2017.08.08, 15:22)
Ocena: -2

0%
Microsoft nie potrafi zaprojektować ergonomicznego interfejsu.
adammo666 (2017.08.08, 15:26)
Ocena: 3

0%
Dramatycznie to wygląda, wszystko wszędzie
Kriss_Hietala (2017.08.08, 15:54)
Ocena: 4

0%
Jest bardzo ergonomiczny. Drobne poprawki względem poprzedniego wyglądu ale na plus. Ewolucja, nie rewolucja. Ale jest dobrze.
Hashi (2017.08.08, 17:20)
Ocena: -2

0%
Czy oni dopiero odkryli coś takiego jak wrzucenie na dash 3 ostatnich odpalanych gier/apek? Jestem w ciężkim szoku.
Distanceshadow (2017.08.08, 21:47)
Ocena: 1

0%
Ch..... zlamane ciagle cos zmieniaja w tym menu.Raz jest tak, a za chwile szukaj czlowieku gdzie wcielo opcje ktora jeszcze wczoraj tu byla.Strasznie mnie to denerwuje.I nie pojme tez , ze idioci z ms nie zastanowia sie przez chwile, ze np. taki IOS , albo strona www.google.com od lat wygladaja tak samo, i sa super proste.A to co robi ms przypomina jakies www zasrane flashowymi reklamami a nie cos gdzie sie klika.
Hashi (2017.08.09, 05:52)
Ocena: 1

0%
@Distanceshadow
Przy windows było łatwo. Jak zaczynali to po prostu skopiowali prawie wszystko od innych, trochę od Xeroxa, trochę od Apple, trochę od innych. A ze w Europie był boom na komputery i ludzi nie obchodziło, ze da się na tym odpalić Mario i napisać kilka słów we Writerze (worpad?), oni chcieli mieć poprostu w domu komputer. Tak kasa płyneła latami, potem dali opcje kopiowania CD, DVD, ściągania muzyki, filmów i tak leciało.

Natomiast jak mieli zrobić system na TV, łatwy w obsłudze, intuicyjny, z dużymi animowanymi ikonami, bez łamania patentów (bo dziś każdy biega po sądach), to ich to przerosło. Wiesz czemu?
Bo tam pracują same debile.
PACH (2017.08.09, 11:02)
Ocena: 2

0%
Hashi @ 2017.08.08 17:20  Post: 1086735
Czy oni dopiero odkryli coś takiego jak wrzucenie na dash 3 ostatnich odpalanych gier/apek? Jestem w ciężkim szoku.

To akurat krok wstecz, wcześniej było 5 :/
Taki se ten nowy 'pulpit', może chociaż multitasking poprawią.
pwil (2017.08.09, 12:27)
Ocena: 1

0%
Tak BTW jest promo -50% na FH3 i GTA5 w MS.
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Letnia wyprzedaż gier. Ruszyła kolejna, letnia wyprzedaż gier na platformie Steam. 36
Firma podobno prowadzi już odpowiednie testy. 6
Firma zapowiada też ogromne inwestycje w proces 5 nm. 30
Byłaby to bardzo miła wiadomość. 20
Odważna deklaracja ze strony CD Projekt RED. 22
Posiadacze Xboksa One X będą rozczarowani. 19
Dobrze jest być przyjacielem Huanga. 24
Prawdziwa bomba w środku tygodnia. 87
Niestety tylko w USA. AMD wpadło na ciekawy pomysł, by dopiec konkurencji. 43
Prawdziwa bomba w środku tygodnia. 87
Zabawna odpowiedź niebieskich. 32
Letnia wyprzedaż gier. Ruszyła kolejna, letnia wyprzedaż gier na platformie Steam. 36
Dobrze jest być przyjacielem Huanga. 24
28-rdzeniowiec Intela, nowa generacja Threadripperów, gry z E3 i więcej. 1
Niestety tylko w USA. AMD wpadło na ciekawy pomysł, by dopiec konkurencji. 43
Teraz AMD może konkurować z G-Sync HDR. 10
Firma zapowiada też ogromne inwestycje w proces 5 nm. 30
Kolejne procesory z Zen+ coraz bliżej. 7
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane