Aktualność
Piotr Gontarczyk, Wtorek, 21 lutego 2017, 17:43

Druga co do wielkości akcja w historii Humble Bundle. Akcja charytatywna Humble Freedom Bundle została zakończona i to z dużym przytupem. Okazało się, że pod względem zebranej kwoty jest to druga akcja Humble Bundle historii, w trakcie której zebrano 6,6 miliona dolarów, sprzedając ponad 200 tysięcy zestawów oferowanych produktów. Do dziś największą kwotę, ponad 10 milionów dolarów, zebrano w ramach akcji Humble Origin Bundle w 2013 roku.

Do tej pory z reguły zebrane w ramach kolejnych akcji Humble Bundle pieniądze dzielone były pomiędzy działalność charytatywną, twórców gier i organizatorów akcji. W przypadku Humble Freedom Bundle jednak 100% przychodów ze sprzedaży gier idzie na pomoc charytatywną. Akcję zorganizowano w ramach protestu przeciwko działaniom zaprzysiężonego na początku stycznia prezydenta USA, Donalda Trumpa, wymierzonym w imigrantów. W opisie akcji Humble Freedom Bundle przypominano, że Stany Zjednoczone Ameryki to jest kraj stworzony przez imigrantów, a Humble Bundle staje ramię w ramię z twórcami, autorami i organizacjami charytatywnymi, które wspierają wolność i sprawiedliwość dla wszystkich.

Humble Freedom Bundle już na starcie miało potencjał na bardzo dobry wynik. Już w pierwszych 36 godzinach trwania akcji sprzedano zestawy gier, audiobooków oraz e-booków o wartości blisko 4 milionów dolarów. Z biegiem dni do akcji dodawano kolejne gry, a na niektóre skończyły się dostępne klucze. Ostatecznie sprzedano 201 423 zestawy produktów, za które internauci zapłacili ponad 6,3 miliona dolarów. Kolejne 300 tys. dolarów przekazała sama organizacja Humble Bundle. Wszystkie pieniądze zostaną rozdzielone dla organizacji Lekarze Bez Granic, Międzynarodowy Komitet Ratunkowy oraz UCLA (American Civil Liberties Union).

Ocena aktualności:
Ocen: 5
Zaloguj się, by móc oceniać
Putout (2017.02.21, 18:32)
Ocena: -1

0%
ja tam bym się wkurzył jakby mi ktoś próbował obcych władować do domu. Zwłaszcza obcy których za nic mają sobie moje zasady i światopolgą. Ludzie żyją w złotych klatakch i coś bredzą o równości i konieczności pomocy zamiast wybrać się na wycieczkę do dzielnic zamieszkiwanych przez arabów. U amerykańców eż najglośniej krzyczą obywatele bogatych, białych miast gdzie murzynów i latynosów jest niewiele. Dość powiedziec że na Trumpa głosowało prawie 60% białasów i byłoby dużo wyżej gdyby durne baby nie złapały się na hasła 'głosuj na mnie, bo jestem kobietą' i 'trump to zbok (nawet jeśli nie mamy na to dowodów)'. lel
Duke Nukem (2017.02.21, 19:45)
Ocena: 8

0%
Obrońcy imigracji? Chodząca hipokryzja.
Dlaczego nie optują za całkowitym zniesieniem wiz do wuja Sama??

Nie chodzi o ochronę imigracji do USA tylko o wykopanie niewygodnego dla korpokratokracji prezydenta.
czolgista778 (2017.02.21, 19:59)
Ocena: 0

0%
Putout, problem w tym że USA w obecnym stanie to w 99,99% imigranci z całego globu, w tym masa z Polski a rodowitych amerykanów czyli Indian jest tylko garstka i siedzą jak dzicz w rezerwatach...
cgdestroyer (2017.02.21, 20:11)
Ocena: 7

0%
Nie oszukujmy się, przy takiej ilości dobrych gier to nawet jakby zbierali na terroryzm to też by się bardzo dobrze sprzedało :)
Ale samo to, że zbiórka była bardzo polityczna i jednostronna mnie osobiście mierziło, powinny być dwie opcje za i przeciw Trumpowi to wynik byłby ciekawszy niż sama akcja :)
Zoltar86 (2017.02.21, 20:38)
Ocena: 5

0%
Ciekaw jestem czy organizatorzy byli by tacy pro imigranccy jakby ktoś włamał się im do domu, zgwałcił córkę i strumieniował to na facebooku? Zdarzyło się to w Szwecji - kraju który od 1965-70 jest szeroko otwarty na imigrację.
nietopyrz (2017.02.21, 20:57)
Ocena: 8

0%
Duke Nukem @ 2017.02.21 19:45  Post: 1040701
...
Nie chodzi o ochronę imigracji do USA tylko o wykopanie niewygodnego dla korpokratokracji prezydenta.
Z oceną Trumpa poczekałbym do końca kadencji. Równie dobrze może być wilkiem w owczej skórze, co przecież najczęściej ma miejsce w polityce i to na całym globie.
Marucins (2017.02.21, 21:40)
Ocena: 0

0%
Na jakie cele? Charytatywne?
BUHAHAHA. A to dobre.
To teraz walka z rządem Trumpa (bo inaczej nazwać to nie można, skoro organizacje przeciwstawiają się na KAŻDYM kroku podejmowanym decyzjom prezydenta) nazywa się charytatywną działalnością?
Marucins (2017.02.21, 22:00)
Ocena: 4

0%
A później mamy cyrk jaki kilka dni temu odstawiano w Toronto - 'Black Lives Matter'
Gdzie jechano po białych jak po burej..... I oczywiście te wyzwiska (podchodzące pod nazizm, rasizm, ksenofobię) były OK?

Takie zdania jak 'recessive genetic defects' czy 'wiped out' odnoszące się do czarnych słyszymy cały czas, prawda? Może sam zły i niegodziwy 'wujek' Trump sączy ten jad? No chyba tak.
OTÓŻ NIE!
Prawdą jest to że to muzułmanka Yusra Khogali pokazała w swojej przemowie właśnie tą wolność, równość, do której należy dodać 'White ppl are recessive genetic defects. this is factual,', 'infact, white skin is sub-humxn',.....

więcej: http://www.torontosun.com/2017/02/11/black...-people-defects
PS Nie pozwólmy się oszukiwać i manipulować.
Andree (2017.02.21, 22:54)
Ocena: 3

0%
Babsko powiedziało też że czarni swoją skórą potrafią absorbować energię kosmosu!
W takim razie 'food stamps' są im zupełnie zbędne, podobnie jak pomoc żywnościowa dla Afrykanów.
P.S.
Polecam 'Bundle of Bundles' bundle na Steam za 2 Euro - jest gra Polarity w stylu Portal i 15 innych!
nietopyrz (2017.02.21, 23:14)
Ocena: 0

0%
Marucins @ 2017.02.21 22:00  Post: 1040746
A później mamy cyrk jaki kilka dni temu odstawiano w Toronto - 'Black Lives Matter'
Gdzie jechano po białych jak po burej..... I oczywiście te wyzwiska (podchodzące pod nazizm, rasizm, ksenofobię) były OK?
...
Nie pozwólmy się oszukiwać i manipulować.
Dlatego chociaż trochę pozytywnego myślenia wyciągajmy z faktu, że u nas aż tak głębokiego bagna nie ma. To co się dzieje na tym niegdyś wielbionym zachodzie włos na głowie jeży. Może i jest biedniej u nas, lecz jeszcze jakieś poszanowanie dla tradycji i wartości w narodzie pozostały. Tylko żeby się nie dać zepsuć wpływom z zewnątrz i nie dzielić się bez potrzeby wewnątrz.
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Nad wiosenną aktualizacją Windows 10 wisi jakieś fatum. 44
Konsumentowi prosto w twarz. Umowy gwarancyjne nierzadko zawierają różne, dziwne rzeczy. 47
Wielkość rdzenia krzemowego zaskakuje. Znany overclocker der8auer, specjalizujący się m.in. 22
Dziś Motorola pokazała swoje najnowsze smartfony, Motorola G6, G6 Play i G6 Plus. 9
Na premierę pewnie jeszcze „trochę” poczekamy. 13
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane