aktualności

Project Cars 2 oficjalnie zapowiedziany

19
8 lutego 2017, 18:05 Adrian Kotowski

Nowy symulator wyścigów trafi na rynek jeszcze w tym roku. Bandai Namco i Slighty Mad Studios oficjalnie zapowiedzieli grę Project Cars 2. W sieci pojawił się pierwszy zwiastun produkcji, a także najważniejsze informacje dotyczące zawartości tytułu. Druga część ma być większa, lepsza i jeszcze bardziej nastawiona na realizm niż „jedynka”. Miejmy nadzieję, że tym razem deweloperzy dotrzymają słowa.

Project Cars 2 ma trafić do sprzedaży w drugiej połowie tego roku i będzie dostępny na PC i konsolach PS4 oraz XONE. Według zapowiedzi, ma być to najbardziej realistyczna symulacja wyścigów na rynku, charakteryzująca się świetną oprawą wizualną i fizyką. W produkcji pojawi się dynamiczny tryb dnia i nocy oraz zmienne warunki pogodowe, mające wpływ na prowadzenie, przyczepność i drogę hamowania samochodu.

Jeśli zaś chodzi o auta, to deweloperzy przygotują ponad 170 licencjonowanych pojazdów z wielu różnych klas, w tym także modele koncepcyjne. Ścigać się będziemy na ponad 60 trasach – według producenta jest to największa liczba lokacji w historii gier wyścigowych. Do dyspozycji graczy oddanych zostanie kilka trybów zabawy – od treningów, przez karierę, na mistrzostwach wieloosobowych kończąc. Deweloperzy zapewniają, że dopracują matchmaking, by gracze mieli okazję mierzyć się z przeciwnikami na swoim poziomie.

Project Cars 2

Project Cars 2 będzie obsługiwał gogle wirtualnej rzeczywistości i ma w pełni wspierać konfiguracje wielomonitorowe (12K – trzy monitory 4K). Tytuł charakteryzuje się też pełną zgodnością z techniką HDR. Wymagania sprzętowe powinniśmy poznać bliżej premiery gry, co prawdopodobnie nastąpi jesienią tego roku.

Project Cars 2

Źródło: prasowe
kacper995Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
kacper9952017.02.08, 18:10
-7#1
Nie mają szans konkurować z AC dopóki nie zmienią silnika na taki który nie będzie ich ograniczał
przemaxZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
przemax2017.02.08, 18:26
A więc dlatego dają za free w ramach abonamentu Xbox Live Gold pierwszą część.
raufZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
rauf2017.02.08, 18:44
lift pCARS1, poprawiona tu i tam grafika, reszta leży jak jak w jedynce, będą ekscytować się zorzą polarną, śniegiem, lepszym rozchodzeniem się cząsteczek wody, tymczasem gra będzie ledwo nadawać się do użytku od strony użytkowej, tak sobie wieszcze...
cgdestroyerZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
cgdestroyer2017.02.08, 19:03
-2#4
Na renderach to i jedynka świetnie wyglądała ale w grze to niektóre trasy to wyglądały jak z gry sprzed 10 lat
VRMasterZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
VRMaster2017.02.08, 19:09
-2#5
W już miałem pytać o wsparcie vr (bo dzowne by było, gdyby jedynka takowe miała, a dwójka już nie), ale na szczęście twórcy myślą o wszystkim :)
ReznoRZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
ReznoR2017.02.08, 19:10
najbardziej realistyczna symulacja wyścigów

Ile razy już to słyszałem w odniesieniu do Project CARS 1... i co wyszło? Shift 3.
Tym razem też będzie Shift 4, bo jednak do tworzenia symulatorów trzeba mieć odpowiednie doświadczenie w branży. Pod tym względem konkurować z Assetto Corsa raczej szans nie mają. Musieliby naprawdę mocno spiąć tyłeczki.
Atak_SnajperaZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Atak_Snajpera2017.02.08, 19:51
17#7
Problemem Assetto Corsa jest to że ma przestarzały silnik graficzny. Statyczna pora dnia,statyczna pogoda itd itp. To sprawia że jest poprostu nudno. No ile można jeździć w tak ciągle przewidywalnych warunkach jezdnych? W Project Cars 2 przynajmniej będzie ciekawiej jak w środku wyścigu zacznie ci nawalać deszcz ze śniegiem.
kozarovvZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
kozarovv2017.02.08, 20:11
Assetto Corsa > Project Cars jako symulator i gra. Może z dwójką się to zmieni, ale wątpię. No i mogliby dodać jakiś system kariery gdzie coś odblokowujemy z postępem. Poczułem się jakby w tej grze nie było nic do przejścia, a to w końcu gra. Wiadomo że chodzi o jazdę, ale jakiś system choćby jak w AC by się przydał.
tasakZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
tasak2017.02.08, 21:25
Osobiście pierwsza część się mi bardzo spodobała i dwójkę na pewno kupię tym bardziej że ma być dużo więcej aut bo w jedynce to tam lipka była totalna, jakieś Ferrari, Lambo by się przydało więcej BMW, Audi, Mercedesa, amerykanów by się też przydało bo tego w pierwszej części mi brakowało bardzo.

A co do działania tej gry to u siebie nawet na jednym 980Ti można grać w deszczu z burzą z 30-stoma przeciwnikami w 2560x1440 z ustawionym wszystkim na max co się da nawet z MSAA i FXAA i nie miałem tak abym widział żeby się coś muliło, nie wiem jak na mniej wydajnych kompach ale przy odpowiednim ustawieniu detali gra może wyglądać dobrze i działać bez ścinania.
JumperoneZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Jumperone2017.02.08, 21:42
13#10
nadeszły czasy 12K, HDR, VR a u mnie ta gra pewnie nie ruszy na low w FHD c:
Zaloguj się, by móc komentować
1