aktualności

Starship Commander - gra VR z rozbudowanymi komendami głosowymi

7
8 lutego 2017, 16:20 Adrian Kotowski

Produkcja tworzona przez Microsoft i Human Interact. W zalewie prostych gier przeznaczonych dla gogli VR, Starship Commander jawi się jako coś naprawdę ciekawego. Tytuł charakteryzować ma się przede wszystkim systemem sterowania, bo wszystkie akcje będziemy wykonywać przez wydanie konkretnych komend głosowych. Co więcej, użyta w grze sztuczna inteligencja ma pozwolić na stosowanie naturalnej ludzkiej mowy, dzięki czemu komunikacja użytkownika z grą ma być bardzo prosta.

Starship Commander to gra VR tworzona przez Human Interact, w której wcielimy się w dowódcę statku kosmicznego. Pomysł nie jest więc nowy, ale samo wykonanie już tak. Przy tworzeniu swojej produkcji twórcy wykorzystali Custom Speech Service wchodzący w skład Microsoft Cognitive Services. Rozwiązanie to służy do rozpoznawania mowy i kontekstu wypowiedzi użytkownika. W ten sposób tworzony jest niestandardowy skrypt, który zostaje przetworzony i odpowiednio zinterpretowany przez sztuczną inteligencję.

Podczas gry gracz będzie po prostu naturalnie rozmawiał ze swoją załogą. Nie będziemy musieli wstrzeliwać się w słowa kluczowe, przez co rozgrywka powinna być dla nas po prostu przyjemna. Oczywiście pozostaje kwestia tego, jak dobrze gra będzie nas rozumieć, ale o tym dowiemy się dopiero po jej wprowadzeniu do sprzedaży. Starship Commander został zapowiedziany na PC i wymaga do działania gogli Oculus Rift lub HTC Vive. Na razie nie wiemy, kiedy tytuł trafi na półki sklepowe.

Źródło: YouTube
likoZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
liko2017.02.08, 16:29
To może będzie na GearVR? :)
czacziZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
czaczi2017.02.08, 18:41
Widzę tu wielkie marzenia i niespełnione obietnice...
lolek.oloZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
lolek.olo2017.02.08, 21:28
Pomysł fajny. Ale nie sądzę aby był realny. Pewnie będzie to ciąg skryptów, które i tak nie będą do końca wiedziały czego od nich chcemy...
RyuhoshiZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Ryuhoshi2017.02.09, 11:20
No cóż, pomysł jest naprawdę świetny, ale mam przeczucie że wyjdzie jak zwykle :P

Zobaczymy jak już wyjdzie, osobiście trzymam kciuki, bo jeśli jakimś cudem to wypali to takie rozwiązanie byłoby świetne w innych grach.
GobliZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Gobli2017.02.09, 12:37
lolek.olo @ 2017.02.08 21:28  Post: 1037694
Pomysł fajny. Ale nie sądzę aby był realny. Pewnie będzie to ciąg skryptów, które i tak nie będą do końca wiedziały czego od nich chcemy...

myślę że nie będzie aż tak źle... ale nie będzie też dobrze.
trailer sugeruje, że wydawać będzie można tylko proste polecenia, i obserwować poczynania swojej 'załogi'.
My, jako gracz, tak naprawdę nie pilotujemy statku... 'znisz go' 'gaz do dechy'...
pff. meh. jakiś takiś pierwszoosobowy niby rts?
mfukerZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
mfuker2017.02.09, 12:54
Ponoć maja wyposażyć detekcje głosu w wykrywanie obelg. Gdy system usłyszy brzydki wyraz, to sterownik karnie podnosi jasność VR do 10bln luksów oślepiając krnąbrnego gracza do omdlenia.
xedeZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
xede2017.02.09, 14:49
sory ale próbowali to zaimplementować w end war bodajże, i całkiem nieźle to działało, choć nie wszystko komputer rozumiał,

a ta gra wygląda na wydawaniu poleceń głosowych bez bezpośredniego udziału w akcji
bleh
Zaloguj się, by móc komentować
1