aktualności

Sprint nabył 33 procent udziałów w Tidal

3
23 stycznia 2017, 17:35 Adrian Kotowski

Jay Z znalazł w końcu dużego partnera dla swojego biznesu. Sprint, jeden z największych operatorów komórkowych w Stanach Zjednoczonych, poinformował o nabyciu 33 procent udziałów w firmie Tidal. Dzięki podpisanej umowie, użytkownicy pierwszego z podmiotów otrzymają dostęp do wybranych treści oferowanych im na wyłączność. 

Od wielu miesięcy mówiło się, że Jay Z zamierza sprzedać całą platformę Tidal. Zainteresowane zakupem miało być Apple, ale przedsiębiorstwo stanowczo odcięło się od tych plotek. Pojawiły się też wiadomości o chęci przejęcia usługi przez Samsunga i tutaj sytuacja się powtórzyła – Koreańczycy zapewnili, że nie planują takiego kroku. Okazało się, że pomocną dłoń do Jaya Z wyciągnął Sprint, operator sieci komórkowej, który nabył 33 procent udziałów w Tidal.

Jay Z i Tidal

Firmy niestety nie ujawniły dokładnej kwoty transakcji, choć mówi się o około 200 mln dolarów. Wiemy natomiast, że do rady dyrektorów Tidal dołączy dyrektor generalny Sprint, Marcelo Claure. Partnerstwo z firmą oferującą usługi strumieniowania audio może być strzałem w dziesiątkę. Tidal dostępny jest w 52 krajach, a w jego bibliotece znajdziemy ponad 42 mln utworów i 140 tysięcy teledysków. Wiele materiałów dostępnych jest tutaj na wyłączność, co też jest ważne w kontekście przyciągnięcia nowych klientów.

Inna sprawa, że z tym ostatnim nie jest tak dobrze, jak mogłoby być. Tidal cały czas nie może nawiązać walki ze Spotify i Apple Music. Nie zapowiada się też, by mogło się to w ogóle zmienić. Co więcej, firma oskarżona została niedawno o zawyżanie liczby subskrybentów (według wewnętrznych dokumentów ma być ich zaledwie 850 tysięcy, choć Tidal podawał ponad 3 mln), ale nikt z władz przedsiębiorstwa nie skomentował sprawy. 

Źródło: Neowin
petertechZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
petertech2017.01.23, 18:26
Tidal 850 tys. do 3 mln


U nas dosyć mocno promowany/wciskany. przy Apple czy Spotify faktycznie kiepsko, nawet Deezer wygląda lepiej. Nie wiem na ile to potwierdzone dane


The 7-year-old music streaming service Deezer has amassed 16 million users, including 5 million paying subscribers, from 180 countries. Though it's the second-biggest such subscription service in the world, U.S. music listeners have never had access.


ale finalnie zostanie mniej serwisów, inne upadną albo ktoś je wykupi, Google, Apple czy Amazon traktują to jako część usług i nie zależy od tego ich życie.
hajapackageZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
hajapackage2017.01.23, 23:46
Tidal jako jedyny promuje bezstratną jakość dźwięku, oraz od niedawna nowy format MQA gdzie mamy miec lepszą jakość niż CD, a bliższą do temu co wychodzi ze studia. Spotify ze swoją chamską kompresją słabo gra na lepszym sprzecie. Tidal jest kierowany do specyficznego odbiorcy, ceniącego jakość dźwięku. Mają również tańsze warianty abonamentów z podobną jakością jak Spotify/Deezer. Sam testowałem Spotify, Deezera i Tidala. Zostałem z Tidalem.
mk2boroZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
mk2boro2017.01.24, 11:21
A dla mnie Tidal, to bardzo fajny dodatek do abo w Playu i pewnie Sprint tak samo to potraktuje. Mnie, obecnie właśnie ta usługa trzyma przy tym operatorze.
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1