aktualności

Xbox Live pułapką na hakerów?

7 września 2002, 09:22 Marek Chmielarz
Xbox Live to zestaw usług sieciowych, które już niedługo oferowane będą użytkownikom pierwszej konsoli firmy Microsoft. W tej chwili, w USA trwają beta testy Xbox Live. Wzbudziły one niemałe kontrowersje, bowiem, jak dowiedział się serwis CNET, w licencji Xbox Live znajdują dość dyskusyjne sformułowania. Microsoft zastrzegł sobie bowiem prawo anulowania subskrypcji usługi w przypadku nielegalnej modyfikacji konsoli oraz do monitorowania przez sieć, czy taka modyfikacja nie nastąpiła. Innymi słowy, posiadacz przerobionego Xboksa nie będzie mógł podłączyć się do sieci. O dziwo, zapowiedzi Microsoftu nie wzbudziły popłochu wśród producentów "ulepszaczy" do Xboksa. Twierdzą oni, że każde zabezpieczenie da się obejść, np. tak modyfikując firmware konsoli, aby nie raportował żadnych zmian. Znając życie, to oni mają rację.

Przypomnijmy, że mieszkańcom naszego pięknego kraju nie będzie dane skorzystać z Xbox Live. Podstawową przyczyną jest fakt, że konsola nie jest oficjalnie sprzedawana w Polsce. Widać, nie jesteśmy dla Microsoftu zbyt ważnym rynkiem.
lukledZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
lukled2002.09.07, 10:35
Jak Microsoft cos zabezpieczy to juz nic sie nie da zrobic:)
jonaszZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Autor publikacjijonasz2002.09.07, 12:24
Czego najlepszym przykładem jest "doskonałe" zabezpieczenie zawarte w Windows XP smilies/smile.gif
RichardZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Richard2002.09.07, 17:19
Nie zarabia się na konsolach tylko na sprzedawaniu do nich gier – Microsoft wie, że w Polsce przez to nie zarobi (za dużo piractwa).
Zaloguj się, by móc komentować
1