Aktualność
Adrian Kotowski, Środa, 9 listopada 2016, 14:19

Ciekawa zmiana planów. Z dostępnych w sieci informacji wynika, że Lenovo zamierza stosować markę Moto dla wszystkich sprzedawanych przez siebie smartfonów. Mamy już zresztą pierwszą konstrukcję z nowej serii – model Moto M, który pojawił się na chińskiej stronie Motoroli. Przedsiębiorstwo ma szukać sposobu na zwiększenie sprzedaży urządzeń po ostatnim bardzo słabym dla działu smartfonów kwartale fiskalnym.

Jeszcze nie tak dawno czytaliśmy o zapowiedzi całkowitej rezygnacji z marki Motorola. Na rynku miały pojawiać się tylko urządzenia z logo Lenovo. To się jednak właśnie zmieniło, do czego przyczyniły się po części przetasowania na szczeblu kierowniczym. Ze swojego stanowiska ustąpił Xundong Chen, który został zastąpiony przez Ginę Qiao, która do tej pory odpowiadała za zarządzanie zasobami ludzkimi w firmie.

Moto

Qiao ma jednak duże doświadczenie także w kwestii marketingu, bo w przeszłości odpowiadała właśnie za ten segment. To prawdopodobnie ona podjęła decyzję, by postawić na markę Moto. Warto wspomnieć, że Lenovo jest dość dobrze znane na chińskim rynku smartfonów, podczas gdy na świecie zdecydowanie więcej osób kojarzy Motorolę. Ciekawe więc jak zastąpienie Lenovo przez Moto wpłynie na sprzedaż w Państwie Środka.

Zmiany wydają się być potrzebne, bo w drugim kwartale fiskalnym tego roku przychód ze sprzedaży smartfonów Lenovo był niższy aż o 2 mld dolarów rok do roku. Firma informowała, co prawda, że względem pierwszego kwartału 2016 wynik był lepszy o 20 procent, ale i tak nie wyglądało to najlepiej. Lenovo chce, by biznes mobilny był jednak bardziej dochodowy, przy czym cały czas zapewnia, że liczy się przede wszystkim segment PC, który generuje aż 70 procent przychodów podmiotu.

Ocena aktualności:
Ocen: 3
Zaloguj się, by móc oceniać
Nowaczekkk (2016.11.09, 15:22)
Ocena: 4

0%
A tablety pewnie będą sprzedawać pod marką Rola. :)
yendrek (2016.11.09, 16:33)
Ocena: 2

0%
Linia 'Moto' to udane telefony jeszcze od czasów Motoroli, nowa CEO utrzymała przy życiu dobrze kojarzoną markę, oby jej tylko nie zmarnowali.
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Być może to oferta właśnie dla Ciebie?  135
Sprzęt dla wymagających. Thermalright Silver Arrow IB-E Extreme Rev. 4
Nietypowy sprzęt w kosmicznej cenie. 7
Największa pecetowa platforma przejdzie małą metamorfozę. 7
Na takie ogłoszenie czekaliśmy 15 długich lat. 11
Dwie gry w dwóch sklepach. 9
Właściciele Radeonów gotowi na premierę nowej gry studia FromSoftware. 12
Facebook
Ostatnio komentowane