aktualności

Honor 6X w TENAA

8
12 września 2016, 00:05 Piotr Gontarczyk

Podwójny aparat z tyłu. Honor, marka należąca do Huawei, na rynku funkcjonuje jako byt odrębny, któremu właściciel konsekwentnie wykuwa jego własną niszę. Urządzenia tej marki reprezentują zwykle bardzo wysoką jakość wykonania, w przystępnej cenie. Smartfony Honor nie należą jednak do kategorii "taniochy" - są z reguły konkurencyjne cenowo względem większych marek. Wprowadzony niedawno na rynki europejskie Honor 8 sprzedał się w liczbie 1,5 miliona egzemplarzy. Model ten zaoferował podwójny moduł foto-wideo, podobny do tego z Huawei P9, ale bez osprzętu marki Leica.

Teraz w bazie chińskiej agencji TENAA zauważono nowy produkt tej marki - Honor 6X. Model ten ma być następcą bardzo popularnego Honora 4X i 5X. Ten pierwszy przy debiucie był jednym z najlepiej ocenianych smartfonów na rynku z przyzwoitym aparatem cyfrowym, długim czasem działania na zasilaniu z akumulatora i dobrą wydajnością. Honor 5X był natomiast jednym z pierwszych smartfonów z obudową w całości z metalu i dodatkowo wyposażonym w skaner linii papilarnych, wycenionym stosunkowo nisko. Honor 6X powinien być podobnym produktem, oferującym niezłe rozwiązania w niewygórowanej cenie.

Opisywany smartfon testy w TENAA przeszedł oznaczony jako model BLN-AL10. Niestety w bazie TENAA nie ma żadnych informacji o specyfikacji technicznej tego produktu, tak więc w tej kwestii wciąż nic nie wiemy. Umieszczone zdjęcia jednak dają pewność, że Honor 6X ma podwójny moduł foto-wideo z tyłu, a także skaner linii papilarnych. Wiemy też, że model ten ma być dostępny z systemem operacyjnym Android 6.0 "Marshmallow", wyposażony w modem 4G LTE i zamknięty w metalowej obudowie.

tomasterZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
tomaster2016.09.12, 00:18
News o tym, że nic nie wiecie? OK
wesolyzbigniewZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
wesolyzbigniew2016.09.12, 00:19
Ciekawe czy system zachowuje się jak w telefonach Huawei, wyłączając moduł GPS po pewnym czasie dla rzekomej oszczędności energii :(.
anemusZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
anemus2016.09.12, 02:58
Ostatnio huawei ogranicza niezależność submarki honor i włącza ją jako linie modelową.
xedeZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
xede2016.09.12, 09:32
#2 oszczędzanie energii?
#3 czasem nie na odwrót było, że najpierw był huawei honor a teraz są po prostu honory?
SławekplZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Sławekpl2016.09.12, 10:40
w pierwszych dwóch się starali ale od Honor 3 to już szmelc gorszy niż tanie chińczyki, na długie wsparcie też nie ma co liczyć bo wydają jedynie poprawki przez pół roku od rozpoczęcia produkcji
a jakość materiałów jest gorsza niż u tanich chińczyków zresztą Honor to też przecież chińczyk o czym wielu zapomina :mad2:
wesolyzbigniewZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
wesolyzbigniew2016.09.12, 11:30
xede @ 2016.09.12 09:32  Post: 1004191
#2 oszczędzanie energii?

Huawei ma ciekawe podejście do tematu oszczędzania energii - system ubija różne rzeczy wbrew woli użytkownika. Zabijane są aplikacje działające w tle, co akurat można skutecznie powstrzymać dodając je do chronionych. Tzn przynajmniej u mnie ochrona działa poprawnie, ludzie na nią narzekają więc pewnie zależne jest to od wersji softu. Problemy pojawiają się także z aplikacjami korzystającymi z GPS (o ile nie masz podłączonego zasilania), po dłuższym czasie po prostu przestaje to działać, więc korzystanie z Endomondo czy podobnych aplikacji jest poważnie utrudnione. A np. w aplikacji kamery podgląd tracisz już po 30 sekundach :).

A najciekawsze jest to, że w recenzjach takie oczywiste wady są rzadko opisywane. Jak samochody zaczną sobie samowolnie parkować to przeczytamy zachwyty testerów nad brakiem konieczności częstego tankowania/ładowania samochodu :E.
anemusZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
anemus2016.09.12, 12:12
xede @ 2016.09.12 09:32  Post: 1004191
#2 oszczędzanie energii?
#3 czasem nie na odwrót było, że najpierw był huawei honor a teraz są po prostu honory?

Najpierw był Huawei Honor, potem Honor ale wszystko wskazuje na to, ze za chwilę będzie znowu Huawei Honor - tak przynajmniej wynika z wypowiedzi Kevina Ho odpowiedzialnego w Huawei za linie modelowe. Coś przebąkiwał o uporządkowaniu polityki modelowej i zamiast submarek trzech głównych linii modelowych (podstawowa, honor i to nowe coś dla kobiet). Tak przynajmniej wynikało by z kontekstu - coś tam przebąkiwał o budowaniu wizerunku całości oferty przez pryzmat wszystkich linii modelowych, a o to raczej trudno budując ofertę wokoło trzech niezależnych wizerunkowo submarek.
wiktorn86Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
wiktorn862016.09.12, 17:13
W rankingu TENAA? Czyli że co, odporności na przemakanie?
Zaloguj się, by móc komentować
1