aktualności

Google Hangouts będzie nastawione na użytkowników biznesowych

3
17 sierpnia 2016, 14:46 Bartosz Czechowicz

Google Hangouts będzie komunikatorem przeznaczonym dla przedsiębiorstw. Wyszukiwarkowy gigant zapowiedział właśnie, że platforma zostanie ukierunkowywana na klientów biznesowych. Mountain View podjęło taką decyzję po wprowadzeniu na rynek aplikacji Duo i zapowiedzi programu Allo.

Podczas majowej konferencji I/O wyszukiwarkowy gigant zaprezentował dwa nowe komunikatory - Allo i Duo. Pierwszy program trafił już do sklepu Play, na premierę drugiego będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, ale trudno nie zauważyć, że oba mogą stanowić konkurencję dla promowanej przez firmę platformy... Hangouts. Wiele osób zaczęło się więc zastanawiać, co stanie się z nią w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Tymczasem Google postanowiło rozwiać nasze wątpliwości.

Nick Fox, wiceprezes działu zajmującego się produktami związanymi z komunikacją, przede wszystkim zaprzeczył plotkom, według których aplikacja miałaby zniknąć z rynku. Wręcz przeciwnie, będzie ona dalej rozwijana. Fox zdradził jednak, że zmieni się kierunek, w którym platforma ma być ukierunkowywana. Jej adresatem w przyszłości będą bowiem klienci biznesowi, czyli wszelkiego rodzaju firmy i przedsiębiorstwa.

Google twierdzi, że Hangouts będzie dobrym wyborem dla wspomnianej wcześniej grupy użytkowników, ponieważ usługa jest zintegrowana z wieloma produktami Mountain View. Wśród nich wymienia się m.in. Gmiala, Kalendarz, chmurę oraz Dokumenty. Trudno jednak powiedzieć, czy programowi uda się odnieść sukces na rynku aplikacji dla biznesu. Czekają już bowiem na niego mocni konkurenci, wśród których można wymienić chociażby platformę Lync od Microsoftu czy oprogramowanie Cisco.

Źródło: ubergizmo
TelvasZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Telvas2016.08.17, 14:59
10#1
Skończy się to tym, że z Hangouts ludzie wysiądą, a do 'Alloduo' (swoją drogą co za kretyńska nazwa) nikt nie wsiądzie i znów będzie foch Googla, jak z Google+.
cichy202Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
cichy2022016.08.17, 15:27
Lync to tak srednio, bo zostal zastapiony przez Skype for Business.
anemusZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
anemus2016.08.17, 15:29
Telvas @ 2016.08.17 14:59  Post: 998516
Skończy się to tym, że z Hangouts ludzie wysiądą, a do 'Alloduo' (swoją drogą co za kretyńska nazwa) nikt nie wsiądzie i znów będzie foch Googla, jak z Google+.

Dokładnie. Do tego jak wyskoczy Google z kolejnym projektem to każdy się 100x zastanowi bo po co zawracać sobie głowę czymś co pewnie zaraz i tak Google się odwidzi
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1