aktualności

Vampyr - RPG akcji od twórców Life is Strange na pierwszym gameplayu

5
17 czerwca 2016, 16:53 Bartosz Woldański

Vampyr to najambitniejsza gra studia DONTNOD, twórców Life is Strange. Francuski zespół deweloperski, zamiast skupić się na swojej najpopularniejszej marce, próbuje sił w nowym dla siebie gatunku RPG-ów akcji. Na zakończonych już targach E3 2016 pokazano nie tylko zwiastun gry, ale także pierwsze fragmenty rozgrywki. Vampyr już na tym etapie wykazuje spory potencjał i pod niektórymi względami zapowiada się oryginalnie.

Vampyr wyrasta na jedną z bardziej intrygujących gier zaprezentowanych na targach E3 2016, przynajmniej w swoim gatunku. Francuskie studio DONTNOD Entertainment pokazało swoimi wcześniejszymi tytułami, Remember Me i zwłaszcza Life is Strange, że można liczyć w ich przypadku na ciekawe pomysły w rozgrywce i wciągającą, dobrze napisaną historię. Demo przygotowane z myślą o E3 daje nadzieje fanom RPG-ów akcji na co najmniej solidny tytuł, który może stać się niespodzianką w przyszłym roku.

W grze wcielimy się w doktora Jonathana E. Reida, wojskowego chirurga, który dopiero co stał się, jak sam tytuł wskazuje, wampirem. Akcja przeniesie gracza w objęcia Londynu z 1918 roku, w którym trwa epidemia grypy zwanej "hiszpanką". My zaś będziemy próbować pomagać chorym albo walczyć ze swoją nową naturą. I tutaj warto wspomnieć o tym, że picie ludzkiej krwi odegra istotną rolę w grze, ponieważ tylko w ten sposób zdobędziemy punkty doświadczenia niezbędne do rozwoju postaci. Twórcy zdradzili, że całość będzie można co prawda ukończyć bez zabijania niewinnych, bo tylko do nich odnosi się wymyślony przez DONTNOD system, ale ma to być wyzwaniem, bo niestety osłabi to głównego bohatera. Wybór ścieżki, którą podążymy, będzie miał swoje konsekwencje także w samym świecie Vampyr.

Jak wynika z ujawnionych oficjalnie informacji, gra ma kłaść duży nacisk właśnie na wspomniane decyzje moralne, narrację oraz eksplorację dzielnic Londynu. Mimo przynależności do gatunku RPG, walka ma być zręcznościowa, co zresztą widać na powyższym nagraniu. Z kolei system dialogowy bardzo przypomina ten z chociażby Mass Effecta. Vampyr powstaje na silniku Unreal Engine 4 - na najnowszych materiałach nie wygląda szczególnie zachwycająco, ale też nie ma się czego wstydzić. Wizja Londynu z okresu I wojny światowej i mroczny klimat, jakiego należałoby oczekiwać po grze z wampirem w roli głównej, mogą się podobać.

Premiera Vampyr odbędzie się w bliżej nieokreślonym okresie 2017 roku. Docelowymi platformami sprzętowymi są PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. 

-----

Szukasz informacji o nowych grach, zwiastunach i planach wydawniczych deweloperów zaprezentowanych na targach E3 2016? Zebraliśmy je wszystkie w jednym miejscu. Zapraszamy!

Źródło: IGN, własne
sir.jacooZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
sir.jacoo2016.06.17, 19:19
-5#1
Wielka wyprzedaż gier na Pc i konsole. Do 90% taniej. Uwaga! Promocja koncy sie w Poniedziałek o 15:00.
https://www.g2a.com/r/mega-sale-1
voltanZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
voltan2016.06.17, 20:13
[spam]
No promocje po byku, podawane ceny początkowe to ceny premierowe hehe. Większość z tych tytułów od dawna chodzi w podobnych cenach.
dario_jZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
dario_j2016.06.17, 20:34
Może być fajna gierka na jesienne długie wieczory. Teraz słońce trochę długo świeci i trzeba będzie sobie znaleźć jaką piwnicę albo inne ciemne miejsce.
likoZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
liko2016.06.17, 22:25
Premiera odbędzie się na ps4 neo o nowego Xboxa jakby co ;)
DrzemorZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Drzemor2016.06.18, 12:15
Po tym co zaserwowało mi Life is Strange moge brać w ciemno i nie boje się o fabułe.
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1