aktualności

Aplikacja Xbox także dla Androida i iOS

1
13 czerwca 2016, 12:05 Adrian Kotowski

Nowe oprogramowanie Microsoftu jest już dostępne do pobrania. Firma z Redmond postanowiła udostępnić swoją aplikację Xbox także na systemach Android i iOS. Do tej pory z programu można było korzystać tylko na platformie Microsoftu, podczas gdy na innych firma udostępniała Xbox SmartGlass. 

Aplikacja Xbox dla smartfonów udostępnia praktycznie takie same opcje jak edycja pecetowa. Mamy więc dostęp do tablicy z wydarzeniami, możemy przeglądać gry, w które graliśmy, a także sprawdzać nasze osiągnięcia. Oprogramowanie oferuje też najważniejsze funkcje Xbox SmartGlass. Użytkownik może połączyć się z konsolą za pomocą swojego smartfona i przy jego pomocy wpisywać tekst, czy nawigować po menu.

Xbox App

Program udostępnia też opcję zakupów gier i aplikacji. Promowane są jednak tylko tytułu na Xbox One, choć w przyszłości może się to zmienić. O ile oczywiście do sklepu Windows trafi więcej gier, co może być bardzo trudne. Trudno też powiedzieć, czy Microsoft udostępni w przyszłości opcję strumieniowania gier na urządzenia mobilne, o czym od jakiegoś czasu się plotkuje.

Program można pobrać na smartfony i tablety z systemem Android od wersji Ice Cream Sandwich 4.0 (do pobrania stąd) i iOS 8 (klikając tutaj). Osoby, które korzystają z Xbox SmartGlass muszą po prostu zaktualizować oprogramowanie, dzięki czemu uzyskają dostęp do aplikacji Xbox.

Źródło: Komputer Świat
jarecki3460Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
jarecki34602016.06.13, 12:20
Ja tam się nie dziwię, bo Windows Mobile ma słabą popularność.
Zaloguj się, by móc komentować
1