aktualności

Samsung zaprzecza plotkom, według których miałby zrezygnować ze smartwatchy z Android Wear

1 25 maja 2016, 22:59 Bartosz Czechowicz

Samsung zaprzeczył właśnie pogłoskom, według których firma miałaby zrezygnować z dostarczania na rynek smartwatchy z systemem operacyjnym Android Wear. Plotki na ten temat jakiś czas temu opublikował serwis Fast Company, powołując się na chcącego zachować anonimowość, wysoko postawionego pracownika przedsiębiorstwa. Portal twierdził, że Koreańczycy nie pracują obecnie nad żadnym zegarkiem z oprogramowaniem Google i nie planują też robić tego w przyszłości.

"Nie zgadzamy się z interpretacją Fast Company. Samsung nie zapowiedział niczego dotyczącego Android Wear i nie zmieniły się nasze zobowiązania do jakiejkolwiek z naszych platform" - czytamy w zamieszczonym przez producenta komunikacie. Mówiąc krótko, Koreańczycy zdementowali doniesienia, według których mieliby całkowicie porzucić rozwijane przez wyszukiwarkowego giganta oprogramowanie. Trudno jednak nie zauważyć, że odpowiedź firmy jest bardzo lakoniczna, a ona sama już od dłuższego czasu skupia się na rozwoju własnego systemu operacyjnego - Tizena. Software znajduje się obecnie w prawie wszystkich smartwatchach firmy, podczas gdy OS Android Wear pojawił się tylko w jednym zegarku przedsiębiorstwa - zaprezentowanym w 2014 roku modelu Galaxy Gear.

Wydaje się więc bardzo prawdopodobne, że Samsung wciąż interesuje się platformą Android Wear, ale w najbliższej przyszłości raczej będzie chciał, żeby jego urządzenia pracowały pod kontrolą wspomnianego wcześniej Tizena. Niewykluczone jednak, że przedsiębiorstwo wprowadzi kiedyś do swojej oferty także zegarki z systemem Google. Wszystko prawdopodobnie będzie zależeć od tego, w jaki sposób rozwinie się promowana przez Mountain View platforma i jak dalej będzie kształtować się popularność wearables z oprogramowaniem należącym do Koreańczyków.

Źródło: opracowanie własne
PlumZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Plum2016.05.26, 10:10
Pierwszy smartwatch firmy Samsung model SM-V700 Galaxy Gear także.jako update dostał system operacyjny i oprogramowanie dla Tizen.
Bateria 315 mAh lepiej , to po prostu dłużej.zapewnia.energię.a.sam Tizen jest bardziej responsywny.
Gear ma 1 rdzeniowy procesor 800 Mh architektura ARM V7 oraz 512 MB pamięci RAM a także 4GB pamięci ROM i wielki.wyświetlacz 1,63 cala naturalnie dotykowy z Gorilla Glass o rozdzielczości 320x320 oraz DPI 278.
System Tizen 2.2.1.1
B ardzo użyteczne urządzonko, szczególnie w aucie, w pociągu czy na rowerze.
Można prowadzić rozmowę mając zakopany telefon w plecaku (nie ukradną np.w metrze/pociągu/tramwaju), lub schowany w ktorejś z licznych kieszeni.
A zegarek.zawsze w tym samym miejscu ;-)
Zaloguj się, by móc komentować
1