Aktualność
Bartosz Czechowicz, Poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 16:50

Google przygotowuje się już do premiery systemu operacyjnego Android N. Firma w zeszłym tygodniu wydała nawet drugą, testową kompilację swojego software'u, jednocześnie ujawniając nowe funkcje, które otrzyma oprogramowanie. Wiele wskazuje jednak na to, że Mountain View nie omówiło wtedy wszystkich ważnych rozwiązań, z których będą mogli korzystać użytkownicy tego OS. Z najnowszych doniesień wynika bowiem, że nadchodzący Android otrzyma m.in. własny odpowiednik znanej z iPhone'ów funkcji 3D Touch.

Informacje sugerujące obecność technologii pozwalającej na wykrywanie przez nowy system operacyjny Google siły, z którą użytkownik naciska na ekran, pojawiły się zaraz po udostępnieniu przez przedsiębiorstwo wspomnianej wcześniej edycji Developer Preview 2. W oprogramowaniu znalazła się bowiem opcja umożliwiająca twórcom aplikacji dodawanie specjalnych skrótów, które mają odpowiadać za szybkie przekierowywanie do konkretnych funkcji danego programu. Całość wyglądała tak, jakby została zaprojektowana właśnie z myślą o rozwiązaniu wzorowanym na promowanej przez Apple funkcji 3D Touch. Sprawa szybko wzbudziła duże zainteresowanie w sieci, a usprawnieniem zainteresowała się m.in. redakcja portalu The Verge. Jej przedstawiciele skontaktowali się nawet z Google, żeby potwierdzić publikowane przez branżowe media plotki.

Co ciekawe, Mountain View nie tylko odpowiedziało serwisowi, ale także oficjalnie zapowiedziało, że ma zamiar przygotować własny odpowiednik 3D Touch. Firma podobno zdecydowała się na implementację tego typu technologii w swoim najnowszym systemie pod wpływem producentów sprzętu przenośnego. Według The Verge partnerzy Amerykanów chcą bowiem wprowadzać na rynek urządzenia, które będą rozpoznawały siłą, z jaką użytkownik naciska na ekran, ale jednocześnie bardzo zależy im na tym, żeby odpowiednie oprogramowanie już na starcie znalazło się w nowym OS. Sytuacja dotychczas wyglądała bowiem w ten sposób, że taki software w smartfonach i tabletach musieli instalować ich twórcy. Mówiąc krótko, wszystko wskazuje na to, że w przyszłości zobaczymy całkiem sporo sprzętu przenośnego, który wykorzystuje takie rozwiązanie.

Ocena aktualności:
Ocen: 2
Zaloguj się, by móc oceniać
pavvel42 (2016.04.18, 17:19)
Ocena: 2

0%
wie ktoś czy jest szansa na natywne wsparcie AC3 w androidzie N?
GimbazaLab (2016.04.18, 17:47)
Ocena: 0

0%
Nie.
MarcinJS (2016.04.19, 15:42)
Ocena: -1

0%
Jak tam, 10 letnie dziury dalej nie załatane? Ale za to jest touch 3D. Żałosne!
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Nowy projekt twórców świetnego Shadow Tactics: Blades of the Shogun. 0
Kolejny model z zakrzywionym ekranem. 13
Czas na przedpremierowe sprawdzenie nowej gry DICE. 6
Multi GPU tylko dla najzamożniejszych. 28
Rozszerzyliśmy dwie części naszej recenzji procesorów Ryzen Threadripper 2. 3
Ulepszona wersja Transmisji Steam. 11
Specyficzna budowa, która nie męczy nadgarstka. 24
Wcześniejsze fotografie PCB były prawdziwe. 33
Akcja marketingowa właśnie się rozpoczęła. 32
Rozszerzyliśmy dwie części naszej recenzji procesorów Ryzen Threadripper 2. 3
Ulepszona wersja Transmisji Steam. 11
Specyficzna budowa, która nie męczy nadgarstka. 24
Akcja marketingowa właśnie się rozpoczęła. 32
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane