aktualności

LG odpowiada na zarzuty w sprawie częściowo plastikowej obudowy smartfona G5

13 4 kwietnia 2016, 12:21 Adam Szymański

Smartfon LG G5 już po pierwszej oficjalnej prezentacji wzbudził duże zainteresowanie odbiorców, ponieważ wyróżnił się na tle konkurentów możliwością podłączenia do niego wymiennych modułów. Oprócz tego jest on pierwszym flagowcem koreańskiego producenta, który został zamknięty w aluminiowej obudowie. To właśnie ten element niedawno wzbudził spore zamieszanie, gdyż zaczęto zarzucać twórcom, że tak naprawdę korzystali też z innych materiałów.

Niedawno model LG G5 zaczął trafiać do pierwszych testerów i recenzentów, co sprawiło, że odbiorcy mogli w końcu poznać wszystkie szczegóły nowego smartfona. Jedną z osób, które otrzymały dostęp do urządzenia był także użytkownik YouTube'a o nicku JerryRigEverything. Podczas rozbierania telefonu na części zauważył on, iż obudowa smartfona nie jest pokryta z wierzchu metalem, a raczej czymś przypominającym plastik. Odkrycie to wywołało spore zamieszanie, a producent musiał zmierzyć się z zarzutami o wprowadzenie klientów w błąd. Co prawda nikt nie wątpił w to, że obudowa została częściowo wykonana z aluminium, ale sam fakt pokrycia jej dodatkowo innym tworzywem wydał się dość podejrzany. Odczucie to potęgował fakt pokrycia plastikowej warstwy farbą imitująca aluminium. Odkrycie YouTubera można zobaczyć na filmiku poniżej.

LG od początku reklamowało swoje urządzenie jako smartfon, który wyróżnia się eleganckim wyglądem. Miał on zostać osiągnięty dzięki gładkiemu połączeniu metalu i szkła. Dlatego też, ostatnie doniesienia mogły oznaczać spore kłopoty dla producenta, ponieważ sugerowały, że celowo minął się on z prawdą. Tym bardziej pokrzywdzone byłyby osoby, które zdecydowały się na zamówienie przedpremierowe. Z tego powodu LG postanowiło zabrać głos w tej sprawie i uspokoić użytkowników. Jak napisano w oficjalnym oświadczeniu, obudowa modelu G5 została wykonana z aluminium, ale materiał ten pokryto dodatkowym podkładem, który miał ukryć anteny. Dopiero na tę warstwę nałożono farbę imitująca wygląd aluminium. Producent tym samym nie chciał wprowadzać użytkowników w błąd, a jedynie uniknąć wady konstrukcyjnej, która swego czasu dotknęła iPhone'a 4. Dla przypomnienia, smartfon ten tracił zasięg w przypadku trzymania go w określony sposób, ponieważ dłoń użytkownika zakłócała działanie wbudowanych anten. Równocześnie we wspomnianym oświadczeniu firma LG stwierdziła, że w tej sytuacji mówienie, iż obudowa telefonu nie została wykonana z metalu byłoby błędne, ponieważ samochody czy samoloty także są polakierowane, ale nikt nie wątpi w materiały użyte do ich produkcji. Wygląda więc na to, że posiadacze modelu LG G5 nie powinni się zbytnio przejmować ostatnimi doniesieniami.

Źródło: Phone Arena
SunTzuZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
SunTzu2016.04.04, 13:03
23#1
Naprawdę mam to totalnie gdzieś. Ważne by obudowa nie miała wgnieceń jak przy alu, nie widać było rys, była elastyczna i wytrzymała.
Czy użyli do tego jakiegoś tworzywa... średnio mnie interesuje. Choć jeśli mam być szczery... 'pclab' raczej nie powinien wplątywać się brazylijskie taśmociągi smart melodrama.
C-traxxZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
C-traxx2016.04.04, 13:07
13#2
To jeden z lepszych telefonow w tym roku. To ze jest powlekany farba to chyba normalne.
.:Proxy:.Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
.:Proxy:.2016.04.04, 13:56
-7#3
C-traxx @ 2016.04.04 13:07  Post: 962424
To jeden z lepszych telefonow w tym roku. To ze jest powlekany farba to chyba normalne.


No chyba coś Ci się pomyliło :) Metalowa ramka powlekana jest warstwą tworzywa i dopiero później wszystko jest lakierowane. Tylko nie pisz, że to coś szarego, to podkład :lol2:


SunTzu @ 2016.04.04 13:03  Post: 962421
Ważne by obudowa nie miała wgnieceń jak przy alu, nie widać było rys, była elastyczna i wytrzymała.

Dobrze wykonana obudowa w alu, nie będzie mieć wgnieceń. Rys tez nie będzie, w porównaniu do np. błyszczących plastików. Gdy powstanie rysa na alu, powstanie na każdym innym materiale, no może oprócz szkła - ale szkło jako obudowa, to paradoks. Jeśli telefon upadnie, wgniecenie nastąpi na każdym materiale, oprócz szkła bo te się rozsypie.
Nie miałeś nigdy porządnie wykonanego urządzenia z alu. - taki mój wniosek.
Jeśli używasz w trudnych warunkach np. na budowie, zdecydowanie są do tego odpowiednio wzmocnione i przeznaczone urządzenia - na pewno nie alu.

Im mniej plastikowej tandety, tym lepiej dla środowiska :)
huudyZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
huudy2016.04.04, 14:00
ja mam Nokię N8 z alu obudową - po upadku z około 2m na beton obudowa niestety się wygięła.
stark2991Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
stark29912016.04.04, 15:33
-1#5
huudy @ 2016.04.04 14:00  Post: 962446
ja mam Nokię N8 z alu obudową - po upadku z około 2m na beton obudowa niestety się wygięła.

Plastikowa by pękła a szklana skończyła z 'pajączkiem'. Nie wiem na co wy liczycie.
stark2991Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
stark29912016.04.04, 15:39
-4#6
Kurde LG, ja chcę żeby moja ręka miała kontakt z metalem a nie jakąś farbą. Lakier na samochodzie nie tylko chroni blachę ale też nadaje wyglądu. Chyba każdy woli piękny lakier metalik czy perłę od surowej blachy. W komórkach jest odwrotnie - surowy metal pięknie wykończony jak w telefonach HTC, Huaweii czy Xperii X. A LG nawet nie skorzystało z tego że sprytnie pozbyli się fug i tył jest tak do bólu pospolity że wygląda jak w chińczyku za 500 zł. A metalowy szkielet ma niemal każdy smartfon z wyższej półki
Komar-Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Komar-2016.04.04, 15:53
Jak już jesteśmy przy porównaniu do samochodów, to G5 jest tak wy szpachlowane, że Stasiek w stodole by tego nie zrobił lepiej.
bajfZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
bajf2016.04.04, 16:17
-2#8
Mimo, że LG jest moją ulubioną marką smartfonów to z czasem zmieniam o nich zdanie na gorsze. W G2 były plamy na ekranie, G3 się przegrzewał i obniżał rozdzielczość. G4 miał problemy z baterią, a G5 z obudową. Nie było by w tym nic dziwnego, bo przecież nie ma smartfonów idealnych, ale zazwyczaj te mankamenty dotyczą najbardziej deklarowanych cech.
vaultZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
vault2016.04.04, 22:42
Materiał z którego wykonana jest puszka Coli za 2zł i który nie ma żadnych pozytywnych właściwości jest 'premium'...
Jako posiadacz metalowego telefonu (5S) uważam że materiał ma więcej wad niż zalet. Na przykład bardzo nie lubię gdy 'poci się' przy różnicy temperatur - robi się wtedy mokry i, jako 'bonus', przestaje działać Touch ID.
operatorkomputeraZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
operatorkomputera2016.04.05, 00:50
Powinni im dać surowe aluminium. Jakby im się przy byle potarciu pprysowalo to by inaczej gadali.
Ze względu na obowiązującą ciszę wyborczą funkcja komentowania została wyłączona do dn. 2019-05-26 godz. 21:00.
1