aktualności

Apple pokazało światu nowości: telefon, tablet i... nową siedzibę.

31 21 marca 2016, 19:39 Marek Kowalski

Na zakończonym właśnie pokazie firma Apple zaprezentowała dwa nowe produkty. Są nimi: smartfon Apple iPhone SE oraz nowy tablet z serii iPad Pro, ale zanim je pokazano Apple przedstawiło inne interesujące dane. 

Ciekawostką jest jednak, że tym razem pokaz przebiegał inaczej niż w ubiegłych latach. Przede wszystkim zamiast zacząć od liczb pokazujących wielkość sprzedaży oraz od promowania możliwości swoich produktów przedstawiciele Apple podjęli tematy zupełnie innej natury: ochrona środowiska, energia odnawialna, zdrowie, walka z ciężkimi chorobami. Co to ma wspólnego z Apple? Okazuje się, że firmie tej udało się w całości (mowa o amerykańskim oddziale Apple) przejść na korzystanie z energii odnawialnej. Wszystkie amerykańskie placówki tego koncernu nie zużywają obecnie ani wata energii pochodzącej z paliw kopalnych. Brawa, które rozległy się w sali Town Hall w kalifornijskim Cupertino okazały się zupełnie zasłużone.

Firma zaledwie dwa lata temu postawiła za cel przejście w całości na odnawialne źródła energii i cel ten udało się zrealizować (przypominamy, że cały czas mowa o amerykańskim oddziale korporacji).

W dalszej części prezentacji, przedstawiciele koncernu prezentowali rozwiązania, które ekspertom medycznym i naukowcom poszukującym skutecznych metod leczenia takich schorzeń jak np. choroba Parkinsona czy epilepsja mogą pomóc. Nie był to wyspecjalizowany sprzęt medyczny, lecz przykłady zastosowania produktów Apple w zakresie zbierania użytecznych danych pozwalających np. skutecznie przewidywać nadchodzący atak u chorych na epilepsję, a urządzeniem umożliwiającym taką predykcję okazał się zegarek iWatch.

Właściwa prezentacja produktowa rozpoczęła się od informacji, że Apple wprowadziło do swojej oferty... nowe opaski do zegarków iWatch. To była jednak tylko rozgrzewka, po chwili Tim Cook - szef koncernu - wspierany przez dyrektorów poszczególnych działów Apple zaprezentował nowego iPhone'a - model iPhone SE.

Osoby, które w tym momencie odczuwają wyraźne deja-vu uspokajamy, że uczucie jest jak najbardziej prawidłowe. iPhone SE jest bardzo podobny do modelu iPhone 5S, ma identyczną przekątną ekranu (4 cale), ale pozostałe parametry, zwłaszcza wydajność procesora głównego czy graficznego jest zdecydowanie wyższa w przypadku zaprezentowanego dziś modelu iPhone SE. Zgodnie z deklaracjami przedstawicieli firmy nowy iPhone SE generuje grafikę trzykrotnie szybciej od wizualnie niemal identycznego iPhone'a 5S.

Nowy smartfon Apple charakteryzuje się również zauważalnie dłuższym czasem pracy na baterii w stosunku do starszego "bliźniaka" czyli modelu 5S.

Powyższa ilustracja prezentuje najważniejsze funkcje noweg - choć prezentującego się niemal identycznie jak ponad dwuletni iPhone 5S, telefonu iPhone SE. Telefon został wyceniony (na rynku amerykańskim) na kwotę 399 dolarów. W Stanach Zjednoczonych będzie dostępny od 24 marca, pod koniec maja ma trafić do 110 krajów świata, w tym również do Polski. Za model 16 GB trzeba będzie zapłacić 2149 zł, a za model 64 GB, 2649 zł.

Kolejnym produktem zaprezentowanym na dzisiejszym pokazie okazał się nowy tablet Apple: iPad Pro. Choć nazwa jest identyczna jak w przypadku największego tabletu Apple, to tym razem chodzi o wersję z ekranem pomniejszonym do przekątnej 9,7 cala. Niewtajemniczonym podpowiadamy, że jest to identyczna przekątna jak w przypadku zwykłych iPadów (np. iPad 2, iPad Air itp.).

Powyższa ilustracja prezentuje najważniejsze zdaniem przedstawicieli koncernu cechy i funkcje nowego iPada Pro. Zarówno nowy iPhone SE, jak i iPad Pro dostępne będą z najnowszą wersją systemu Apple iOS oznaczoną numerem 9.3. Właśnie najnowsze wydanie mobilnego systemu operacyjnego Apple było kolejną tematyką poruszoną podczas prezentacji. System ten już został udostępniony na serwerach producenta i posiadacze urządzeń Apple mogą już rozpocząć aktualizację swoich urządzeń.

 

Najnowszy iPad Pro ma być dostępny w trzech wersjach różniących się pojemnością wbudowanej pamięci. Ilustracja przedstawia ceny poszczególnych odmian na rynku amerykańskim. Sprzęt będzie dostępny w amerykańskich sklepach od 31 marca, w pozostałych regionach świata (w tym w Polsce) należy się go spodziewać później.

Żegnając się z przybyłymi na pokaz dziennikarzami oraz obserwującymi to wydarzenie internautami Tim Cook, szef Apple, z niejaką nostalgią stwierdził, że to ostatni pokaz produktów Apple w Town Hall w kalifornijskim Cupertino. Powód? Kolejne prezentacje będą już organizowane w imponującej, zupełnie nowej siedzibie głównej koncernu zwanej Apple SpaceShip. Przyznajcie, budynek wygląda naprawdę kosmicznie:

DrzemorZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Drzemor2016.03.21, 19:49
15#1
Ja pierdziele jak tam wszyscy będą mieli daleko :D Jak by nie mogli postawić normalnego budynku. Współczuć tylko.
SkrillexZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Skrillex2016.03.21, 19:49
żal
SławekplZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Sławekpl2016.03.21, 19:57
21#3
właściwie w świecie technologicznym jak firma budowała nową ekstra siedzibę to niedługo miała spore kłopoty
może w końcu ta bańka japkowa pęknie i ludzie się zorientują że mogą to samo mieć za 1/4 ceny
bajfZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
bajf2016.03.21, 20:09
22#4
Bardziej mnie interesuje ta siedziba niż sprzęt, który zaprezentowali.
petertechZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
petertech2016.03.21, 20:11
-8#5
Sławekpl @ 2016.03.21 19:57  Post: 959454
to samo mieć za 1/4 ceny


No...nie za 1/4 bo średnie i topowe Huawei czy xiaomi czy inne chińczyki jak doliczysz brak gwarancji, brak takiej jak u innych firm, brak pełnej lokalizacji, brak tak długiego i dobrego wsparcia, to ile możesz dostać za używany sprzęt to jednak...No i całe środowisko, funkcje, usługi Apple od iOS, Music, iTunes, TV itd. Tego nie masz jednak za 1/4, a nowa Sony Z5 compact była wyjątkowo droga (patrząc jak rośnie cena od Z1C, Z3C). Np. 1/4 iPhone SE to 650zł za to masz naprawdę biedę, za 900 zł czyli 1/4 6s też nie dostaniesz czegoś porównywalnego. Można nie być przekonanym do tego, ale Apple sobie zapracowało to Apple ma, zbiera kasę póki może.
LartesZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Lartes2016.03.21, 20:21
19#6
Okazuje się, że firmie tej udało się w całości (mowa o amerykańskim oddziale Apple) przejść na korzystanie z energii odnawialnej.

Określenie ''energia odnawialna'' jest blednę. Odnawiane natomiast mogą być źródła energii. Uwaga w stronę autora, ale również i czytelników.
HΛЯPΛGŌNZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
HΛЯPΛGŌN2016.03.21, 20:31
Drzemor @ 2016.03.21 19:49  Post: 959450
Ja pierdziele jak tam wszyscy będą mieli daleko :D Jak by nie mogli postawić normalnego budynku. Współczuć tylko.

Może jest tam jakiś pociąg z przystankami :)
AlexHelZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
AlexHel2016.03.21, 20:45
Patrząc na ten 'SPACE SHIP' odnoszę wrażenie, że w siedzibie Jabłka, faktycznie odlecieli w kosmos. Przynajmniej względem wzrostu cen za wyższe pojemności tego iPada... :D
DrzemorZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Drzemor2016.03.21, 20:48
13#9
HΛЯPΛGŌN @ 2016.03.21 20:31  Post: 959469
Drzemor @ 2016.03.21 19:49  Post: 959450
Ja pierdziele jak tam wszyscy będą mieli daleko :D Jak by nie mogli postawić normalnego budynku. Współczuć tylko.

Może jest tam jakiś pociąg z przystankami :)


Masz na myśli to?

:lol2:
frociuZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
frociu2016.03.21, 20:55
Zgody na budowę załatwiał jeszcze sam Steve : ( ... Ale to wszystko zapier**la : /
Zaloguj się, by móc komentować
1