Aktualność
Bartosz Czechowicz, Czwartek, 17 marca 2016, 13:06

Microsoft już jakiś czas temu zapowiedział, że chce dostarczać swoim klientom uniwersalne aplikacje, które będzie można uruchamiać na wiele różnych rodzajach urządzeń. Warunek, jak nietrudno się domyślić, jest jeden - sprzęt powinien pracować pod kontrolą przygotowanego przez Redmond systemu operacyjnego Windows 10. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że przedsiębiorstwo konsekwentnie realizuje swoją politykę, ponieważ ze wspomnianego wcześniej typu oprogramowania niedługo będą mogli korzystać także użytkownicy Xboksa One.

Windows 10 został oficjalnie wprowadzony na rynek w lipcu 2015 roku. Od tego czasy OS zdążył zadomowić się już na sporej liczbie komputerów osobistych, a Microsoft rozpoczął sprzedaż korzystających z niego smartfonów z serii Lumia. Co ciekawe, nowy system jesienią otrzymali nawet posiadacze promowanej przez Redmond konsoli Xbox One. W najbliższej przyszłości dostaną oni jednak kolejne usprawnienie, którym będzie właśnie możliwość pracy z uniwersalnymi aplikacjami. Podczas tegorocznej edycji Game Developers Conference przedstawiciele firmy ujawnili bowiem, że rozwiązanie zadebiutuje już latem bieżącego roku. Amerykanie przy okazji zdradzili, że mają zamiar połączyć ze sobą sklepy Xbox oraz Windows i stworzyć z nich tym samym jedną, dużą platformę z oprogramowaniem.

Niestety, obecnie nie wiemy, kiedy dokładnie Microsoft udostępni swoim klientom uniwersalna aplikacje dla konsoli Xbox One. Wydaje się jednak bardzo prawdopodobne, że firma w ciągu najbliższych kilku lub kilkunastu tygodniu poinformuje nas o dacie debiutu usprawnienia. Mówiąc krótko, pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać na dalsze informacje ze strony Redmond.

Źródło: opracowanie własne
Ocena aktualności:
Ocen: 6
Zaloguj się, by móc oceniać
MaestroUmberto (2016.03.17, 13:28)
Ocena: 4

0%
Im bardziej coś jest uniwersalne tym bardziej do kitu. Oby w tym przypadku było trochę inaczej.
raximus (2016.03.17, 14:07)
Ocena: -4

0%
30 marca coroczna konferencja BUILD. Wtedy powiedzą więcej.
Plum (2016.03.17, 15:02)
Ocena: -2

0%
Są już od lat aplikacje dla Xboxów np.YouTube, jakieś muzyczne, masa telewizyjnych i sportowych, zsecydowana większoś pod chyba amerykanskiego klienta.
Dla mnie przydatnen był6 tylko YouTube i aplikacja do oglądanie filmów z obsługą płyt DVD-HD (na Xbox 360 jest specjalny odtwarzqcz Toschiby$Samsunga, zewnętrzne urządzenie).
zenek12355 (2016.03.17, 16:09)
Ocena: -1

0%
Ile kapuchy miesiecznie mozna za tak reklamowanie produktow MS ( do tego dodajmy ze przewaznie piszecie o wielkim gownie ) miesiecznie ? tyle wyszlo wiadomosci na temat SONY I PSVR a wy kompletnie nic o tym nie piszecie , nawet uposledzony domysli sie o co chodzi .....
Hashi (2016.03.18, 06:07)
Ocena: -1

0%
raximus @ 2016.03.17 18:41  Post: 958408
Faktycznie nic o Sony... Pozatym, obecnie Sony to praktycznie tylko dział konsol i gier. Z laptopów się wycofali, smartfony ledwo zipią, telewizory podobnie. A Microsoft? Jest największa firmą na świecie, działa praktycznie na każdym skrawku IT, software, hardware, usługi. Chyba tylko drukarek i monitorów/telewizorów nie robi oO
Odrzuć te leki bo Ci nie służą.
Akurat MS i Sony to firmy o praktycznie identycznych obrotach więc wielkościowo są podobne z tym, ze Sony ma większe aktywa, a MS większe zyski.
Co do elektroniki to Sony robi kolego najlepsze na świecie matryce CMOS z których korzysta, MS, Apple, Nikon, Hasselblad itd. Po drugie Sony Pictures (największa wytwórnia filmów; teraz chyba Disney ich wyprzedził jedynie) i Sony Music (chyba największy aktualnie wydawca i producent muzyki na świecie; ostatnio przejęli ATV od M.Jacksona za 700mlnUSD, więc mają w katalogu nawet Beatles'ów).
Co do smartphonów to Sony nie ma dostępu do rynku USA, a i tak zarabiają na każdej słuchawce najwięcej na rynku Android. Był artykuł w tym tygodniu o tym.
Wiem, ze chcesz się dowartościować tym MS ale czasy tej firmy mijają. Na siłe raczej mnie nie zmuszą do przesiadki W7 -> W10. Sony to popłyneło przez PS3 i to, ze nie weszli odpowiednio wcześnie do walki o smartphony. Nie oznacza to, ze nie potrafią zrobić tego lepiej.
Rybaczek Koziołka (2016.03.18, 10:35)
Ocena: 0

0%
czy teraz już jarzycie czemu microsoft tak upycha kolanem windows10 ?
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Firma odsłania karty. Nintendo podzieliło się właśnie swoimi planami na najbliższe kilka tygodni. 0
Niech najbliższy miesiąc minie jak najszybciej. 0
Przenosiny do tańszego regionu. 5
Tańszy, ale niewiele gorszy niż Nitro+. 9
Przynajmniej tak utrzymuje branżowa prasa. 11
Tanio nie będzie. OnePlus przygotowuje się do premiery swojego nowego, flagowego smartfona. 12
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane