aktualności

HoloLens - menu Start pokazane na filmiku

5 24 lutego 2016, 08:29 Adam Szymański

Mimo że Microsoft sam przyznał, iż na premierę gogli HoloLens będzie trzeba jeszcze długo poczekać, wciąż wypływają kolejne doniesienia na ich temat. Najnowsze informacje pokazują sposób nawigacji po interfejsie urządzenia, który został oparty na menu Start znanym z pełnowymiarowego systemu Windows 10. Dodatkowo dowiedzieliśmy się o obecności kilku aplikacji, sposobie sterowaniu goglami, a także najbliższych planach Microsoftu.

Oczywiście działające gogle HoloLens były już nie raz udostępniane do testów, jednakże zazwyczaj użytkowników przenoszono bezpośrednio do danego dema, bez możliwości zobaczenia interfejsu oprogramowania. Teraz w końcu ujawniono ten element systemu, a stało się to za sprawą filmiku promocyjnego aplikacji Actiongram. Jak już wspomnieliśmy, całość przypomina menu Start znane z desktopowego Windowsa 10. Oznacza to obecność kafelków i kilku podstawowych informacji w jednym miejscu. Dla wszystkich użytkowników stacjonarnego systemu Microsoftu interfejs powinien wydać się bardzo intuicyjny. Podobnie jest zresztą ze sposobem nawigacji po nim, ponieważ wybór konkretnego kafelka polega na skierowaniu na niego wirtualnego celownika przy pomocy ruchów głowy, a potem zaznaczenia go gestem palca. Ponadto mówi się też, że w przyszłości producent zaprezentuje specjalny kontroler dla swoich gogli.

Oprócz wspomnianych kafelków, na filmiku można zauważyć opcje odpowiedzialne za regulacje dźwięku, połączenie Wi-Fi, stan naładowania akumulatora czy godzinę. Ponadto widać tam także ikonkę Cortany, co by potwierdzało, że asystent głosowy zostanie również zintegrowany z nowymi goglami. Całość oczywiście jest wyświetlana w formie hologramu nakładanego na elementy realnego otoczenia i sądząc po filmiku, nawigacja po interfejsie przebiega całkiem sprawnie. Warto przypomnieć, że mimo pozornego dopracowania gogli, Microsoft niezbyt spieszy się z ich premierą. Dlatego też wszyscy zainteresowani będą musieli jeszcze nieco poczekać na samodzielne przetestowanie HoloLens.

Microsoft: HoloLens zapewnią przynajmniej 2,5-godzinny czas pracy po naładowaniu baterii

Źródło: The Verge
golyZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
goly2016.02.24, 12:20
10#1
wow ale jej bluzka farbuje :E
zenek12355Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
zenek123552016.02.24, 12:27
-1#2
A moze napiszecie o tym ze rozwiazali wspolprace z firma ktora tworzy HOLO i przeniesli badania do USA , czyli zaczynaja od nowa , dlatego dlugoooo jeszcze nic nie zobaczymy , takie cos NIE NAPISZECIE bo za to wam nie płaca :>
lanskyZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
lansky2016.02.24, 13:31
zenek12355 @ 2016.02.24 12:27  Post: 952741
A moze napiszecie o tym ze rozwiazali wspolprace z firma ktora tworzy HOLO i przeniesli badania do USA , czyli zaczynaja od nowa , dlatego dlugoooo jeszcze nic nie zobaczymy , takie cos NIE NAPISZECIE bo za to wam nie płaca :>


he? http://pclab.pl/news67208.html
Yahoo86Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Yahoo862016.02.24, 20:56
Do PS/Gimp lub kto co woli jak znalazł z tą precyzją , już chowam nowo zakupionego Wacoma Intuos Pro small do pudełka .
Tak na serio żeby nie było jak to miało miejsce chyba w 97r. czyli początkiem VR .
Co do gier , graficznie cuda na kiju a interakcja-fizyka brak , podziękuję i dalej odświeżam stare tytuły .
nietrolZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
nietrol2016.02.24, 21:05
Dziwne jazdy ma MS, a ta pani chyba wadę kręgosłupa...
Zaloguj się, by móc komentować
1