aktualności

Microsoft przejął aplikację Groove

5
12 lutego 2016, 12:28 Adrian Kotowski

Microsoft odkupił od firmy Zikera prawa do aplikacji Groove. Jest to odtwarzacz muzyczny dostępny na urządzenia z systemem iOS. Przedsiębiorstwo przejęło program, bo samo posiada usługę o nazwie Muzyka Groove i nie chciało, by na rynku dostępna była podobna aplikacja, także powiązana z materiałami audio. 

Microsoft sfinalizował kolejne przejęcie. Tym razem padło na aplikację Groove, która od razu po zakupie znika z rynku. Produkt firmy Zikera można było do tej pory używać na smarfonach i tabletach firmy Apple, ale wraz z przejęciem przez przedsiębiorstwo z Redmond, program zostaje usunięty z App Store. Sam powód zakupu jest całkiem ciekawy.

Groove

Groove dostępny jest na rynku już od dość dawna, a według twórców pobrało go około 1,5 mln użytkowników. Problemem dla Microsoftu była nazwa. Nie tak dawno przedsiębiorstwo przemianowało usługę Xbox Music na Groove Music. W Polsce nadal nie jest ona dostępna, ale w systemie Windows 10 możemy znaleźć odtwarzacz Muzyka Groove. Przedsiębiorstwo z Redmond stwierdziło najwyraźniej, że obecność drugiego programu o właściwie identycznej nazwie może wprowadzać użytkowników w błąd, przez co nie będą oni wybierali jego aplikacji.

Kwota transakcji nie została ujawniona. Wiemy natomiast, że pomimo usunięcia Groove ze sklepu Apple’a, użytkownicy nadal będą mogli z niego bez problemu korzystać. Co ciekawe, w sieci pojawiły się informacje, że zakup programu ma związek nie tylko z jego nazwą, ale też z techniką maszynowego uczenia, która była w nim wykorzystywana do przygotowywania spersonalizowanych list odtwarzania.

Źródło: Venture Beat
dusktillZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
dusktill2016.02.12, 13:01
14#1
AAAAAA..... teraz już wiem dlaczego wygaszają Lumię.... Biedronka ich zaorała http://www.biedronka.pl/pl/product,id,1145...czy-lumia-240-g
BusteRZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
BusteR2016.02.12, 16:30
Ms ma sposób na powiększenie liczby aplikacji w windows store :)
Wykupienie :)
bajfZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
bajf2016.02.12, 20:10
W domyślnych aplikacjach Microsoftu brakuje wielu podstawowych funkcji. Co z tego, że są szybkie skoro konkurencja też i może więcej.
jarecki3460Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
jarecki34602016.02.12, 20:16
-1#4
M$ nie ma pomysłu na przyciągnięcie ludzi do Windows Phone
mfukerZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
mfuker2016.02.15, 11:33
News traktuje jako praktyczna wskazówkę. Dlaczego? A dlatego, ze teraz aplikacja Groove bedzie dostawac co kilka dni kolejna porcje updatow. Jak ma sie to ze Skype.

Klamia, e cos poprawiaja, a nic sie nie poprawia.
Zaloguj się, by móc komentować
1