aktualności

Obudowa In Win H-Frame ze specjalnie zaprojektowanym zasilaczem Signature

5
11 stycznia 2016, 07:46 Piotr Gontarczyk

Firma In Win przygotowuje się do uruchomienia sprzedaży nowego modelu obudowy, H-Frame, do która ma być przeznaczona dla najbardziej wymagających entuzjastów komputerowych, którzy gotowi są dorzucić trochę gotówki, uzyskując w zamian produkt ponoć dopieszczony w najmniejszym szczególe.

Z przedstawionych przez producenta informacji wynika, że wyprodukowanych będzie tylko 500 egzemplarzy obudów H-Frame, a każdy z nich będzie mieć swój unikatowy numer. Każda z tych obudów sprzedawana będzie ze specjalnie dla tego modelu zaprojektowanym zasilaczem o wymiarach większych niż zakłada to norma ATX. Mowa o zasilaczu In Win Signature o mocy 1065 W, który będzie kompatybilny tylko z obudowami H-Frame. Jak łatwo się domyśleć, producent przewiduje wyprodukowanie tylko 500 sztuk tych zasilaczy, choć pozostaje mieć nadzieję, że przewidziana jest nadwyżka na wypadek, gdy jakieś egzemplarze w ramach gwarancji będzie trzeba wymienić. Obecnie przewidywana cena detaliczna obudowy H-Frame z zasilaczem Signature to około 850 dolarów.

Obudowa In Win H-Frame to konstrukcja typu Full Tower, w której zamontować można płytę główną w formacie E-ATX, ATX, micro ATX lub mini-ITX. Zmieszczą się w niej też karty graficzne o długości do 44 centymetrów, aczkolwiek pod warunkiem, że w platformie zastosuje się tylko nośniki SSD, a więc usunie klatkę na dyski twarde. W obudowie przewidziano miejsca dla ośmiu kart rozszerzeń. Obudowa wykonana jest z aluminium, a panel przedni ze wzmocnionego szkła, odpornego na zarysowania. Na panelu przednim umieszczono dwa gniazda audio (3,5-milimetrowe mini jacki), a także trzy porty USB 3.0 oraz port USB 3.1 typu C. Wewnątrz znajduje się system podświetlenia diodowego, który ma zapewniać lepsze wrażenia estetyczne.

Zasilacz dla obudowy H-Frame oznaczony jest symbolem S11-1065. Urządzenie to ma długość 18 centymetrów, a więc jest o 3 centymetry dłuższy niż standardowy zasilacz ATX. Model ten wyposażono w podświetlenie diodowe oraz cztery różne tryby pracy, z czego jeden utrzymuje pracę wentylatora przez kilka chwil po wyłączeniu komputera. Na panelu zasilacza umieszczono port USB, za pomocą którego można np. ładować akumulator urządzenia przenośnego, bez potrzeby włączania go.

Zasilacz jest w pełni modularny i wykonany z użyciem wysokiej klasy podzespołów, w tym japońskich kondensatorów, a także zastosowaniem szeregu mechanizmów zabezpieczających przed awariami. Całość schładzana jest przez 165-milimetrowy wentylator. Jego rozmiar pozwala przyjąć, że całość powinna pracować bardzo cicho. Zasilacz objęty będzie pięcioletnią gwarancją producenta. Warto podkreślić to, że S11-1065 to projekt autorski firmy In Win. Nie jest to więc zasilacz podmiotu trzeciego, na którym In Win tylko umieszcza swoje naklejki.

Przy okazji warto wspomnieć o tym, że oprócz specjalnej edycji zasilacza Signature, In Win planuje wprowadzenie na rynek nowej serii zasilaczy Classic, w której znajdą się cztery modele o mocy od 750 do 1250 W. Cała czwórka ma być w pełni modularna i cechować się certyfikatami 80Plus Platinum, które mają świadczyć o ich bardzo wysokiej sprawności energetycznej. W tych zasilaczach producent stosuje 120-milimetrowe wentylatory z łożyskami HDB (Hydro Dynamic Bearing). Zasilacze Classic zamknięte są w aluminiowych obudowach.

Źródło: Tom's Hardware
lukevipno1Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
lukevipno12016.01.11, 08:23
Skoro obudowa jest przewidziana dla entuzjastów to prosił bym o podanie chłodnic jakie można zamontować.
Smerf z bananemZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Smerf z bananem2016.01.11, 11:39
lukevipno1 @ 2016.01.11 08:23  Post: 940526
Skoro obudowa jest przewidziana dla entuzjastów to prosił bym o podanie chłodnic jakie można zamontować.


i wariantów kolorystycznych zapomniałeś dodać :)
mfukerZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
mfuker2016.01.11, 11:41
-1#3
Zabawne :)
GraveZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Grave2016.01.11, 15:06
Ladna :-) Jak to In-Win.
KethaelZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Kethael2016.01.11, 21:20
lukevipno1 @ 2016.01.11 08:23  Post: 940526
Skoro obudowa jest przewidziana dla entuzjastów to prosił bym o podanie chłodnic jakie można zamontować.


Znając In Wina, to wejdzie tam max 240mm ;) generalnie ich obudowy są świetne z wyglądu (kwestia gustu oczywiście) i wykonania, ale design wewnętrzny zwykle jest tragiczny.
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1