Aktualność
Adam Szymański, Środa, 6 stycznia 2016, 18:28

Do tej pory najlepiej sprzedającą się konsolą Sony jest PlayStation 2, które rozeszło się na całym świecie w ponad 157 milionach egzemplarzy. Najnowszej wersji urządzenia jeszcze wiele brakuje by osiągnąć taki wynik, ale należy pamiętać, że PS4 zadebiutowało na rynku zaledwie dwa lata temu, podczas gdy produkcję PS2 zakończono po 13 latach rynkowej obecności. Możliwe, że w przyszłości najnowsza konsola zdoła jeszcze pokonać swojego legendarnego poprzednika.

Już wcześniej PS4 zostało okrzyknięte najszybciej sprzedającą się konsolą do gier Sony, co zaskoczyło nawet jej twórców. Obecnie urządzenie stale zwiększa swoją popularność, a w ciągu ostatniego roku liczba sprzedanych egzemplarzy została podwojona. Szczególnie duży wpływ na to miał okres świąteczny, za który uznaje się dni między 22 listopada a 3 stycznia. Według najnowszego raportu opublikowanego przez Japończyków, w ciągu tego okresu PlayStation 4 znalazło aż 5,7 miliona nowych nabywców i obecnie szacuje się, że całkowita liczba sprzedanych urządzeń wynosi prawie 36 milionów. Na wynik ten złożyli się gracze ze 124 krajów, ponieważ właśnie na tylu rynkach Sony sprzedaje swoją konsolę. Według nieoficjalnych danych, w niektórych z nich udział Japończyków wynosi nawet 70-90%.

Oczywiście Sony nie ma zamiaru na tym poprzestawać i przewiduje, że PlayStation 4 w przyszłości utrzyma obecne tempo sprzedaży. Ma się to udać głównie dzięki ekskluzywnym tytułom mającym ukazać się w tym roku, takim jak Uncharted 4: Kres Złodzieja. A skoro już jesteśmy przy grach, Sony pochwaliło się także, że w okresie świątecznym gracze nabyli aż 35 milionów produkcji, zarówno fizycznych, jak i tych z cyfrowej dystrybucji. Do tego wyniku nie wliczano DLC i innych dodatków. Ponadto Japończycy poinformowali, że w ciągu ostatniego roku liczba subskrybentów usługi PlayStation Plus wzrosła o 60%. A jak na tle tych rezultatów wypada konsola Microsoftu? Niestety firma z Redmond od dłuższego czasu nie dzieli się już dokładnymi wynikami sprzedaży Xboksa One, a zamiast tego przedstawia go w swoich raportach finansowych razem z grupą innych urządzeń. Ostatni raz konkretną liczbę podano w listopadzie 2014 roku, kiedy to donoszono o 10 milionach nabywców XONE.

Ocena aktualności:
Ocen: 5
Zaloguj się, by móc oceniać
losdamianos (2016.01.06, 18:37)
Ocena: 12

0%
Hashi polej :E
Dthlfwp (2016.01.06, 18:40)
Ocena: 8

0%
Kupiłbym, ale podobno słaby pad, zwłaszcza szybko rozładowująca się niewymienialna bateria. Pad od xbox 360 czy one wydaje mi w sam raz, niestety w tym przypadku co z tego, skoro konsola wyraźnie gorsza :( Zostaje PC z padem od Xboxa - polecam.
Deadeye (2016.01.06, 18:56)
Ocena: -4

0%
Dthlf
Dthlfwp @ 2016.01.06 18:40  Post: 939283
Kupiłbym, ale podobno słaby pad, zwłaszcza szybko rozładowująca się niewymienialna bateria. Pad od xbox 360 czy one wydaje mi w sam raz, niestety w tym przypadku co z tego, skoro konsola wyraźnie gorsza :( Zostaje PC z padem od Xboxa - polecam.

nie wiem skąd stwierdzenie, że 'słaby pad'? To kwestia gustu, ale pad ps4 jest o niebo lepszy od tego z ps3, i jest jednym z najlepszych na rynku. Kwestia rozładowywania przeszkadza chyba tylko jak ktoś potrafi grać 5 godzin bez przerwy, ale nawet wtedy wystarczy po prostu nabrać nawyku żeby po każdym graniu podłączać pada pod konsolę, i do czasu następnego włączenia będzie naładowany. Więc problem to żaden. Za to możliwość podłączenia dowolnych słuchawek bezpośrednio do pada - bezcenne :)
amb00 (2016.01.06, 19:04)
Ocena: 2

0%
Naiwniaków nie brakuje :P
Aargh (2016.01.06, 19:22)
Ocena: -2

0%
AlwaysSecond @ 2016.01.06 19:11  Post: 939301
Pad od Ps4 to kupa przy padzie od XOne, nie mówiąc o padzie od X360.
Takie jest moje odczucie i setki tysięcy, jak nie milionów, graczy na całym świecie.
Bateria jest jakiesś 10 razy gorsza, to już jest niezaprzeczalny fakt.

Może jeszcze miliardów graczy.
Dla mnie pad od PS4 > pad od XBO. O wiele wygodniejszy i DLA MNIE z lepszym układem analogów. Jedyną wadą jest bateria.
AlwaysSecond (2016.01.06, 19:28)
Ocena: -4

0%
Przecież to właśnie napisałem...
Dla mnie, jak i dla wieeeeeelu innych (trzeba być ślepym i gluchym na internet, żeby tego nie wiedzieć) pad od X360 jest nie do pobicia.
O baterii też wspomnialem...
Więc do czego to było?
karlito123 (2016.01.06, 19:53)
Ocena: 3

0%
Sprzedaz wynika w bardzo duzym stopniu z tego ze na konsole trzeba bylo czekac 8 lat. Sama w sobie niczym specjalnym nie jest i stanowi najmniejszy krok do przodu, jesli chodzi o kolejne generacje. Zdecydowanie brakuje pomyslow, w tym roku chwyca sie VR, ale to tez tylko inny sposob odbioru tego samego schematu rozgrywki. Niestety tak jak w przypadku kina i muzyki, wiekszosc leci za tym co ma silniejsza reklame, a z jakoscia srednio. Moze Nintendo podobnie jak przy Wii pokaze cos naprawde ciekawego, moze zupelnie nowe tytuly first party przy okazji prezentacji NX. Mnie tam ruszaja na razie Indyki, jest w co pograc. Wielkie tytuly to tylko kalka z usprawniona grafika, owszem sa nieliczne wyjatki, ale MGS to troche malo.
Sasilton (2016.01.06, 20:24)
Ocena: -2

0%
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
To może być bardzo drogie "ups!". 67
Chip znajdzie zastosowanie w smartfonach z segmentu mid-range. 0
Zła wiadomość dla fanów Lary Croft. 1
Kolejna gra do biblioteki. Humble Store rozdaje graczom pecetowym kolejną darmową grę. 5
W trzecim odcinku podcastu PCLab.pl rozmawiamy o nieodpowiedzialności obliczeniowej. 6
To najdroższy smartfon w portfolio południowokoreańskiego producenta. 6
Nasze procesory są "epyckie." Na targach Cloudfest odbywają się prezentacje, zapowiedzi oraz konferencje prasowe związane z całą branżą usług chmurowych, w tym także sprzętu. 36
To może być bardzo drogie "ups!". 67
Amerykanie i Rosjanie największymi piratami. 33
Trochę taniej niż u konkurencji, ale wciąż trudno mówić o atrakcyjnych cenach. 16
Kolejna gra do biblioteki. Humble Store rozdaje graczom pecetowym kolejną darmową grę. 5
Połączenie retro i nowoczesności. 15
Firma ma już kilka modeli więcej. 5
Wybór nowej obudowy komputerowej to niełatwe zadanie. Na rynku jest całkiem sporo producentów. 2
Ceny obniżone o nawet 75%. 17
Nie powinno być problemów z odpaleniem tytułu. 3
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane