aktualności

Samsung przygotowuje własny smart ring

6
29 grudnia 2015, 11:46 Bartosz Czechowicz

Samsung przygotowuje nowe urządzenie z kategorii wearables - smart ring. Z udostępnionych w sieci informacji wynika że firma złożyła już odpowiedni wniosek patentowy, a sam gadżet ma przede wszystkim umożliwiać sterowanie pracą sparowanych z nim urządzeń. Będą to nie tylko telewizory oraz radia, ale także systemy tzw. inteligentnego domu. Niestety, obecnie nie wiadomo kiedy dokładnie sprzęt miałby zostać oficjalnie zaprezentowany.

Smart ring ujawnił amerykański urząd patentowy, do którego Samsung złożył opisujący wearable wniosek. Według opublikowanych w sieci materiałów gadżet będzie komunikował się ze smartfonem swojego właściciela, wyświetlając na jego ekranie menu związane z kontrolą wspomnianych wcześniej urządzeń. Branżowe media podają kilka przykładowych zastosowań pierścienia (m.in. sterowanie telewizorem, radiem, zmiana oświetlenia w pokoju, odsuwanie i zasuwanie żaluzji), ale nietrudno domyślić się że finalnie sprzęt może oferować dużo większy zestaw funkcji. Trudno jednak powiedzieć czy smart ring będzie pracował samodzielnie, czy też może do jego działania będzie wymagane stałe połączenie z telefonem.

Co ciekawe, Samsung nie jest jedynym producentem który przygotowuje się do wprowadzenia na rynek inteligentnego pierścienia. Podobne urządzenia opatentowały już bowiem marki takie jak chociażby Google, Microsoft oraz Apple. Nie wiemy jednak, kiedy dokładnie nowy rodzaj wearables miałby pojawić się w ofercie wspomnianych wcześniej producentów.

Źródło: sammobile
szefonsZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
szefons2015.12.29, 13:48
-4#1
One to rule them all.
C-traxxZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
C-traxx2015.12.29, 14:58
-2#2
Smart ring kojarzy mi sie z wieloma rzeczami....
HashiZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Hashi2015.12.29, 15:44
-3#3
Czyli interfejsem w smartphonie będę wydawać polecania opasce na ręku, która to wyda polecenie do TV by coś tam odpalił (pomijam szybkość działania TV Samsunga, a zwłaszcza przełączania kanałów)?
Niech mnie ktoś oświeci bo sie pogubiłem w tych grubych innowacjach Apple i Samsunga.
procyonZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
procyon2015.12.29, 16:06
-1#4
O ile dobrze się domyślam to taki pierścionek/opaskę nosi się na palcu/ręce i kręcąc/naciskając/wyginając go na różne sposoby wydawałoby się różne polecenia sparowanym urządzeniom. Całkiem fajny pomysł. Mogłoby to zastąpić pilot od tv, włączanie światła, opuszczanie żaluzji czy inne takie duperele które zwykle wymagają podniesienia tyłka z fotela do ich użycia. Dzięki temu wynalazkowi będzie można jeszcze więcej czasu spędzać siedząc ;P
ajm2015.12.29, 18:48
-3#5
Lord of the Smart Rings
doopanZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
doopan2015.12.29, 20:17
A nie lepiej odczytywac z nadgarstka ruchy calej dloni?
Zaloguj się, by móc komentować
1