aktualności

The Climb - Crytek zapowiada nową grę VR

7
15 grudnia 2015, 15:33 Adrian Kotowski

Firma Crytek niespodziewanie zapowiedziała grę The Climb przygotowaną z myślą o goglach Oculus Rift. Jak sama nazwa wskazuje, w produkcji chodzić będzie o wspinaczkę, gdzie sterować będziemy wykorzystując zarówno pad XONE, jak i przygotowane przez Oculus VR specjalne kontrolery ruchowe. Twórcy zapowiadają, że otrzymamy naprawdę świetną oprawę graficzną. Firma ogłosiła też od razu wymagania produkcji, które odpowiadają zalecanym przez samych twórców Oculus Rift.

Wiemy od jakiegoś czasu, że Crytek pracuje nad grą Robinson: The Journey przygotowaną specjalnie z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości. Produkcja zmierza zarówno na PC, jak i na PS4. Dzisiaj okazało się, że to nie jedyny tytuł, który przygotowuje niemieckie studio. The Climb, bo tak nazywa się zapowiedziana dzisiaj gra, to nieco inne doświadczenie.

W The Climb (pierwsze wrażenia z gry) chodzi właściwie tylko i wyłącznie o wspinaczkę, ale gra może zainteresować nawet osoby, które w ogóle nie interesują się tą dyscypliną. Udostępniony materiał wideo wskazuje, że otrzymamy naprawdę ładną oprawę wizualną. Według udostępnionych danych, pierwsza z lokacji inspirowana jest wietnamską zatoką Ha Long. Twórcy zapewniają, że będzie więcej miejsc do odwiedzenia.

Wiemy także, że w grze nie pojawią się żadne mikrotransakcje, pojawi się system osiągnięć, a produkcja nie będzie miała ograniczeń wiekowych. Udostępniono też wymagania techniczne, które prezentują się następująco:

  • Procesor: Intel Core i5-4590 lub lepszy,
  • Pamięć RAM: 8 GB,
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 970 / AMD Radeon R9 290 lub lepsza,
  • System operacyjny: Windows 7 SP1,
  • Wyświetlacz: Oculus Rift, natywna rozdzielczość.

Twórcy nie wiedzą jeszcze, ile ich produkcja będzie zajmować miejsca na dysku twardym. Nie ma też żadnych danych na temat daty premiery i ceny gry. Na to będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Źródło: The Climb
GobliZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Gobli2015.12.15, 15:44
mhm, wspinaczka dla inwalidów (brak kończyn dolnych). to nawet łatwiej - człowiek bez obu nóg jest o wiele lżejszy, to i łatwiej się tak na rączkach podciągać!
vibovitZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
vibovit2015.12.15, 17:06
Te ręce Raymana faktycznie zapewniają immersje :)
losiuZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
losiu2015.12.15, 17:10
12#3
Uhh, ciekawe kiedy news o Pornhub zapowiadającym nową grę VR? :E ;)
thexZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
thex2015.12.15, 19:47
mapa jak z Crysis :)
Pentium DZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Pentium D2015.12.15, 22:40
Ja za darmoche zamówiłem dwa zestawy google karton VR do przetestowania tego całego VR.
operatorkomputeraZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
operatorkomputera2015.12.16, 03:54
Ale to będzie porażka. Omg. Na glowie to cos. W ręku kontroler a jeszcze jajkes czujniki ruchu? Wtf
HDR'oZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
HDR'o2015.12.16, 13:52
Tak powie każdy, kto nie spróbuje takich gier na VR w połączeniu z maks detalami. Szkoda, że ludzie z góry przekreślają takie tytuły, a jak by mieli okazję tak zagrać i to jeszcze w pełnej płynności to by im kopara wyszła na wierzch :/
@5 - google vr to zabawka dla dzieci. Jedyne sensowne VR póki co to finałowy Oculus, który dopiero się pojawi. Pozostałe rzeczy to pseudo vr z zerową imersją, a to do telefonu to ... w ogóle jak może mi dać wirtualną rzeczywistość grafika z telefonów ? :E
Zaloguj się, by móc komentować
1