aktualności

IDC: rynek urządzeń Internetu rzeczy będzie warty w 2019 roku 1,3 bln dolarów

2
15 grudnia 2015, 12:45 Adrian Kotowski

Firma analityczna IDC udostępniła nowy raport dotyczący rynku Internetu rzeczy (IoT), który ma w ciągu kilku najbliższych lat wyraźnie urosnąć. Tego typu sprzęt będzie coraz chętniej wybierany przez zwykłych użytkowników z regionów, gdzie obecnie nie jest zbyt popularny, jak np. w Ameryce Południowej. Nadal jednak główną rolę odgrywać będą firmy, które odpowiadają za większość zamówień. 

Internet rzeczy to dla statystycznego Polaka nadal kwestia, która jest mu raczej odległa i to często nawet w przypadku osób, które na co dzień korzystają z elektroniki. Obecnie IoT jest bardzo popularne przede wszystkim w firmach, w tym głównie w branży przemysłowej i transporcie. Coraz chętniej jednak z urządzeń wymieniających dane między sobą korzystamy też w domach, a cały rynek szybko rośnie.

Internet of Things

IDC szacuje, że w tym roku wartość całego segmentu Internetu rzeczy wyniesie około 698,6 mld dolarów. Aż za 165,6 mld dolarów z tej puli odpowiadają firmy z branży przemysłowej, a za kolejne 78,7 z branży transportowej. Co istotne, rynek IoT będzie rósł naprawdę bardzo szybko w najbliższym czasie. Dotyczy to także segmentu konsumenckiego. W 2019 roku ma być warty aż 1,3 bln dolarów, co daje nam skumulowany roczny wskaźnik wzrostu (CAGR) na poziomie 17 procent.

Obecnie aż 40 procent światowych wydatków na urządzenia IoT przypada na Azję. Dalej mamy Amerykę Północną i Europę Zachodnią. Z tych trzech regionów, zainteresowanie Internetem rzeczy ma rosnąć głównie na Starym Kontynencie. Jeśli chodzi jednak o cały świat, to liderem wzrostu ma być Ameryka Południowa z CAGR równym aż 26,5 procent. IDC zauważa ponadto różnice pomiędzy regionami, jeśli chodzi o zastosowanie IoT. W Ameryce Północnej Internet rzeczy służy coraz częściej jako element marketingu, oferując reklamy kontekstowe przekazywane na nasze urządzenia. W Azji wykorzystywany jest natomiast m.in. do monitorowania zachowania kierowców i oczywiście w fabrykach produkujących elektronikę. 

Źródło: Digital Trends
mfukerZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
mfuker2015.12.15, 13:10
-1#1
Anal...liza. Samo przez się wymowne, wiarygodne, rzetelne. Kolejne Petruleum.
BioschokoladeZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Bioschokolade2015.12.16, 11:41
sorry ale era zegarkow na reke minela i zaden Apple Watch tego nie zmieni bo kazdy ma wlasne gusta a media prac nam w glowach nie beda co ma nam sie spodobac a co nie .... poprostu nie chce mi sie wierzyc ze nagle za rok kazdy sobie kupi smartwatcha za 3k i bedzie szpanowac... bo taki trend !

Producenci sami chyba nie wierza w sukces. SMartfony sie nie sprzedaja to trzeba wymyslic inny prodkukt do wysysania kasy z lemingow
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1