aktualności

Francja zamierza blokować TOR i publiczne Wi-Fi

77
7 grudnia 2015, 17:08 Adrian Kotowski

Francja zamierza zakazać korzystania z sieci Tor i zablokować możliwość używania bezpłatnych, bezprzewodowych sieci Wi-Fi, do których dostęp jest otwarty. Tak wynika z dokumentów przygotowanych przez francuski rząd, do których dostęp uzyskał dziennik Le Monde. Decyzja ma związek z wprowadzeniem we Francji stanu wyjątkowego po tragicznych zamachach w Paryżu.

Dwa nowe rozporządzenia są przygotowywane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i prawdopodobnie już niedługo wejdą w życie. Regulacja dotycząca zakazu korzystania i udostępniania bezpłatnego dostępu do sieci bezprzewodowej jest według policji konieczna, bo niezwykle trudno jest monitorować użytkowników używających publicznych hotspotów.

Ciekawiej wygląda kwestia Tora. Sam zakaz można wprowadzić, ale egzekwować będzie dużo trudniej ze względu na samą specyfikę tej sieci. Pod względem technicznym taka blokada jest prawie niemożliwa (choć Chiny pokazują, że jednak można) i francuskie władze są tego świadome. Rząd chce jednak utrudnić jak to tylko możliwe dostęp do takiej sieci, czy jej wyszukanie. Wskazuje się, że Francja mogłaby nawet wprowadzić kary za złamanie zakazu, choć tutaj pojawia się znowu kwestia tego, jak służby miałyby to sprawdzać.

Użytkownicy musieliby być cały czas monitorowani przez dostawcę usługi, co według samych usługodawców jest właściwie niewykonalne. Inna sprawa, że tego typu inwigilacja może być po prostu odrzucona przez samo społeczeństwo. Warto w tym miejscu wspomnieć, że sam atak na salę koncertową Bataclan rozpoczął się po wysłaniu tradycyjnych, nieszyfrowanych SMS-ów o treści “On est parti on commence” (ruszyliśmy, zaczynamy), więc samo monitorowanie nie musi przynieść żadnych efektów. Nowe regulacje według przecieków miałyby wejść w życie na początku stycznia 2016 roku.

Źródło: Arstechnica
zbiszuZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
zbiszu2015.12.07, 17:11
-38#1
Hejterzy start :-)
michaml9995Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
michaml99952015.12.07, 17:26
71#2
NWO się zaczyna
1. Ściągamy muslimów bez oporu
2. Każdego kto nazywa tych najeźdźców tak jak się powinno jest wyśmiewany i ośmieszany
3. Kiedy zaczyna się kocioł władza ogranicza swobody obywatelskie w imię 'walki z terroryzmem' który sami spowodowali
4. Lemmingi wierzą i oddają suwerenność.


ehh...
*Konto usunięte*2015.12.07, 17:31
34#3
Nie prościej zablokować internet?
CypisPiotrZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
CypisPiotr2015.12.07, 17:32
NWO zaczęło się dawno temu, 9/11 jest przykładem implementacji.
grzegorczykZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
grzegorczyk2015.12.07, 17:33
Tam Tor. Chciano już zakazać szyfrowania i korzystania z VPN. Bez Tora jeszcze da się żyć. Ale permanentnej blokady nie popieram.
blastaZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
blasta2015.12.07, 17:38
20#6
Ograniczą wolność całego społeczeństwa dla swojej ideii multi-kulti. Takiego ograniczenia praktycznie nie da się wprowadzić bez kontroli pojedynczych pakietów od użytkownika sieci. Komunikacja między terrorystami i tak odbywa się na kanałach zaszyfrowanych (nikt normalny na facebooku chyba nie ustala takich spraw). Jest tysiące sposobów szyfracji danych np. w obrazku. Terroryści się tylko śmieją z tego zakazu. Francja i tak upadnie za kilkanaście lat.
Star-Ga-TeZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Star-Ga-Te2015.12.07, 17:42
35#7
Tak, jak z dostępem do broni. Terrorysta zawsze zdobędzie. Szarakowi do samoobrony widelca zabronią.
Pentium DZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Pentium D2015.12.07, 18:05
10#8
Może coś się w tej Francji zmieni jak ta le Pen wygra wybory.
SzczotaZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Szczota2015.12.07, 18:13
19#9
Wystarczy zeby kazdy mogl bron kupic a na posiadanie w miejscach publicznych pozwolenie.
Przed zakupem broni powinno byc krotkie szkolenie jak z niej korzystac.
W texasie terrorysci zabili jednego czlowieka bo inni ludzie ich zastrzelili.
We francji sobie 3h strzelali...
Jeszcze bym zrozumial zakaz przebywania muzlumanow na terytorium francji...
MakavcioZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Makavcio2015.12.07, 18:18
-32#10
Macie jakiegoś taniego dealera aluminiowych czapeczek? Widzę, że większość tutaj ma je poubierane, nomen omen, na cebulkę.

Zawsze przy poważnych tematach pierwsze skrzypce zaczynają grać wyedukowani na youtube ćwierćinteligenci i potem nie da się nic poważnego zrobić... Zamiast jakiejś realnej dyskusji mamy polaków patrzących maślanymi oczkami w stronę le Pen, która zaczęłaby od odcięcia polski od unijnej jałmużny i dogadania się z Putinem ponad polskimi głowami. Zwłaszcza to ostatnie nie powinno dziwić w przypadku partii finansowanej z Moskwy. Musicie wreszcie zrozumieć, polacy, że dla Holendra czy Francuza nie ma różnicy miedzy wami i Algierczykami i jeśli zacznie się wywalanie, to w pierwszej kolejności furgniecie wy, bo macie kolor skóry, którego poprawność polityczna nie broni.

Zdecydujcie się, czy chcecie społeczeństwa otwartego z muslimami, czy chcecie społeczeństwa opartego na inwigilacji bez muslimów. Nie da się zjeść ciastka i mieć ciastka. I skończcie wreszcie z tajnymi spiskami dostępnymi na youtube.

Edit: Bym zapomniał: minusujta do woli. Rzeczywistość boli, więc trzeba dalej egzystować w wirtualnych szwadronach gimboprawicy masakrującej muzułmanów.
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1