aktualności

Street View już z obsługą Google Cardboard

3
13 października 2015, 13:10 Adam Szymański

Podczas gdy firmy takie jak Oculus VR, HTC czy Sony pracują nad zaawansowanymi technicznie goglami wirtualnej rzeczywistości, Google już od dłuższego czasu udostępnia wszystkim zainteresowanym projekt kartonowego hełmu wykorzystującego ekran smartfona. Producent traktuje ten pomysł całkiem poważnie i ciągle go rozwija, o czym świadczy wydanie nowej wersji Cardboard SDK, która wprowadza nowe funkcje i udogodnienia.

Wraz z udostępnieniem nowego oprogramowania Google pochwaliło się, że aplikacja Cardboard VR wydana na Androida i iOS jest już dostępna w ponad 100 krajach na całym świecie, gdzie została przetłumaczona łącznie na 39 języków. Stosowna aplikacja jest dostępna również w Polsce. Oczywiście do jej użycia wymagane są gogle, które można wykonać samemu w oparciu o schematy projektantów lub zakupić gotowe w sklepie Google. Wiele osób decyduje się na samodzielne wyprodukowanie gogli dla zabawy, lecz mają one także całkiem praktyczne zastosowania. Najnowszym z nich jest możliwość przespacerowania się ulicami danego miasta dzięki współpracy wirtualnej rzeczywistości z Google Street View.

Oprócz tego producent oprogramowania Cardboard SDK chwali się, że wraz z nową wersją znacznie poprawiono obsługę czujników ruchu wbudowanych w smartfony, dzięki czemu poruszanie się po wirtualnym świecie ma być płynniejsze i bardziej precyzyjne. Ponadto wprowadzono też pełną kompatybilność z językiem Unity, co ma pozwolić na lepsze renderowanie grafiki i większą kompatybilność z przyszłymi grami VR.

Źródło: TechCrunch
radkowski17Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
radkowski172015.10.13, 18:41
Język Unity? pierwsze słysze... może raczej silnik graficzny...?
Duke NukemZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Duke Nukem2015.10.13, 20:52
Kurcze blade! Jakaś laska przez karton straciła życie, a tu? Milijony wprost przeciwnie, nie cierpią a odkrywają świat.
Nawet Orwell tego nie widział.
Z pewnością nie studiował Pudeł Cartoon'u.
Oby nie wyłączyli im sieci.
nietrolZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
nietrol2015.10.13, 21:36
o kude, na to czekałem, musze koniecznie przetestować
Zaloguj się, by móc komentować
1