aktualności

Opera zmienia wizerunek

23
23 września 2015, 02:54 Piotr Gontarczyk

Norweska firma Opera, znana przede wszystkim z przeglądarki internetowej Opera i Opera Mini, wczoraj ujawniła swój nowy wizerunek. Opera po raz kolejny zmieniła swój logotyp, ale dodatkowo chce się teraz prezentować pod zmodyfikowaną nazwą. Celem odświeżenia wizerunku jest lepsze odzwierciedlenie dwudziestolecia sukcesów.

Firma teraz wierzy, że nowy wizerunek pozwoli zapewnić lepszą rozpoznawalność i odzwierciedli możliwości przeglądarki Opera, z której ponoć każdego miesiąca korzysta 350 milionów użytkowników. Opera chwali się, że 1,1 miliarda internautów korzysta z zasobów dostarczanych przez jej dział reklamowy - Mediaworks.

Jeśli chodzi o sam logotyp, to zmiana nie jest pierwszą. Po raz kolejny zmodyfikowano reprezentujacą Operę literę "O". Co ciekawe w nowej odsłonie logotyp nie zawiera już słowa Software - pozostała już tylko nazwa Opera. Być może Norwedzy dają tym samym sygnał, że w przyszłości mogą bardziej skupić się na usługach internetowych niż na samym oprogramowaniu.

Wiemy już, że zmieniony wizerunek Opery zostanie w pierwszej kolejności wdrożony do aplikacji przeznaczonej dla platformy Apple iOS. Chodzi oczywiście o mobilną przeglądarkę Opera Mini. W kolejnych miesiącach zmiany mają zobaczyć użytkownicy urządzeń pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android, a także Windows Phone i najpewniej także Windows 10 Mobile.

Źródło: Opera, opr. wł.
BOLOYOOZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
BOLOYOO2015.09.23, 05:17
-5#1
Ten spot robił im jakiś stażysta? Wygląda to co najmniej dziwnie lub losowo :)
vibovitZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
vibovit2015.09.23, 06:44
28#2
Odświeżanie marki dla odświeżania marki, jakiś kierownik chyba walczy o premie. Coś jak Logitech ostatnio.
KenjiroZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Kenjiro2015.09.23, 08:05
30#3
Ech... a zamiast odświeżać markę skupiliby siły nad przywróceniem funkcjonalności starej Opery. Po porzuceniu własnego silnika nie ma żadnego przeglądarki z działającym back&forward z cache i odpowiednikiem Magic wand.
PhurretZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Phurret2015.09.23, 08:42
-6#4
Ja Wam powiem, że korzystam z Opery na PC od kilku lat i jeszcze nigdy się nie zawiodłem. Funkcjonalność i wygląd pasuje mi jak najbardziej, nie mam do czego się przyczepić. Na androidzie również korzystałem z Opery Mini, przede wszystkim ze względu na niski transfer danych. Teraz pracuje na Windows Mobile i długo wstrzymywałem się z pobraniem Opery na tenże system, ze względu na negatywne komentarze o crashach itp, jednak po sciągnięciu nie doznałem żadnego z wymienianych przez innych użytkowników błędów, a korzystam już około miesiąca. Teraz to już chyba głównie kieruje mną sentyment do czerwonego oczka :)
OpticalZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Optical2015.09.23, 09:28
24#5
Phurret, nie zawiodłeś się bo nie wiesz jaka Opera była zanim zacząłeś z niej korzystać. Pomimo bolączek z kompatybilnością to była fantastyczna przeglądarka z super innowacyjną funkcjonalnością. Teraz to jest kolejny szrot w szeregu bez jakichkolwiek cech które by ją wyróżniały. Zmiana loga to ostatnia rzecz którą powinni się zajmować jak podstawowych zaległości z dawnych czasów przez te wszystkie lata nie są w stanie nadrobić...
iwanmeZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
iwanme2015.09.23, 09:49
12#6
Pomimo bolączek z kompatybilnością to była fantastyczna przeglądarka z super innowacyjną funkcjonalnością.

To prawda chlip chlip...
Aczkolwiek tych bolączek było coraz więcej i więcej. Nie radzili sobie specjalnie z kompatybilnością, pamiętam, że już w czasach 12 stki właściwie trudno mi się korzystało z internetu na Operze. Strony bankowe, jakieś bardziej zaawansowane serwisy webowe, wsio się kaszaniło.

Co mnie dziwi, to to, że porzucając Presto porzucili też ogromną część funkcjonalności. Wystarczyłaby zmiana samego silnika. A wczesne webkitowe Opery przecież nie miały nawet zakładek!
StjepanZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Stjepan2015.09.23, 09:49
-1#7
Kiedyś korzystałem z opery mini na telefonie, teraz z adblock browser.
hacelZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
hacel2015.09.23, 10:19
Dobrze żę chociaż powróciła w końcu synchronizacja haseł i zakładek. Jakby jeszcze przywrócili stary pasek zakładek...
CryKonZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
CryKon2015.09.23, 10:39
10#9
Opera 12.17 - wciąż najlepsza przeglądarka. Tylko powolną obsługę javascript by usprawnili i wystarczy.
PHYSXftwZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
PHYSXftw2015.09.23, 11:11
-16#10
Opera zawsze dla mnie była nic nie znaczącym graczem w kwestii przeglądarek. Firefox rządził. Natomiast teraz gdy jest chrome zapomniałem o tych syfach..
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1