aktualności

Canon zainteresowany wejściem na rynek VR

1 14 września 2015, 15:58 Adrian Kotowski

Podczas Canon Expo zaprezentowane zostały prototypowe gogle VR. Wiele wskazuje na to, że Canon poważnie myśli o sprzęcie do obsługi wirtualnej rzeczywistości i testowa konstrukcja może w przyszłości wyewoluować w normalnie dostępny na rynku produkt. Wiadomość ta nie dziwi patrząc na to, z jakim entuzjazmem do nowej technologii podchodzą największe firmy na świecie. 

Konstrukcja Canona prezentuje się dość specyficznie w porównaniu do Morpheusa, czy Oculus Rift. Tym razem nie mamy do czynienia z „hełmem” nakładanym na głowę, a ze sprzętem trzymanym przed naszą twarzą. Jak już wspomnieliśmy, jest to jednak konstrukcja prototypowa, więc może się znacząco różnić od finalnego produktu.

Canon VR

Gogle wyposażone są w dwa 5,5-calowe wyświetlacze, z których każdy oferuje rozdzielczość 2560 x 1440 pikseli. Pole widzenia wynosi 120 stopni. Z informacji udostępnionych przez serwis Engadget wynika, że jakość obrazu jest bardzo wysoka, ekran jest bardzo jasny, a wyświetlane materiały charakteryzują się świetną ostrością.

Canon VR

Nie ujawniono, czy Canon zamierza rozwijać produkt i wprowadzić na rynek swoje gogle. Pod względem oferowanej rozdzielczości byłaby to na tę chwilę konstrukcja bezkonkurencyjna. Prototypowa wersja cierpi jednak na duże opóźnienia, przez co korzystanie ze sprzętu jest męczące. Poprawić trzeba wiele, więc niewykluczone, że gogle Canona będą ewentualnie konkurować na rynku dopiero z kolejnymi wersjami Oculus Rift i HTC Vive. 

Źródło: Engadget
1