aktualności

Samsung Gear A zadebiutuje w trzech różnych wariantach

1
10 sierpnia 2015, 13:51 Bartosz Czechowicz

Samsung Gear A to nowy smartwatch z systemem operacyjnym Tizen, który już niedługo powinien pojawić się w ofercie południowokoreańskiego producenta elektroniki użytkowej. Gadżet ma stanowić odpowiedź na wprowadzony kilka miesięcy temu do sprzedaży zegarek Apple Watch, a swoim użytkownikom zaoferuje m.in mocną specyfikację techniczną, obrotowy pierścień wokół ekranu oraz system płatności mobilnych Pay. Tymczasem z informacji ujawnionych przez redakcję serwisu Sammobilne wynika, że firma przygotowała aż trzy różne wersje omawianego w tekście urządzenia.

Samsung Gear A ma być dostępny w wariantach oznaczonych nazwami kodowymi SM-R720, SM-R730 oraz SM-R732, znanymi też jako Orbis S1, Orbis S2 oraz Orbis Classic. Obecnie nie wiemy czym dokładnie poszczególne modele powinny się od siebie różnić, jednak wydaje bardzo prawdopodobne że będą to m.in wbudowane moduły łączności, użyte w procesie produkcyjnym materiały oraz ogólna stylistyka. Wszystkim zainteresowanym nowym smartwatchem Koreańczyków warto także przypomnieć jego przypuszczalną specyfikację techniczną. Zegarek ma bowiem otrzymać ekran Super AMOLED o rozdzielczości 360 x 360 pikseli, dwurdzeniowy procesor Exynos 3472, 768 MB pamięci RAM i 4 GB pamięci wewnętrznej, a jego użytkownicy będą mogli skorzystać z Bluetooth w wersji 4.1, WiFi, GPS, NFC oraz łączności komórkowej. Niestety, wszystko wskazuje na to że największą wadą gadżetu będzie bateria której pojemność powinna wynosić zaledwie 250 mAh.

Samsung nie ujawnił kiedy dokładnie zaprezentuje Gear A, ale wydaje się bardzo prawdopodobne że urządzenie będzie miało swoją premierę podczas zaplanowanej na 13 sierpnia konferencji firmy albo w trakcie wrześniowych targów IFA. Wtedy też powinniśmy poznać szczegółowe dane dotyczące podzespołów zegarka, jego funkcji, ceny oraz dostępności na poszczególnych rynkach zbytu.

Źródło: sammobile
PlumZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Plum2015.08.10, 17:17
Użytkuję od około roku smartwatcha pierwszej generacji Galaxy Gear.
Ma on baterię 315mAh i to do.wyświetlacza około 1.62'.
Świetne urzàdzenie bardzo użyteczne, dyskretne powiadomienia o nadchodzqcej rozmowie, emailu czy sms.
Plus urzàdzenie głośno mówiàce np.w aucie czy na rowerze.
Wytrzmuje do około 48~52 godzin.
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1