aktualności

Windows 8.1 RT Update 3: lepsze menu Start i ekran blokady

4
10 sierpnia 2015, 03:08 Piotr Gontarczyk

Pod koniec ubiegłego miesiąca Gabe Aul z firmy Microsoft potwierdził wcześniejsze doniesienia o tym, że firma planuje we wrześniu udostępnić nową aktualizację dla platformy Windows RT, która pojawi się pod nazwą Windows 8.1 RT Update 3. Tuż za tą informacją w świat poszła wieść o tym, że owa aktualizacja doda do Windowsa RT Menu Start.

Teraz okazuje się, że Microsoft po cichu zaktualizował Pytania i Odpowiedzi nt. systemu Windows RT i zawarł tam informację o tym, że Windows 8.1 RT Update 3 "ulepszy menu Start oraz ekran blokady". Absolutnie pewne jest już od dłuższego czasu to, że urządzenia obecnie pracujące pod kontrolą Windowsa RT nie otrzymają aktualizacji do Windowsa 10. Zamiast tego we wrześniu pojawi się trzecia duża aktualizacja, która najprawdopodobniej będzie ostatnią w historii systemu Windows RT, który i tak powszechnie uznawany jest za platformę martwą.

Na razie nie wiadomo co dokładnie oznacza stwierdzenie o "ulepszeniu menu Start i ekranu blokady". Zacznijmy od tego, że Windows RT przecież nie ma Menu Start, które można by "ulepszyć". Istnieją więc trzy możliwości. Pierwsza jest taka, że autor nowego wpisu ze strony Microsoftu pomylił się używając słowa "ulepszenie". Druga możliwość jest taka, że pomyłka tkwi w słowie "menu" i zamiast "menu Start" powinno być "ekran Start". Jest jeszcze trzecie, potencjalne wytłumaczenie tej niespójności deklaracji ze stanem faktycznym. Być może w Microsofcie nie podjęto jeszcze ostatecznej decyzji o tym czy Menu Start do Windowsa RT dodawać, a forma wpisu w każdym scenariuszu da się wytłumaczyć jedną z dwóch poprzednich opcji.

Warto mieć na uwadze to, że Windows RT powstał z myślą wyłącznie o tabletach, a więc urządzeniach z ekranami dotykowymi. Microsoft od początku twierdził, że Menu Start w systemie Windows 10 pojawi się ze względu na tych użytkowników, którzy korzystają przede wszystkim z pulpitu, a nie Ekranu Start. Pulpit w systemie Windows RT jest z punktu widzenia przeciętnego użytkownika praktycznie bezużyteczny, gdyż nie ma odpowiedników aplikacji Win32 (dla pulpitu), przeznaczonych dla systemu Windows RT, oprócz dosłownie paru tytułów samej firmy Microsoft. Czy Menu Start ma w takiej platformie jakiś sens?

peterkovZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
peterkov2015.08.10, 09:00
Czy na windowsie RT nie pracują przypakdiem oczka w głowie m$ tzn surface? Zabijają własny produkt nie wydają update do 10? Dobrze, że chociaż część funkcji przenieśli do 8.
Zdzichu Ze ZdziszewaZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Zdzichu Ze Zdziszewa2015.08.10, 10:40
Ale poprawili.....jest dalej beznadziejny. Jakby był poodbny menu start do w7 byłoby idealnie
Ohoho:)Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Ohoho:)2015.08.10, 10:52
Zdzichu Ze Zdziszewa @ 2015.08.10 10:40  Post: 896446
Ale poprawili.....jest dalej beznadziejny. Jakby był poodbny menu start do w7 byłoby idealnie


Mi tam pasuje ten z 10. Jest czytelny i łatwy w użyciu/konfigurowaniu.
roomunhoZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Członek redakcjiroomunho2015.08.10, 14:29
Zdzichu Ze Zdziszewa @ 2015.08.10 10:40  Post: 896446
Ale poprawili.....jest dalej beznadziejny. Jakby był poodbny menu start do w7 byłoby idealnie

Ale jeszcze nie wiadomo co poprawili. Z treści jasno wynika, że nie wiadomo nawet czy chodzi o menu Start czy Ekran Start. Obrazek w newsie prezentuje menu Start z Windows 10 Technical Preview.
Zaloguj się, by móc komentować
1