aktualności

Samsung Gear A będzie obsługiwał płatności mobilne

4
7 sierpnia 2015, 16:11 Bartosz Czechowicz

Samsung Gear A to nowy smartwatch, nad którym pracuje obecnie południowokoreański producent elektroniki użytkowej. Urządzenie powinno zostać oficjalnie zaprezentowane podczas wrześniowych targów IFA, a swoim użytkownikom ma zaoferować m.in solidną specyfikację techniczną, obrotowy pierścień wokół ekranu oraz system operacyjny Tizen. Co ciekawe, z udostępnionych w sieci informacji wynika że gadżet będzie również współpracował z systemem płatności mobilnych o nazwie Pay.

Samsung Pay został zapowiedziany w marcu bieżącego roku. Usługa aktualnie znajduje się w fazie testów, ale wydaje się bardzo prawdopodobne że już w przyszłym miesiącu zostanie ona udostępniona mieszkańcom Stanów Zjednoczonych oraz Korei Południowej. Według redakcji serwisu Sammobile z nowego systemu płatności mobilnych będą jednak mogli skorzystać nie tylko posiadacze smartfonów z serii Galaxy, ale również osoby które zdecydują się na zakup smartwatcha Gear A. Urządzenie ma bowiem obsługiwać omawianą w tekście platformę, a firma podobno rozpoczęła już próby jej działania na przygotowywanym przez siebie zegarku.

Mówiąc krótko, Gear A zapowiada się coraz ciekawiej. Gadżet ma zostać wyposażony w wyświetlacz o rozdzielczości 360 x 360 pikseli, dwurdzeniowy procesor Exynos 3472 i 768 MB pamięci RAM, a jego użytkownicy będą mogli skorzystać z łączności WiFi, Bluetooth w wersji 4.1 oraz modułu GPS. Duże nadzieje budzi także wspomniany wcześniej obrotowy pierścień, który ma pozwolić na chociażby odrzucanie połączeń z jednoczesnym wysyłaniem zdefiniowanych wcześniej wiadomości, sterowanie muzyką oraz uruchamiania ostatnio używanych aplikacji. Bardziej szczegółowe informacje na temat smartwatcha oraz jego możliwości poznamy jednak we wrześniu, podczas odbywającej się w Berlinie imprezy.

Źródło: sammobile
WTFurdoinZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
WTFurdoin2015.08.07, 18:12
Coraz ciekawej to będzie jak bateria padnie podczas transakcji :E
PlumZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Plum2015.08.07, 21:10
1 gen.Galaxy Gear ma baterię 315mAh
2.gen Gear 2 tylko 300mAh a ma pilota Infrared,pulsometr itd.
3.gen Gear S ma sim i moduł lte/gsm itp GPS i sporo większy wyświetlacz a.bateria tylko 300 albo i 285 mAh
mfukerZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
mfuker2015.08.10, 13:49
Ciekawi mnie, ile 'przypadkowych' ofiar pochlonie nowy system platnosci Samsunga?
PL_RekinZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
PL_Rekin2015.10.14, 21:34
Dzy nie chodzi tu o Samsug Gear S2? Jest już dostępny w sklepie Smartnext
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1