aktualności

Satya Nadella: deweloperska wersja HoloLens zadebiutuje w przyszłym roku

1
4 sierpnia 2015, 00:53 Bartosz Czechowicz

HoloLens, rozwijane przez Microsoft elektroniczne okulary rozszerzonej rzeczywistości, zostały oficjalnie zaprezentowane w styczniu bieżącego roku. Gadżet natychmiast wzbudził spore zainteresowanie branżowej prasy - urządzenie ma bowiem wyświetlać wirtualne modele przedmiotów na rzeczywistym tle, a użytkownik będzie mógł z nimi wchodzić w przewidzianą przez programistów interakcję. Według zapowiedzi nowy produkt Redmond znajdzie sporo zastosowań w przyszłości, ale z najświeższych informacji wynika że na jego premierą przyjdzie nam dość długo poczekać.

Satya Nadella, aktualny dyrektor generalny Microsoftu, w wywiadzie udzielonym BBC zapowiedział że deweloperska wersja HoloLens zadebiutuje w przyszłym roku. Dokładna data nie została podana, ale warto zauważyć że chodzi tylko o urządzenie przeznaczone dla przedsiębiorstw zajmujących się m.in tworzeniem aplikacji. Kiedy natomiast moglibyśmy spodziewać się edycji dla rynku konsumenckiego? Trudno powiedzieć - Nadella technologię HoloLens określił jednak jako "5-letnią podróż" dla swojej firmy, więc nie można wykluczyć scenariusza w którym okulary trafiłyby do sprzedaży np. w 2020 roku.

Mówiąc krótko, przygotowywane przez Microsoft urządzenie wciąż jest na stosunkowo wczesnym etapie swojego rozwoju i raczej nie ma co oczekiwać jego szybkiej premiery. Gadżet zapowiada się jednak bardzo interesująco i z pewnością może okazać się jednym z najciekawszych produktów w portfolio producenta z Redmond. Okulary znajdą bowiem zastosowanie nie tylko w branży elektronicznej rozrywki, ale będą również mogły pomóc podczas projektowania trójwymiarowych konstrukcji, w nauce oraz przy komunikacji. Sam sprzęt ma natomiast oferować obsługę za pomocą głosu oraz gestów, będzie potrafił rozpoznać pozycję swojego użytkownika, a pokazywane przez niego hologramy powinny być powiązane z przygotowanymi przez autorów aplikacji efektami dźwiękowymi.

Źródło: opracowanie własne
mfukerZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
mfuker2015.08.04, 11:58
-3#1
Ludzie czesto nie wiedza i nie rozumieja na co patrza uzywajac wlasnych oczu, a oni chca serwowac glupcom wirtualne narzedzia obrazowania? :)

Cudo matki techniki, ale matka natura placze patrzac na ulomne swe dzieci.
Zaloguj się, by móc komentować
1