aktualności

Sony odpowiedziało na akcję Better PSN

12
11 lipca 2015, 11:00 Adam Szymański

PlayStation Network to platforma znana wszystkim posiadaczom konsol Sony, ponieważ jest niezbędna do gry wieloosobowej, a także pozwala na korzystanie z PlayStation Store i innych funkcji rozrywkowych niedostępnych bez wykupienia abonamentu. Usługa ta jednak nie jest idealna, o czym gracze przekonali się już wielokrotnie. W związku z tym rozpoczęli oni kampanię #Better PSN mającą zmusić Sony do wysłuchania ich postulatów.

Całość powstała z inicjatywy użytkowników forum NeoGAF, a wśród stawianych żądań znalazła się możliwość przesyłania plików wideo do wybranych znajomych, ustawienia statusu offline nawet gdy jest się zalogowanym, poprawa błędu wymagającego zrestartowania konsoli przed przejściem do sklepu, dodanie nowych kryteriów wyszukiwania na liście zainstalowanych gier i bibliotekach, poprawa stabilności działania, wprowadzenie dwuskładnikowego uwierzytelniania i zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników oraz więcej funkcji społecznościowych obejmujących dodawanie pseudonimów i dzielenie znajomych na grupy. Jest to tylko kilka z wystosowanych postulatów, a lista ta stale się wydłuża, ponieważ na stronie akcji każdy może dodawać własne propozycje, które potem są poddawane głosowaniu internautów. Całe przedsięwzięcie już teraz zyskało duży rozgłos, który dotarł nawet do Sony.

W odpowiedzi firma wystosowała specjalne oświadczenie, w którym zachęca do dzielenia się swoimi uwagami na temat działania jej usług. Co prawda nie padła tu nazwa akcji Better PSN, ale powiązanie ostatnich działań Japończyków z przedsięwzięciem graczy jest oczywiste. Jak napisano, Sony bardzo sobie ceni uwagi użytkowników, dlatego ma zamiar wysłuchać ich wszystkich postulatów. Jednocześnie zachęca się ich do przesyłania swoich propozycji poprzez oficjalnego bloga firmy. Według deklaracji, wszystkie tego typu sugestie zostaną rozważone. Niestety na razie nie poinformowano o podjęciu żadnych działań mających spełnić choć część próśb graczy, ale przynajmniej wiadomo, że Sony ma je na uwadze.

Konsole (PlayStation 4, Xbox One) łatwiejsze w obsłudze niż PC? Sprawdziliśmy to

szefonsZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
szefons2015.07.11, 11:15
24#1
Ja mam lepiej działający postulat, zadziała natychmiast, niech im przestaną płacić za multi, o przepraszam, za usługę PS+, zamiast pisać jakieś propozycje, sony samo przyjdzie i zapyta co mają zmienić.
Jacek1991Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Jacek19912015.07.11, 11:27
17#2
Nie rozumiem dzialania duzych firm... dlaczego nie wspolpracuja z klientami?
manriuszZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
manriusz2015.07.11, 11:33
14#3
Jacek1991 @ 2015.07.11 11:27  Post: 887629
Nie rozumiem dzialania duzych firm... dlaczego nie wspolpracuja z klientami?


Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę.Stara prawda.Jak widac PR i marketing dobrze działa jeśli ludzie wciąż płacą.Głosujemy portfelem.
Jacek1991Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Jacek19912015.07.11, 11:59
-4#4
sony mojej kasy nie dostaje... ani ms ani niktendo :P bo robia ludzi w jajco
nietopyrzZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
nietopyrz2015.07.11, 13:28
Idźmy za przykładem #BetterSteam
NightBosmanZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
NightBosman2015.07.11, 17:04
Niech poprawią to że patche 3,5GB ściągają się walone 10h... natomiast na pc - steam, origin, uplay czy gog to zabulwia aż miło.
GutkoZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Gutko2015.07.11, 19:21
Jacek1991 @ 2015.07.11 11:27  Post: 887629
Nie rozumiem dzialania duzych firm... dlaczego nie wspolpracuja z klientami?


to bardzo proste. dla korporacji klient jest gęsią która ma łykać ich produkty i płacić im wiecej tym lepiej. wyznawana jest zasada 'wystarczająco dobry produkt/usługa' zamiast obiektywnie 'dobry'. wynika to z tego że nie opłaca się już od dawna robić 'dobrych' rzeczy bo klientowi wystarczy ona na zbyt długo i nie będzie potrzebował przez długi czas tego co będzie mu się chciało sprzedać. stąd przykładowo pod naciskiem lobby producentów elektroniki wprowadzono normę ROHS, zakazującą użycia ołowiu oczywiśćie pod płaszczykiem ochrony środowiska (czy takk naprawde samungom i innym apple zależy na środowisku? nie). ołów zawarty w spoiwie lutowniczym znacznie je zmiękcza i uelastycznia sprawiając że lutowania nie pękają pod wpływiem nagrzewania urządzenia w czasie pracy. po zakazie stosownia ołowiu elektronika zaczęła się znacznie częściej psuć. pewnie słyszeliście o reballingu, czyli przelutowaniu GPU w gnieździe bo sie odkleił? zanim wszedł ROHS nie było takich problemów, albo był to niewielki procent obecnej skali. ps . na marginesie reballing przeważnie nie pomaga albo działa przez około miesiąc

generalnie winiłbym idiotę który wymyślił zasadę nieskończonej maksymalizacji zysku, gdzie jeśli firma nie ma z roku na rok coraz wiekszych zysków to jest źle, i razem z nim drugiego pacana który wymyślił marketing, czyli dosyć silne narzędzie oparte o czasem zaawansowaną psychologię służące do prania bani ludziom i wmawiania im, że potrzebują wszystkiego czego właściwie nie potrzebują. aby tylko płacili. zasoby naturalne ziemi, ilość ludzi pracujących, wydajność technologii produkcji (tak idzie do przodu) itp, są jednak ograniczone i nie da się tego żyłować bez końca bo coś w koncu musi się zawalić. może gospodarka jakiegoś kraju, może światowa, bo banki by chciały zarabiać coraz więcej w nieskończoność. ale kto by na to patrzył. ważny jest nowy COD i smartfon.

http://www.zenmarketing.pl/101-sposobow-na...tny-przewodnik/
no to teraz na zakupy ;)
dracoxZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
dracox2015.07.11, 20:25
szefons @ 2015.07.11 11:15  Post: 887624
Ja mam lepiej działający postulat, zadziała natychmiast, niech im przestaną płacić za multi, o przepraszam, za usługę PS+, zamiast pisać jakieś propozycje, sony samo przyjdzie i zapyta co mają zmienić.

problem jest takiz e oplata za online jest spieta z usluga ps+, przestana placic stracą dostęp do swojej kolekcji gier czesto wieloletnej kolekcji na kilku platformach (ps3,ps4 i psvita) naraz.
kacper995Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
kacper9952015.07.12, 00:36
Ciekawe jak dlugo najpotezniejsza konsola swiata bedzie dawala rade utrzymac wymagajace gry na niskich/srednich w rozdzielczosci nie mnienszej niz 900p ?
ŻywyZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Żywy2015.07.12, 10:40
PSN to przede wszystkim powinien DZIALAC, a nie ze co tydzien-dwa usluga kompletnie wysiada i jeszcze kaza sobie za to placic. A druga sprawa to predkosc dzialania - ludzie nie powinni stosowac zadnych trikow z MTU na czas sciagania gier/patchy/dem/dlc zeby wykorzystywac max mozliwosci swojego lacza, zamiast kilku Mb/s i czekac kilkanascie/kilkadziesiat godzin az sie cos sciagnie.
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1