aktualności

Umi Zero 2 - konkurent smartfona YotaPhone 2

0 8 lipca 2015, 14:04 Adam Szymański

Jak wynika z wczesnych zapowiedzi, smartfon Umi Zero 2 ma być bezpośrednim konkurentem dla telefonu YotaPhone 2. Mimo że nie jest on zbyt popularnym urządzeniem to pozwolił zaistnieć jego producentowi w świadomości konsumentów, ponieważ oferuje dotychczas niespotykane rozwiązanie polegające na wykorzystaniu dwóch wyświetlaczy - zwykłego przedniego ekranu oraz E-Ink umieszczonego na tylnej części obudowy.

Teraz rosyjski telefon doczeka się poważnego konkurenta stworzonego przez chińską firmę Umi. Na razie nie wiadomo zbyt wiele na jego temat, ale tutaj także zostaną wykorzystane dwa ekrany. Tylny ma posłużyć do wyświetlania tekstu, godziny czy powiadomień. Dzięki wykorzystaniu technologii E-Ink znanej z czytników e-booków będzie on pobierał energię tylko podczas zmiany wyświetlanego obrazu. Dzięki temu pozwoli wydłużyć czas pracy całego telefonu, ponieważ użytkownik nie będzie musiał włączać za każdym razem głównego ekranu, a to właśnie on jest zazwyczaj najbardziej prądożernym podzespołem.

Niestety na razie nie ujawniono żadnych informacji o nadchodzącym telefonie, ale z materiałów opublikowanych w internecie można wywnioskować, że jego premiera lub oficjalna zapowiedź ma nastąpić 1 września. Ponadto wcześniejsze doniesienia mówiły, że specyfikacja Umi Zero 2 obejmie 5,2-calowy ekran główny, ośmiordzeniowy procesor Mediatek MT6752 o 64-bitowej architekturze, 3 GB pamięci operacyjnej, tylny aparat 13 MP i przednią kamerę 8 MP oraz 16 GB przestrzeni na pliki użytkownika. Ponadto jego twórcy zapowiedzieli, że główną przewagą Umie Zero 2 nad YotaPhone'em 2 będzie jego cena. Dla przypomnienia, obecnie rosyjski smartfon można kupić za około 2500 zł.

YotaPhone 2 doczeka się dwóch następców

Źródło: Phone Arena
1