aktualności

Halo 5: Guardians - zwiastun trybu wieloosobowej rozgrywki Warzone

0 16 czerwca 2015, 08:51 Piotr Gontarczyk

Microsoft na targach E3'15 zaprezentował kilka ważnych nowości, wśród których znaleźć można było pierwszy zapis filmowy trybu rozgrywki sieciowej w grze Halo 5: Guardians. Oprócz tego Microsoft na grudzień zapowiedział pierwszą betę gry Tom Clancy's The Division, nowy kontroler dla Xboksa One, a także kompatybilność wsteczną obecnej konsoli z grami przeznaczonymi dla Xboksa 360.

Wracając jednak do gry Halo 5: Guardians, to w trakcie głównego wystąpienia przedstawiciele 343 Studios, należącego do Microsoftu, przedstawili filmowy zapis gry sieciowej, a konkretnie tryb o nazwie Warzone. Przedstawiciele firmy twierdzą, że ten całkowicie nowy tryb rozgrywki wieloosobowej to zupełnie nowe podejście do tego typu trybu, o wiele bardziej ambitne niż wszystko to co kiedykolwiek pojawiło się w serii Halo. Warzone ma łączyć najlepsze elementy Halo upakowane w tryb rozgrywki wieloosobowej.

Wiemy już że 343 Studios przygotowuje mapy nawet czterokrotnie większe niż te, które znają już fani serii Halo. W pojedynczej rozgrywce udział brać będzie mogło nawet dwudziestu czterech graczy jednocześnie.

Oprócz tego Microsoft ujawnił materiał filmowy prezentujący grę w kampanii, ale przeprowadzaną przez grupę cztrech współpracujących ze sobą graczy. Firma zapewnia, że w trybie kampanii możliwe będzie łatwe i szybkie dołączanie i odłączanie się graczy na dedykowanych serwerach. Pojawią się też wielkie, skomplikowane poziomy gry z większymi hordami przeciwników.

Halo 5: Guardians oficjalnie pojawić się ma 27 października bieżącego roku, ale przedsprzedaż już ruszyła. Microsoft przygotował parę pakietów, w tym także Limited Collector's Edition w cenie 250 dolarów za sztukę.

E3 2015 – relacja z konferencji i najciekawsze aktualności

Źródło: Neowin
Ze względu na obowiązującą ciszę wyborczą funkcja komentowania została wyłączona do dn. 2019-05-26 godz. 21:00.
1