Aktualność
Adrian Kotowski, Poniedziałek, 15 czerwca 2015, 14:29

Bethesda podzieliła się masą informacji na temat gry Fallout 4. Podczas swojej konferencji ujawniła spory fragment rozgrywki. Produkcja ma oferować gigantyczny, pełen detali świat, a sami twórcy twierdzą, że stworzenie Fallouta 4 to jedno z największych przedsięwzięć w całej historii studia. Z przedstawionych materiałów wynika, że czeka nas naprawdę sporo zabawy.

Zapowiedź gry Fallout 4 to jedna z najważniejszych informacji ostatnich kilku tygodni. Bethesda wiedziała jak podgrzać atmosferę i przyciągnąć uwagę graczy na ich pierwszą w historii konferencję. Informowaliśmy Was już dzisiaj o zapowiedzi Dishonored 2 i całkiem długim fragmencie gameplayu z nowego Dooma. To oczywiście nie koniec, bo studio przygotowało też wypełnioną po brzegi informacjami prezentację gry Fallout 4.

Na pierwszym materiale wideo zaprezentowano proces tworzenia głównej postaci. Możliwości zmiany wyglądu są bardzo rozbudowane, a proces tworzenia przypomina ten z serii The Sims. Potwierdzono, że będziemy mogli wybrać płeć bohatera. Co ważne, nasza postać w końcu będzie mówić, a dodatkowo od czasu do czasu komentować to, co aktualnie widzi. Interesujące jest również to, że postacie niezależne będą mogły zwracać się do nas po imieniu – w tym celu zespół zajmujący się tworzeniem gry zarejestrował ponad 1000 najpopularniejszych imion i zwrotów.

Fani serii ucieszą się z powrotu słynnego systemu rozwoju postaci S.P.E.C.I.A.L. Każdy nasz wybór przełoży się oczywiście na samą rozgrywkę. Warto zaznaczyć, że twórcy mają nam umożliwić ukończenie misji na kilka różnych sposobów, np. wykorzystując dyplomację, czy po prostu brutalną siłę. Co do tej ostatniej, w Fallout 4 wraca także system V.A.T.S, który możemy wywołać w dowolnym momencie walki. Dzięki niemu zastopujemy rozgrywkę i wybierzemy konkretną część ciała wroga, którą planujemy trafić. Standardowo potyczki odbywają się w czasie rzeczywistym, tak jak choćby w Fallout 3 i New Vegas.

Ważnym elementem dostępnym w grze będzie dynamiczny system rozmów, w którym wypowiedzi mają być dostosowane do sytuacji. Z informacji wynika, że możliwe będzie nawet zabicie swojego rozmówcy podczas prowadzenia konwersacji, jeśli oczywiście będziemy mieć taką ochotę. Fani Pip-Boya też nie muszą się martwić – będziemy z niego korzystać często, bo urządzenie jest naszym podręcznym menu. Poza typowymi opcjami, jak sprawdzanie zawartości ekwipunku, czy ustalanie ścieżek rozwoju postaci, konstrukcja pozwoli także na odpalanie prostych gier.

W Fallout 4 znajdzie się bardzo rozbudowany system tworzenia przedmiotów i modyfikowania broni. Bethesda przedstawiła na filmie możliwości, jakie drzemią w tej opcji i naprawdę robią wrażenie. Co ważne, będziemy mogli zmieniać konfigurację Power Armora, czyli jednego z najbardziej rozpoznawalnych sprzętów z serii Fallout. Prawdziwym zaskoczeniem jest natomiast możliwość tworzenia całych osad. Gracz otrzyma narzędzia, dzięki którym stworzy i wyposaży nowe domy. Na tym nie koniec, bo trzeba będzie je jeszcze umieć obronić przed szabrownikami chcącymi przejąć nasze zasoby. Potrzebne do budowy materiały pozyskamy z porozrzucanych po świecie śmieci, czy innych budynków. Co ważne, Bethesda twierdzi, że będziemy mogli przygotować kilka osad i stworzyć powiązania, dzięki czemu będą pomiędzy nimi krążyć karawany.

Wszystkie te informacje wskazują, że fani gier RPG mają na co czekać. Najważniejsze jest jednak to, że produkcja trafi na rynek jeszcze w tym roku, a dokładniej 10 listopada. Fallout 4 zagości na komputerach osobistych i konsolach PS4 i XONE.

Ocena aktualności:
Ocen: 3
Zaloguj się, by móc oceniać
piwos (2015.06.15, 14:42)
Ocena: 10

0%
Szkoda tylko, że grafika i animacje to poziom sprzed kilku lat.
Szogunasty (2015.06.15, 14:46)
Ocena: 0

0%
piwos @ 2015.06.15 14:42  Post: 878808
Szkoda tylko, że grafika i animacje to poziom sprzed kilku lat.

Jak dla mnie gra broni się klimatem. Choć przyznam, że przydałoby się totalne odświeżenie serii. Może zmiana nadejdzie z piątą odsłoną.
iwanme (2015.06.15, 14:57)
Ocena: 5

0%
Ważne, żeby była dobra historia, reszta ma mniejsze znaczenie, choć zawsze przyjemnie jak gra jest miła dla oka.
Ciekawe czy wykorzystają silnik ze Skyrima czy coś nowego.
Malesuadus (2015.06.15, 15:02)
Ocena: 4

0%
Jeszcze tylko pojazdy kołowe do dyspozycji i będzie super :)
komud (2015.06.15, 15:08)
Ocena: 0

0%
Jeśli gra będzie miałą dobra fabułe i nowe pomysły to grafika schodzi na dalszy plan... nie ma co przesadzać, z wygłądzaniem itp nie będzie zła z tego co widać, nawet jakby była podrasowana z poprzedniej części.
Kowal (2015.06.15, 15:10)
Ocena: 0

33%
Czekam, tylko nauczony doświadczeniem - minimum miesiąc-dwa po premierze, pewnie na święta kupię lub nawet później :P
losiu (2015.06.15, 15:27)
Ocena: 1

0%
iwanme @ 2015.06.15 14:57  Post: 878819
Ważne, żeby była dobra historia, reszta ma mniejsze znaczenie, choć zawsze przyjemnie jak gra jest miła dla oka.
Ciekawe czy wykorzystają silnik ze Skyrima czy coś nowego.


Podobno to jest coś kompletnie nowego. Podobno.
tracer123 (2015.06.15, 15:45)
Ocena: 2

0%
Hallack @ 2015.06.15 15:32  Post: 878847
Jedyna rzecz która pozwoli sprzedać tą grę to tytuł. I na tym jadą twórcy. Dajcie taką grę na tym starym enginie i z tak drewnianą animacją - a przejdzie bez echa.
Trochę to przykre że kiedyś można było stworzyć coś co stało się kultowe - a teraz tylko już odcinać kupony. Jedyne światełko w tunelu to możliwość budowy tej osady...
Sumując - gra się dobrze sprzeda - ale nie dlatego że będzie dobra - tylko dlatego że to Fallout :)

a może jednak będzie dobra? bo czemu nie?
peterkov (2015.06.15, 16:18)
Ocena: 0

0%
piwos @ 2015.06.15 14:42  Post: 878808
Szkoda tylko, że grafika i animacje to poziom sprzed kilku lat.

K***a mać nic mnie tak nie wkurza jak takie pieprzenie. GDZIE masz słabą grafikę? Chociaż jeden screen, jedną sekundę z filmu mi pokaż. Bo jak dla mnie to solidny Skyrim+. Dodali wolumetryczne oświetlenie i poprawili jakość tekstur, czego chcesz więcej?
@Hallack
Może najpierw poczekajmy na dłuższe opinie niż 'first view' i dopiero wtedy oceniajmy grę? Jak dla mnie zapowiada się świetnie chociaż w budowanie domków bawić się nie będę to kustomizacja broni jest fajnym pomysłem. Do tego duży otwarty świat do zwiedzania a resztę mam głęboko w poważaniu.
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Akcja wsparcia w związku z pożarem katedry Notre-Dame de Paris. 26
To chyba nie będzie zabójca Fortnite. 29
Lepsza, ale niestety też droższa niż poprzedniczka. 10
Edycja specjalna. AMD zamierza hucznie obchodzić swoje 50. 15
Dla wielu osób wyniki badań mogą być zaskakujące.  22
Od zapowiedzi do sklepowej dostępności minie kilka tygodni. 18
Spodziewajcie się wzrostu wydajności. 19
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane