aktualności

BlackBerry może stworzyć telefon z Androidem

6
15 czerwca 2015, 09:56 Adam Szymański

Jeszcze niedawno Blackberry (dawniej RIM) znajdowało się w bardzo trudnej sytuacji finansowej, która była spowodowana rosnącą popularnością smartfonów z Androidem i iOS oraz niedostosowaniem się kanadyjskiej firmy do obecnie panujących rynkowych trendów. W końcu dała ona za wygraną i wprowadziła na rynek modele Classic oraz Passport, które odniosły stosunkowo duży sukces. Mimo to firmie daleko do swojej kondycji z czasów świetności.

Sposobem na poradzenie sobie z tą sytuacją miałoby być stworzenie telefonu z systemem Android. Jest to dość zaskakująca informacja, ponieważ dotychczas firma mocno obstawała przy rozwijaniu swojego oprogramowania i opierała się rynkowym trendom, ale jak widać, sytuacja finansowa zmusiła przedsiębiorstwo do zmiany swoich idei. O planach tych donosi Agencja Reutera, która powołuje się na swoje sprawdzone źródła, więc informacje te można uznać za dość wiarygodne. W ten sposób BlackBerry chce utrzymać się na rynku, w którym obecnie kontroluje mniej niż 1% udziałów.

Jeszcze kilka lat temu sytuacja wyglądała kompletnie inaczej, a Kanadyjczycy byli cenieni za jakość swoich urządzeń, sprzedawali miliony telefonów oraz wiedli prym na rynku biznesowym. Obecnie telefony BlackBerry ustępują pod względem popularności urządzeniom działającym pod kontrolą Androida, iOS lub Windows Phone i dlatego firma miała w końcu podjąć decyzję o skierowaniu się w stronę otwartego oprogramowania jakim jest system Google. Nawet jeżeli nie podoba się on zarządowi, jest konieczny do utrzymania firmy.

Na razie nie zdradzono żadnych szczegółów, ale Agencja Reutera donosi, że pierwszym telefonem z Androidem stworzonym przez BlackBerry będzie slider z dużym ekranem dotykowym i fizyczną klawiaturą. Opis ten brzmi dość ciekawie i mógłby szczególnie zainteresować odbiorców biznesowych, chociaż wszystko zależy od ostatecznego wykonania. Firma nie potwierdziła tych doniesień, ale uprzedziła, że nadal ma zamiar rozwijać swój autorski system operacyjny, który obecnie ma być bezkonkurencyjny pod względem bezpieczeństwa i funkcjonalności.

Blackberry: malejące prognozy sprzedaży

Źródło:
muffin118Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
muffin1182015.06.15, 10:12
-4#1
No jak coś ustępuje popularnością Windows Phone to rzeczywiście trup - przecież oni już ledwo dychają.
Lupus1943Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Lupus19432015.06.15, 10:21
Telefonu mają w porządku, ale nie trawię BBOS, miałem okazję zmienić Nokię X6 na BlackBerry Storm2 i po miesiącu używania wróciłem z powrotem do Nokii. Ciekawi mnie ich wersja na Androida, zrobili by ciekawą nakładkę do niego pewnie :)
mfukerZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
mfuker2015.06.15, 12:42
-3#3
Niech dzialaja. Jak HTC pojdzie w gruz, to widze ma reke na urzedzeniu Blackberry.
Maniak1987Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Maniak19872015.06.15, 15:35
Mogli rzucić Androida na Playbook-a wiem że dziś to już pogrzebany i zapomniany sprzęt ale swego czasu był bezkonkurencyjny tylko ta posucha wśród aplikacji. Dało się niektóre aplikację z Androida 2.x uruchamiać ale to nie to.
MechatronZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Mechatron2015.06.15, 17:11
Najlepiej byłoby gdyby dogadali się z Google i dali legalny dostęp do sklepu i usług. Na tą chwilę jest to małe rzeźbienie i w każdej chwili Wujaszek może ukrócić zabawę ze ściąganiem aplikacji... trochę mnie to dziwi, że Google Play nie ma natywnie w BlackBerry OS, każda ze stron by tylko zyskała.
Zdzichu Ze ZdziszewaZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Zdzichu Ze Zdziszewa2015.06.15, 17:48
muffin118 @ 2015.06.15 10:12  Post: 878656
No jak coś ustępuje popularnością Windows Phone to rzeczywiście trup - przecież oni już ledwo dychają.


Gdyby był na tym android to by się sprzedawało lepiej niż te wpfony
Zaloguj się, by móc komentować
1