Aktualność
Adam Szymański, Piątek, 5 czerwca 2015, 08:07

Całkiem niedawno informowaliśmy o projekcie smartfona z wbudowanym projektorem mogącym wyświetlać laserową klawiaturę i wygląda na to, że tego typu gadżety mogą niedługo znacznie zyskać na popularności. Tym razem jednak chodzi o urządzenie tworzące laserowy touchpad, które dodatkowo potrafi rozpoznawać gesty i zostało wyposażone w wirtualne przyciski funkcyjne. ODiN - bo o nim mowa - niedawno został ufundowany na platformie Kickstarter.

Całość przybrała formę niewielkiej kostki o wymiarach 4 x 5 cm nawiązującej wyglądem do Transformersów. Jak twierdzi producent, urządzenie to ma być przeznaczone dla osób, które nie lubią korzystać z myszy podczas używania komputera stacjonarnego, a klawiatury z touchpadem to obecnie rzadkość. Dzięki ODiN-owi możliwe jest wyświetlenie na biurku własnego gładzika, który ma być wygodniejszy w obsłudze od myszy i mniej męczyć nadgarstek użytkownika, bo dłoń może leżeć całkowicie płasko na blacie. Ponadto wyświetlany touchpad został wyposażony w dwa wirtualne przyciski zastępujące klawisze myszki oraz obsługuje gesty najczęściej spotykane w tradycyjnych rozwiązaniach tego typu - przewijanie, powiększenie czy przesuwanie ekranu. Ponadto istnieje możliwość samodzielnego zaprogramowania dodatkowych ruchów, a potem podzielenia się nimi z innymi użytkownikami poprzez forum projektu.

Twórcy ODiN-a nieskromnie twierdzą, że jest on kolejnym krokiem milowym w rozwoju myszy komputerowych. Nawet jeżeli nie odniesie on zbyt wielkiego sukcesu na rynku to i tak urządzenie cieszy się sporym zainteresowaniem, ponieważ zbiórkę w serwisie Kickstarter wsparło ponad 1700 osób, co oznacza, że niebawem projektor trafi do masowej produkcji. Łącznie autorom akcji udało się pozyskać ponad 108 tysięcy dolarów, a pierwsze dostawy gotowego urządzenia mają zostać zrealizowane już w przyszłym miesiącu. Mimo że zbiórka się zakończyła to wciąż można jeszcze składać zamówienia przedpremierowe poprzez serwis Kickstarter. Normalna cena urządzenia wynosi 56 dolarów, a do wyboru są trzy wersje kolorystyczne - czarna, srebrna i zielona.

Źródło: Kickstarter
Ocena aktualności:
Ocen: 4
Zaloguj się, by móc oceniać
liko (2015.06.05, 08:27)
Ocena: 11

0%
Hmm... Do czego by to się mogło przydać? Nie wiem, czy leżąca płasko dłoń jest tak w tak ergonomicznej pozycji. Mi touchpady zawsze przeszkadzały ograniczoną powierzchnią ruchu.
Andree (2015.06.05, 09:27)
Ocena: 5

0%
Dla mnie gładzik to rozwiązanie awaryjne, gdybym zapomniał zapakować myszki, albo potrzebował skorzystać z laptopa kładąc go na kolanach, co nie jest zalecane, bo bym zatkał wlot powietrza.
xede (2015.06.05, 09:45)
Ocena: 3

0%
rozwiązanie na pewno zyska swoich zwolenników bo czasem przydałby się taki gładzik ale zauważam o wiele więcej wad takiego rozwiązania niż pozytywów z niego wynikających
t800mm (2015.06.05, 10:08)
Ocena: 0

0%
Jakby jeszcze bezprzewodowo z tabletem czy smartphonem działało to mogłoby być ciekawe . Kładziesz gdziekolwiek i masz swoją 'myszkę' ze sobą ☺
ArcziR2D2 (2015.06.05, 10:49)
Ocena: 10

0%
nie wiem jak Wy ale ja nie rozumiem jak gładzik - jaki by nie był - może być wygodniejszy od myszki?? na biurku to tylko myszka jak dla mnie. A poza domem to nie będzie zbyt praktyczne
Ohoho:) (2015.06.06, 02:38)
Ocena: 0

0%
Gadżet dla hamburgerów i tyle.
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Akcja wsparcia w związku z pożarem katedry Notre-Dame de Paris. 29
To chyba nie będzie zabójca Fortnite. 29
Gorzej niż wcześniej, ale i tak świetnie. 28
Lepsza, ale niestety też droższa niż poprzedniczka. 10
Edycja specjalna. AMD zamierza hucznie obchodzić swoje 50. 15
Od zapowiedzi do sklepowej dostępności minie kilka tygodni. 18
Dla wielu osób wyniki badań mogą być zaskakujące.  22
Spodziewajcie się wzrostu wydajności. 19
Gorzej niż wcześniej, ale i tak świetnie. 28
Spodziewajcie się wzrostu wydajności. 19
Edycja specjalna. AMD zamierza hucznie obchodzić swoje 50. 15
Nintendo Switch traci tytuł na wyłączność. 0
Akcja wsparcia w związku z pożarem katedry Notre-Dame de Paris. 29
APU z 2 rdzeniami, 4 wątkami, układem graficznym Vega 3 i dwoma kontrolerami LAN 10 Gb/s. 5
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane