aktualności

W 2019 roku transfer danych generowany przez urządzenia mobilne wyniesie 197 petabajtów

3
19 maja 2015, 15:58 Adrian Kotowski

Według nowego raportu opublikowanego przez Juniper Research, do końca 2019 roku urządzenia mobilne wygenerują transfer danych na poziomie 197 petabajtów, co odpowiada ponad 10 mld płyt Blu-ray. Według przewidywań, około 41 procent danych będzie przesyłanych dzięki sieciom komórkowym, a reszta transferu przypada na sieci Wi-Fi.

Rozwój urządzeń mobilnych wpływa w dużym stopniu na ilość danych pobieranych przez użytkowników. Średni, miesięczny transfer generowany przez tablety i smartfony ma wzrosnąć ponad dwukrotnie w ciągu kolejnych czterech lat. Na rynek gigantyczny wpływ ma popularność strumieniowanych materiałów wideo i szybkość adaptacji sieci 4G.

Internet mobilny

Juniper Research twierdzi, że w okresie od 2014 roku do 2019 roku, transfer danych podczas streamingu filmów, za który odpowiedzialne będą jedynie smartfony wzrośnie aż ośmiokrotnie. Co ciekawe, ubiegły rok był pierwszym w historii, gdy łączny transfer danych wygenerowanych przez kraje azjatyckie był wyższy niż w Ameryce Północnej. W raporcie znalazła się też informacja o rosnącym popycie na bezprzewodowy dostęp do internetu przy wykorzystaniu sieci Wi-Fi. Zaobserwowano, że na tę technologię coraz częściej stawiają sami operatorzy.

Dane są oczywiście szacunkowe i nie można wykluczyć, że transfer będzie się różnić od zakładanych 197 petabajtów. Warto dodać, że według przewidywań Andrew Ellisa z University of Aston w Birmingham już cztery lata po osiągnięciu takiego wyniku dotrzemy do granicy przepustowości sieci

Źródło: Juniper Research
zlyczlowiekatakujeznienackZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
no :D operatorzy już zacierają ręce :(
motiffZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
motiff2015.05.19, 19:34
Straszna liczba i to nie żarty, sieci mobilne to motor napędowy rozwoju elektroniki teraz, ogromna kasa pompowana jest przez operatorów, ale przede wszystkim ogromny balon finansowy to producenci sprzętu.
SzczotaZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Szczota2015.05.19, 20:43
Znowu przewidywania jakiegos goscia Andrew Ellis o ktorym nikt nie slyszal.
Nic sie nie zapcha bo jakim prawem?
Mobilny internet owszem sie zapcha.
Dwukrotnie zwiekszy sie ruch mobilny ale nie w ciagu 4 lat tylko 3 lat. Tak ja twierdze no chyba ze przez zapchanie za dwa lata mobilnej transmisji po prostu ruch generowany nie bedzie mogl zostac zwiekszony bo przepustowosc mobilnych sieci nie pozwoli
Zaloguj się, by móc komentować
1