aktualności

Star Wars: Battlefront - prezentacja rozgrywki na targach E3 2015

6
15 maja 2015, 15:05 Adrian Kotowski

Studio DICE oficjalnie poinformowało, że już 15 czerwca podczas targów E3 2015 zaprezentowany zostanie nowy fragment rozgrywki z gry Star Wars: Battlefront. W liście napisanym przez Niklasa Fegraeusa, głównego projektanta gry, czytamy też o najważniejszych cechach produkcji. Fani Gwiezdnych Wojen mają być usatysfakcjonowani tym co otrzymają, co ma potwierdzać żywiołowa reakcja osób, które już widziały produkcję podczas zamkniętych pokazów.

Targi E3 zbliżają się wielkimi krokami i większość dużych wydawców planuje zaprezentować się na nich jak najlepiej. Nie inaczej jest oczywiście z Electronic Arts, które swoją prezentację zapowiedziało na 15 czerwca. Podczas konferencji zaprezentowane zostaną po raz pierwszy obszerne fragmenty rozgrywki z gry Star Wars: Battlefront. Informację przekazał na blogu produkcji Niklas Fegraeus, projektant tytułu.

Star Wars: Battlefront

W opublikowanym liście ujawnił, że studio DICE naprawdę przyłożyło się do oddania charakterystycznego dla serii klimatu. Co więcej, tytuł ma być jak najbardziej autentyczny względem całego uniwersum, co objawia się tym, że w Battlefroncie wykorzystywane są m.in. oryginalne efekty dźwiękowe znane z filmów, czy zeskanowane rekwizyty wykorzystywane wcześniej na planie. Bardzo ciekawe ma być także odwzorowanie świata. DICE zdecydowało się na wykorzystania fotogrametrii (wykorzystano ją m.in. w grze Zaginięcie Ethana Cartera) i technologii PBR (physically based rendering). Fegraeus twierdzi, że dzięki temu jakość obrazu jest oszałamiająca, a przy tym całość wygląda realistycznie.

Star Wars: Battlefront

Przedstawiciel studia stwierdził też, że restart serii związany jest z chęcią stworzenia jej „od nowa, po swojemu”. Twórcy mają czerpać inspirację ze wcześniej wydanych tytułów, ale przy okazji wprowadzą wiele nowości, które możliwe są do zrealizowania dzięki premierze sprzętu nowej generacji. Przygotowano nowe tryby rozgrywki i pasujące do nich mapy. Ze słów Fegraeusa wynika, że możemy spodziewać się m.in. modułu bazującego tylko i wyłącznie na walkach w powietrzu. Dodatkowo, przygotowano specjalne misje, które pozwolą na samodzielną grę przeciwko botom, gdzie sprawdzimy swoje umiejętności i zapoznamy się ze sprzętem.

Star Wars Battlefront z 12 mapami w dniu premiery

Kilka innych ciekawostek wyjawił Mathew Everett. Dowiedzieliśmy się, że w produkcji nie zaimplementowano systemu zniszczeń, który oddziaływałby na dużą skalę. Otrzymamy możliwość niszczenia drzew i kilku wybranych elementów. Kolejną ważną informacją jest to, że korzystanie z X-Winga i myśliwca TIE nie będzie wymagało osiągnięcia określonej serii zabójstw (killstrike). Twórcy planują wyjaśnić sprawę nieco później. Więcej informacji powinniśmy poznać podczas targów E3 – jak już wspominaliśmy, konferencja Electronic Arts zapowiedziana jest na 15 czerwca. Sama gra zadebiutuje 19 listopada w wersji na PC oraz konsole PS4 i XONE. 

Star Wars: Battlefront - zwiastun gry

Źródło: inf. prasowa
kirekkZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
kirekk2015.05.15, 15:11
Gra ma mieć co-op/split screen, wiec trzeba dać jej szansę.
SunTzuZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
SunTzu2015.05.15, 17:33
@up
Na PC to by była fajna sprawa....
KynarethZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Kynareth2015.05.15, 19:00
Jakiekolwiek screeny i filmiki nam przedstawią, to trzeba brać po uwagę, że znowu finalna gra może wyglądać gorzej.
*Konto usunięte*2015.05.16, 08:58
Zapowiedź zapowiedzi trailera na E3. PCŻal
Duke NukemZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Duke Nukem2015.05.16, 13:49
Kolejny zjazd emitentów materiałów reklamowych dla gawiedzi.
:)
ja__Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
ja__2015.05.17, 21:37
przecież to i tak kolejny BF w innej skorce :)
Zaloguj się, by móc komentować
1