aktualności

Google Collection - nowa funkcja w Google Plus

7
5 maja 2015, 13:44 Adrian Kotowski

Google uruchomiło nową usługę o nazwie Kolekcje, z której mogą skorzystać wszyscy użytkownicy serwisu społecznościowego. Dzięki nowej opcji, możliwe będzie grupowanie tworzonych i udostępnianych przez nas materiałów w specjalne katalogi zawierające tylko informacje konkretnego typu. Ma to uatrakcyjnić przeglądanie treści i ułatwić ich przeglądanie. 

Już od dłuższego czasu mówi się, że Google Plus jest właściwie martwe i raczej ciężko mu będzie konkurować z Facebookiem. Niedawno pojawiła się nawet plotka, że serwis zostanie podzielony. Wygląda jednak na to, że Google nie zamierza się poddawać, bo właśnie udostępniło kolejną, całkiem ciekawą funkcję, jaką są Kolekcje. To swego rodzaju zbiór postów na dany temat przedstawiona w taki sposób, by można było łatwiej przejrzeć interesujące nas treści.

Google Collections

Każda kolekcja może być udostępniona publicznie, prywatnie lub określonej grupie osób. Wszystko więc można dostosować do własnych preferencji. Wiadomości znajdujące się w kolekcjach, pojawiać się będą w głównym strumieniu wraz z odnośnikiem do całego katalogu tematycznego. Według Google, jest to świetny sposób na znalezienie większej ilości treści na dany temat. Do każdego katalogu możemy przypisać wybraną przez nas grafikę i nadać mu nazwę.

Kolekcje są już dostępne w przeglądarkowej wersji serwisu oraz w Google Plus na Androida. W późniejszym czasie funkcja zostanie udostępniona też użytkownikom smartfonów z iOS. Wygląda na to, że wyszukiwarkowy gigant rzeczywiście chce tchnąć nowe życie w swój serwis społecznościowy. Będzie to bardzo trudne, ale zawsze warto spróbować. 

Źródło: Google
WTFurdoinZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
WTFurdoin2015.05.05, 13:54
google+?
Stefan999Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Stefan9992015.05.05, 14:13
Gdyby się ocknęli wcześniej i kupili np. Instagram to byłaby szansa, a tak muszą powoli zacząć likwidować usługę.
wuzetkowiecZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
wuzetkowiec2015.05.05, 14:35
No nie wiem. Moim zdaniem, cienko przędą w społecznościówkach, bo wielu osobom nazwa Google źle się kojarzy. Przeważnie z permanentną inwigilacją. Wprawdzie portale firm trzecich wcale nie są lepsze w tej kwestii, jednak mniej drażnią, ponieważ nie wtryniają wszędzie swoich produktów i usług. Osaczeni przez Google...
DeggialZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Deggial2015.05.05, 14:44
-1#4
To to jeszcze istnieje? O_o
StonnZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Stonn2015.05.05, 16:35
Czy to ma zastąpić kolekcje subskrypcji na YouTube? Pytam ponieważ 20.05 mają to wyłączyć i już zdążyłem się przesiąść na RSS. YouTube jest jak EA.
kretosZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
kretos2015.05.05, 17:37
subskrypcje mają być wyłączone?
Borat1Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Borat12015.05.06, 13:44
Promują to Gówno+ od kilku lat jak się tylko da nawet wciskając ludziom na siłę a i tak każdy ma to gdzieś :)
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1