aktualności

Samsung Pay zadebiutuje w drugiej połowie 2015 roku

1
30 kwietnia 2015, 16:43 Bartosz Czechowicz

Samsung Pay, nowy system płatności mobilnych przygotowany przez koreańską markę, został oficjalnie ogłoszony w marcu bieżącego roku. Rozwiązanie zapowiedziano dzień przed rozpoczęciem targów MWC, wraz z prezentacją czołowych smartfonów firmy - modeli Galaxy S6 i S6 Edge. Tymczasem w sieci pojawiły się już informacje dotyczące daty debiutu przygotowanej przez Samsunga usługi.

Jak ujawnił Jin-young, jeden z czołowych pracowników firmy, nowy system płatności mobilnych najpierw zostanie wprowadzony na terenie Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej. Rozwiązanie będzie dostępne dla użytkowników w drugiej połowie 2015 roku. Niestety, nie znamy dokładnej daty rynkowej premiery. Warto jednak wspomnieć, że w sieci pojawiają się przypuszczenia według których usługa miałaby zostać oficjalnie uruchomiona we wrześniu. Trudno jednak określić, w jakim stopniu te informacje są zgodne z prawdą.

Jin-young wspomniał także, że w firmie wciąż trwają rozmowy dotyczące treminu dostępności Pay w innych krajach. Niewykluczone jednak, że jeszcze w tym roku omawiany w tekście system płatności mobilnych pojawi się także poza Koreą i Stanami Zjednoczonymi. Wraz z udostępnieniem usługi pierwszym użytkownikom producent powinien również poinformować o ewentualnej kompatybilności nowego rozwiązania ze smartwatchami. Możliwe więc, że przy okazji uruchomienia Pay zostanie zaprezentowany nowy inteligentny zegarek firmy - Gear A (Orbis).

Źródło: Whowired
1