aktualności

Surface 4 Pro: prezentacja już w kwietniu?

0 15 kwietnia 2015, 06:12 Piotr Gontarczyk

Microsoft najnowszy tablet hybrydowy Surface Pro 4 może pokazać już w trakcie zbliżającej się konferencji Build 2015. Co prawda na pierwszy rzut oka tak szybka prezentacja może wydawać się dziwna, zwłaszcza że Surface 3 pojawił się zaledwie parę tygodni temu, ale z drugiej strony Surface Pro 3 jest dostępny w sprzedaży już od dłuższego czasu, a rynek tego typu komputerów nie stoi w miejscu.

Według informatorów z wnętrza kanałów dostaw dla Microsoftu, cytowanych przez Digitimesa, hybrydowy tablet Surface Pro 4 może zostać zaprezentowany już niebawem, na długo przed jego rynkowym debiutem. Od dłuższego czasu mówi się, że urządzenie to będzie pierwszym, które na rynek wejdzie od razu z systemem operacyjnym Windows 10.

Dotychczasowe doniesienia wskazują, że co prawda oficjalna prezentacja może odbyć się już w kwietniu, ale masowa produkcja Surface Pro 4 powinna ruszyć dopiero w czerwcu. Dokładny termin wprowadzenia tego modelu do sprzedaży wciąż nie jest znany.

Wiemy że coroczna konferencja Microsoft Build tym razem ruszy 29 kwietnia i zakończy się 1 maja. Właśnie w jej trakcie spodziewamy się przede wszystkim nowych informacji na temat systemu operacyjnego Windows 10, który obecnie jest w fazie opracowywania i publicznych testów, w ramach programu Windows Insider. Obok Windowsa 10 powinna odbyć się oficjalna prezentacja nowego tabletu hybrydowego, który według dotychczasowych informacji wyposażony ma być w ekran o przekątnej od 12 do 14 cali. Model ten ma stanowić odpowiedź na bezgłośnego MacBooka firmy Apple, opartego na procesorze Intel Core M i przeznaczonego dla osób poszukujących komputera możliwie jak najlżejszego i najcieńszego, a więc przede wszystkim cechującego się dużą mobilnością.

Surface Pro 3

Źródło: Digitimes
1