aktualności

Ikea: meble i wyposażenie domu z bezprzewodowymi ładowarkami coraz bliżej

6
10 kwietnia 2015, 07:43 Piotr Gontarczyk

Parę tygodni temu szwedzka firma Ikea zapowiedziała, że ma plany wprowadzenia do oferty nowych mebli oraz elementów wyposażenia mieszkań i domów, które miałyby być wyposażone w elementy zapewniające obsługę bezprzewodowego ładowania akumulatorów urządzeń przenośnych. Okazuje się, że owe produkty pojawią się już w bieżącym miesiącu.

Biorąc pod uwagę to, że bezprzewodowe ładowanie urządzeń przenośnych powoli zyskuje na popularności i coraz więcej smartfonów, tabletów czy inteligentnych zegarków korzysta z takiej możliwości, to raczej za wielkie zaskoczenie trudno uznać, że wśród producentów m.in. mebli pojawia się chęć wykorzystania tej techniki.

Dla osób które czekają na tego typu rozwiązania i chcą mieć możliwość bezprzewodowego ładowania urządzeń bez konieczności umieszczania ich tylko tam, gdzie znajdują się dedykowane dla nich ładowarki, Ikea ma dobrą wiadomość - pierwsze elementy wyposażenia z bezprzewodowym ładowaniem w wybranych sklepach sieci pojawią się już w kwietniu, a na stronie internetowej poinformowano, że nowe produkty będą dostępne w sklepach sieci na całym świecie. Jeżeli jednak ktoś nie ma potrzeby lub możliwości odwiedzenia takiego sklepu, to na szczęście może skorzystać ze sprzedaży realizowanej za pośrednictwem Internetu.

 Na początek sieć Ikea bezprzewodowe ładowarki zintegrowała w tych elementach wyposażenia mieszkań i domów, które prawdopodobnie najbardziej pasują do tego typu zastosowania. Już niebawem w szwedzkiej sieci będzie można nabyć lampy biurkowe, lampy robocze, a także szafki nocne z wbudowanymi ładowarkami bezprzewodowymi. W ofercie Ikei znajdzie się nawet lampa podłogowa ze specjalną podstawką, na której wystarczy położyć urządzenie, którego akumulator miałby zostać naładowany. Jeżeli jednak ktoś niekoniecznie potrzebuje aż lampy do ładowania smartfona, to sieć Ikea przygotowała serię podstawek ładujących, które zaprojektowano tak aby pasowały do istniejącego wyposażenia mieszkania - oczywiście w "ikeowskim stylu".

Na razie nie ma informacji o cenach nowych produktów. Wiemy natomiast, że sprzedaż pierwszych modeli powinna ruszyć już w okolicach połowy kwietnia.

Źródło: Ikea, opr. wł.
mkamonZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
mkamon2015.04.10, 08:08
w innym miejscu czytałem że cena szafki nocnej z opcją ładowania ma być droższa o 20$ wiec jak się sprawdzi to jak najbardziej akceptowalna ...

to w ogóle jest straszna lipa że to ładowanie bezprzewodowe jest tak mało popularne ... tel powinien mieć opcję dokupienia 'maty' do ładowania np jak w SGS4 .. to jest tylko wypuszczenie trzech pin-ów pod 'kontakty' i 0,5 mm na matę pod tylną klapką ... miejsce i tak zresztą tam jest ze względu na żeberka usztywniające ... a tak taka mata QI robi dodatkowo jak element 'anty' skrzypiący dla tylnej obudowy.

Same korzyści ..

Tak BTW ... to ja w Moto G mam taka mate QI .. tylko ze Motorola nie przewidziała styków pod QI więc trzeba się wpinać tasiemką do portu mUSB (patrz blokować sobie ten port)... inną opcją jest wlutowanie się w styki na płytkę ale to już nie dla mnie.
marcin_kgZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
marcin_kg2015.04.10, 08:20
Ciekawe jak szybko się zepsuje, znając jakość ich mebli.
BluFoxZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
BluFox2015.04.10, 09:49
-1#3
Wygląda to jak nowoczesne... 'Konzentrationslager' - obóz koncentracyjny.
mfukerZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
mfuker2015.04.10, 10:54
marcin_kg @ 2015.04.10 08:20  Post: 854896
Ciekawe jak szybko się zepsuje, znając jakość ich mebli.

Jakosc jakoscia, ale otwory montazowe sie pokrywaja. Wsuwasz delikatnie koleczek w szparke, dobijasz mlotkiem i smialym ruchem przykladasz kolejny bok szafeczki. :)
Ineare TerraneZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Ineare Terrane2015.04.10, 18:07
-3#5
YKEŁA w Szewcji to meble dla plebsu, a Polaczki jak zwykle się zachłysnęli, przepłacają i na siłę wciskają zupełnie nie pasujący styl do swoich mieszkań. Cóż, moda taka.
Odpowiednio skomponowane meble z BRW miażdżą stylem i nowoczesnością skandynawskie taborety (jako stoliki nocne(!). Nie dla YKEŁY
pilseZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
pilse2019.10.01, 17:58
Fajne rozwiązania. Czy takie meble- https://www.pro-sprzet.pl/category/wyposaz...u-fryzjerskiego też będą posiadały takie funkcje?
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1