Aktualność
Bartosz Woldański, Wtorek, 7 kwietnia 2015, 20:05

Wiedźmin 3: Dziki Gon otrzyma po premierze dwa duże rozszerzenia fabularne, starczające w sumie na 30 godzin rozgrywki. Pierwszy z nich ukaże się jeszcze w tym roku, natomiast drugi, oferujący zupełnie nowy obszar, kilka miesięcy później. Poznaliśmy już pierwsze szczegóły na temat dodatków oraz cenę sugerowaną. Wygląda na to, że jest to odpowiednik przepustki sezonowej (ang. Season Pass) do innych gier, ale zamiast skromnych DLC, gracze dostaną dwie obszerne przygody rozbudowujące podstawową wersję Wiedźmina 3.

Wiedźmin 3: pierwsze 15 minut rozgrywki

Wiedźmin 3: Dziki gon – już graliśmy. Dodatkowo: wizyta w siedzibie CD Projekt Red

Firma CD Projekt RED przygotowuje się do wydania swojej największej do tej pory produkcji. Do premiery trzeciej części serii zwieńczającej historię o Geralcie z Rivii pozostało raptem półtora miesiąca. Tym samym prace nad nadchodzącym RPG-iem mają się ku końcowi, a studio myśli co dalej. Wiemy już, że w maju dostaniemy pierwsze DLC do Wiedźmina 3, które zostały już zapowiedziane, ale są one nad wyraz skromne i mają być darmowe dla wszystkich posiadaczy egzemplarza gry, ale plany CD Projektu nie kończą się tylko na nich. W ciągu najbliższego roku można bowiem liczyć na – uwaga! – dwa fabularne rozszerzenia: Serca z kamienia oraz Krew i wino.

Pierwszy dodatek do Wiedźmina 3 ma zapewnić dziesięciogodzinną przygodę na terenie Ziem Niczyich oraz w mieście Oxenfurt. Jako Geralt spróbujemy wykonać zlecenie otrzymane od tajemniczego Pana Lusterko i wyjść z opresji bez szwanku. Drugie rozszerzenie, Krew i wino, zabierze nas do zupełnie nowej w grach z serii Wiedźmin lokacji: Toussaint. Nietknięte wojną księstwo Anny Henrietty oraz przygody Geralta, Jaskra i ich towarzyszy wspominamy bardzo dobrze z powieści Andrzeja Sapkowskiego i nie możemy się doczekać tego, aż ujrzymy krainę winem Est Est płynącą na ekranach monitorów lub telewizorów. Zabawimy tam dłużej niż na Ziemiach Niczyich oraz w Oxenfurcie, bo aż dwadzieścia godzin. O wyzwaniu, jakie czeka na Białego Wilka, nie wiemy za wiele poza tym, że wręcz beztroski klimat, jaki panuje w Toussaint, to tylko pozory, pod którymi kryje się „krwawy sekret”. Oba dodatki to nie tylko nowe wątki fabularne, ale także dodatkowe wyposażenie, nieznane wcześniej NPC-e (lub znane z kart powieści) i przeciwnicy.

Początkowo cena sugerowana tzw. przepustki gwarantującej dostęp do obu przygód (ang. Expansion Pass) wyniosła tylko 17,49 euro w sklepie cyfrowej dystrybucji GOG.com (ok. 71 zł). Była to bardzo uczciwa kwota, jak na trzydziestogodzinną rozgrywkę, ale niestety została podniesiona do 24,99 euro (ok. 101 zł). W porównaniu do tradycyjnych przepustek sezonowych do innych gier, zawartość oferowana przez CD Projekt jest miłą odmianą - mamy tylko nadzieję, że jakość przygód będzie stać na wysokim poziomie. Zapowiedź tego zestawu przed premierą wydaje się idealnym zagraniem marketingowym ze strony CD Projektu i zgadza się z dotychczasową polityką firmy, która od początku twierdziła, że pobierać opłaty będzie jedynie za pełnoprawne rozszerzenia wprowadzające do gry dużo nowego (w przeciwieństwie do większości konkurencji na rynku).

Dodatek Serca z kamienia ma być dostępny w październiku 2015 roku, czyli pięć miesięcy po wydaniu podstawki, natomiast Krew i wino – w pierwszym kwartale 2016 roku. Choć można już składać zamówienia przedpremierowe na omawiany pakiet, to Marcin Iwiński, współtwórca CD Projektu, zachęca w komunikacie prasowym do wstrzymania się z zakupem przynajmniej do pojawienia się pierwszych opinii na temat rozszerzeń: "Dajemy graczom możliwość zakupu pakietu dodatków, ale chciałbym podkreślić jedną rzecz: jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości, nie kupujcie ich teraz. Poczekajcie na recenzje, pooglądajcie filmy w sieci - nie chcemy abyście kupowali cokolwiek w ciemno". Trzeba przyznać, że takie słowa rzadko padają z ust przedstawicieli dużych firm. Jednak najpierw pozostaje nam czekać na... podstawową wersję Wiedźmina 3, która wyjdzie 19 maja 2015 roku na PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. 

Wiedźmin 3: Dziki Gon - nowe, pikantne szczegóły

Wiedźmin 3 – wymagania sprzętowe nie takie straszne?

Cała mapa świata gry (niestety, na razie nie ma jej w wysokiej rozdzielczości)

Źródło: CD Projekt
Ocena aktualności:
Ocen: 7
Zaloguj się, by móc oceniać
Kriss_Hietala (2015.04.07, 20:10)
Ocena: 14

0%
Jeszcze nie wyszło, a już kombinują jak zarobić dodatkowe $ :D
Tearius (2015.04.07, 20:23)
Ocena: 35

0%
No tak, bo CDProjekt Red to organizacja non-profit.
Na duże, dobre fabularne DLC do ulubionego tytułu jestem w stanie i tę stówę wydać. Godzin rozgrywki i tak zapewni to pewnie więcej niż inne nowe gry. :)
Temp0 (2015.04.07, 20:32)
Ocena: 7

0%
Czytając tekst nietrudno oprzeć się przekonaniu, że autor tekstu jest przedstawicielem Wdupowłazów. Specjalnie na tę okazję utworzony przeze mnie mini erpeg zawierać będzie gatunek o nazwie Wdupowłazy. Będzie ich bardzo dużo i będzie je można z wielką przyjemnością szlachtować do woli. Niestety, będą słabo punktowane, ale za to ilością się nadrobi ;)
SajlorMun (2015.04.07, 20:36)
Ocena: 15

0%
Fajnie, że dodatki będą dość duże, ale nie wiem czym ma się to różnić od konkurencji. Nadal jest to kasowanie klienta dodatkowo za ten sam produkt. Rozumiem, że niektórzy przywykli do płatnych DLC, ale ja nadal uważam, że nie powinny mieć ceny pełnej gry, bo nią nie są. Jest to tylko zbiór skryptów i ewentualnie kilku nowych obiektów. Z tego wynika, że Wiedźmin 3 tak naprawdę będzie kosztować 230zł.
H^RDy (2015.04.07, 20:41)
Ocena: 8

0%
Lubie Wiedzmina, ale jedynke.
Dwojka mnie zawiodla calkowicie. Nie ma nic ze Slowianskiego klimatu, system walki uproszczony do bolu, no i bardzo krotka jak na tak masywnego RPGa.

Mam nadzieje ze Wiedzmin 3 bedzie wiecej czerpal z jedynki jak z dwojki, ale mam takie smutne, ukryte uczucie ze i ta czesc spartola :(
Nekron63 (2015.04.07, 20:46)
Ocena: 8

0%
Mapa jak z Gothica 3 :D
agentixkocham (2015.04.07, 21:00)
Ocena: 9

0%
93zł = ~80zł w Polsce. Tyle kosztują niektóre mniejsze premiery. Zapłaciłbym 50zł, ale bez przesady. Pozostaje czekać na promocję.
motiff (2015.04.07, 21:06)
Ocena: 5

0%
Dwa dodatki zaciążą na paczce całej gry, czy te 40 gb to łącznie z tymi babolami?
Swoją drogą niezły kaliber robią się obecne gry, żeby to dyć dobre było..
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Tak może wyglądać chip w kolejnym Xboksie lub PS5. 112
Świetna wiadomość dla klientów. DRAMeXchange przygotował nowy raport na temat rynku pamięci DRAM. 21
Jest też kompatybilność z Adaptive Sync dla Pascali i Turingów. 38
Tak może wyglądać chip w kolejnym Xboksie lub PS5. 112
Alternatywa jest, ale do jej wprowadzenia potrzeba czasu. 102
Jest też kompatybilność z Adaptive Sync dla Pascali i Turingów. 38
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane