aktualności

Kingdom Come: Deliverance – premiera w 2016 roku

6
3 kwietnia 2015, 16:38 Bartosz Woldański

Kingdom Come: Deliverance wyjdzie później niż planowano. Pierwsza część RPG-a autorstwa czeskiego studia Warhorse miała wstępnie zadebiutować pod koniec 2015 roku. Tytuł zaliczy jednak co najmniej półroczny poślizg. Co najmniej, ponieważ twórcy nie są wcale pewni także nowego terminu, ale za to graczy czeka obszerniejsza przygoda osadzona w średniowiecznej Europie.   

Kingdom Come: Deliverance także na PlayStation 4 i Xbox One – kulisy produkcji i nowe fragmenty rozgrywki

Kingdom Come: Deliverance, które zostało częściowo sfinansowane przez społeczność na platformie Kickstarter, nie wyjdzie zgodnie z planem. Gra się rozrosła do takich rozmiarów, że projekt chyba nieco przerósł samych twórców. Tym samym czeska odpowiedź na Wiedźmina 3 zawita na rynek najwcześniej latem 2016 roku, a nie pod koniec 2015 roku. Przy czym warto mieć na uwadze, że to raczej optymistyczny termin. Warhorse Studios potrzebuje bowiem więcej czasu nie tylko na dopracowanie Kingdom Come: Deliverance, ale także na poszerzenie zawartości. Tylko pierwsza część ma zawierać około 100 questów – jest to zdecydowanie więcej niż pierwotnie planowano. Oby tylko w parze z ilością poszła także jakość.

Przypomnijmy, że Kingdom Come: Deliverance ma być RPG-owym sandboksem w średniowiecznych realiach. Bez magii, bez smoków, bez świata fantasy, co jest raczej rzadkością w grach wideo z tego gatunku. Czesi chcieli zrobić wysokobudżetowy tytuł, ale trudno było zdobyć odpowiednie środki na wyprodukowanie go. Udało się zdobyć sponsora, ale i ten miał wątpliwości co do sukcesu gry. W tym celu Warhorse Studios wystartowało w ubiegłym roku z akcją na Kickstarterze, zdobywając ponad milion funtów. Ze względu na obszerność produkcji postanowiono podzielić ją na trzy akty, z których każdy miał według wstępnych planów wystarczyć na przynajmniej 30 godzin. Ambicje dewelopera są jednak większe i dostaniemy jeszcze dłuższą przygodę, starczająca nawet na 40-50 godzin. 

Kingdom Come: Deliverance ukaże się nie tylko na PC, ale także na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Gra powstaje na najnowszej wersji silnika CryEngine 3. Jeszcze przed zakończeniem prac doczekamy się beta testów, które najprawdopodobniej rozpoczną się pod koniec bieżącego roku. Do tej pory zdążyliśmy poznać niewielki skrawek gry, gdyż kilka miesięcy temu została udostępniona wersja alfa dla tych, którzy wsparli odpowiednią kwotą Kingdom Come na stronie Kickstarter (najnowsza aktualizacja została omówiona na załączonym poniżej filmie). Zawartości jednak było tam niewiele, więc z niecierpliwością czekamy na betę. Takich RPG-ów na rynku nigdy za dużo. 

Kingdom Come: Deliverance, czyli gdzie Wiedźmin 3 krzyżuje się z Mount & Blade

Źródło: DSOGaming
legorasZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
legoras2015.04.03, 17:53
Szkoda.
Edward KenwayZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Edward Kenway2015.04.03, 19:52
-2#2
kto następny?
KelamZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Kelam2015.04.03, 20:41
Gra z potencjałem. Niech spokojnie nad nią pracują - nawet do 2017, jeśli będzie trzeba.
golyZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
goly2015.04.03, 21:57
tak to jest, jak ktoś się chwali grą, zanim powstał pomysł jej zrobienia
MichauSTGZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
MichauSTG2015.04.03, 22:11
-8#5
Ja od początku nie widzę tu potencjału. Potencjał? Gdzie?! Na paru screenach ?! pffff
CortexM3Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
CortexM32015.04.04, 18:03
-3#6
Czyli już powoli robi się z tego gównolit, na który tak ochoczo kasę wyłożyli sami gracze. Za miesiąc - dwa przeczytamy niusa że autorzy proszą o kolejną jałmużną, bo ich brakło.
Tak jak na Fejsie jest 'Lubie To', powinien tutaj być przycisk Lubie jak mnie doją.
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1