aktualności

Dragon Age: Inkwizycja - Szczęki Hakkona pierwszym dodatkiem fabularnym

1
25 marca 2015, 12:58 Adrian Kotowski

Gra Dragon Age: Inkwizycja doczekała się pierwszego rozszerzenia fabularnego. Dodatek o nazwie „Szczęki Hakkona” ma odkryć przed graczami historię Inkwizycji i przenieść ich w górski obszar z bujnymi lasami i potężnymi szczytami. Otrzymamy też możliwość stawienia czoła potężnym przeciwnikom i zdobycia nowego ekwipunku. 

Dragon Age: Inkwizycja zostało bardzo ciepło przyjęte przez graczy i recenzentów. Tytuł zdobył kilka ważnych nagród, w tym m.in. tytuł gry roku 2014. Na pierwszy dodatek fabularny do gry przyszło nam czekać kilka długich miesięcy, ale BioWare w końcu zaprezentowało rozszerzenie „Szczęki Hakkona”.

Dragon Age: Inkwizycja - Szczęki Hakkona

Twórcy przygotowali nową historię opowiadającą o losach poprzedniego Inkwizytora oraz potężnego smoka, który miał być jego głównym wrogiem. Gracze otrzymają możliwość zbadania niedostępnych wcześniej terenów takich jak choćby tevinterska forteca, czy gęsty las zasiedlony przez plemię Awarów. Zadaniem bohatera będzie oczywiście walka z pradawnym bogiem, który zamierza zniszczyć świat.

Dragon Age: Inkwizycja - Szczęki Hakkona

Tradycyjnie już poza samą warstwą fabularną i walkami, DLC wprowadzi do gry nową broń i pancerze. Znajdziemy też nowe operacje dostępne z poziomu stołu narad. Dodatek „Szczęki Hakkona” trafił w pierwszej kolejności na konsole Xbox One i komputery osobiste. Wersja na inne platformy zostanie wydana w późniejszym terminie. Od rozszerzenia może odstraszać jednak cena, która wydaje się być zbyt wysoka. Za wersję pecetową trzeba zapłacić 45 zł, a edycja na XONE to koszt prawie 60 zł. Powtarza się więc sytuacja znana ze wcześniejszych gier BioWare, gdzie DLC także kosztowały sporo. Jedyną zaletą jest to, że po usunięciu punktów BioWare jest szansa na spadek ceny dodatku, dzięki ewentualnym promocjom. 

Dragon Age: Inkwizycja - Szczęki Hakkona

Źródło: inf. prasowa
bossix84Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
bossix842015.03.25, 14:16
-2#1
Kupilem podstawe na ps4 jako primary account na ebay. Szkoda ze nie moze sciagnac na konsole jakiejs latki ktora by dodala chociaz polskie napisy bo przy tylu kilometrach tekstu w jezyku ang. miekknie troche glowa ;) Ale gra ciekawa i kiedys kupie wersje fizyczna gry i na bank spedze wiele godzin przy niej...
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1