aktualności

Lenovo szykuje smartfony z Windows 10

2
18 marca 2015, 10:07 Piotr Gontarczyk

Microsoft ujawnił pewne szczegóły dotyczące planu wydania systemu operacyjnego Windows 10 latem bieżącego roku, ale równolegle firma poinformowała o tym, że jednym z głównych partnerów wspierających nową platformę będzie Lenovo. Chińska firma przygotowuje się też do wprowadzenia na rynek swojego pierwszego smartfona z systemem Windows 10.

Lenovo od ładnych paru lat jest jednym z największych graczy na rynku elektroniki użytkowej oraz jednym z najbliższych partnerów Microsoftu. Mimo to na rynek smartfonów firma Lenovo do tej pory kierowała wyłącznie urządzenia z Androidem i nigdy nie zaoferowała jakiegokolwiek urządzenia z systemem Windows Phone. Już na początku ubiegłego roku w jednej zapowiedzi Lenovo można było wychwycić, że pierwsze urządzenie mobile z Windowsem pojawi się przed rokiem 2015, ale plany te nie doczekały się realizacji.

Wygląda jednak na to, że wraz z pojawieniem się systemu Windows 10 nastawienie Lenov ulegnie zmianie. Firma już teraz przygotowuje co najmniej jedno urządzenie przenośne oparte na programowej platformie Microsoftu. Na razie wiemy, że pierwsze smartfony Lenovo z Windowsem 10 na pewno pojawią się w Chinach, a więc na macierzystym rynku tej firmy. Niewykluczone więc, że konsumenci z innych krajów oficjalnie kupić ich nie będą mogli, choć oczywiście plany w tej kwestii mogą jeszcze ulec zmianie.

Nie wiadomo natomiast jakie dokładnie urządzenia Lenovo przygotowuje. Wśród nich jest co najmniej jeden smartfon. Być może firma pracuje nad całą serią, ale na oficjalną zapowiedź zapewne będzie trzeba jeszcze trochę poczekać. Dla Microsoftu to na pewno dobra wiadomość, zwłaszcza w kontekście rynku smartfonów. Windows Phone bowiem pomimo upływu czasu wciąż stanowi rynkowy margines i nie jest w stanie nawiązać rywalizacji z systemami Apple iOS czy Google Android.

Lenovo Yoga Tablet 2-1050F – test najdłużej działającego 10-calowca

Źródło: Neowin
jarecki3460Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
jarecki34602015.03.18, 16:09
-4#1
Widziałem i skomentuje jeszcze raz. Nie dla Europy.
zwierz121Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
zwierz1212015.03.18, 20:37
Ja tam bym chciał chińskie firmy w polskiej dystrybucji. Kupowal bym na alliexpres a miał bym serwis w Polsce. Wilk syty i owca cała.
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1