aktualności

Android Wear: nowa wersja z obsługą gestów i WiFi

0
11 marca 2015, 20:41 Bartosz Czechowicz

Android Wear, dedykowany elektronice ubieralnej system operacyjny Google, czekają istotne zmiany w przyszłości. Według redakcji serwisu The Verge nowa wersja oprogramowania zaoferuje obsługę WiFi, a z powiadomień i usługi Now będzie można korzystać nawet bez używania łączności Bluetooth. Co ciekawe spora część obecnie dostępnych na rynku smartwatchy ma już wbudowany potrzebny do takich połączeń moduł, przez co nie powinno być potrzeby wymiany wearables. Całość, jak nietrudno się domyślić, może stanowić odpowiedź na zaprezentowany niedawno Apple Watch.

Nowa wersja Android Wear powinna wprowadzić również obsługę gestów. Użytkownik ruchem nadgarstka będzie mógł przewijać powiadomienia oraz karty Google Now, co wydaje się ciekawym rozwiązaniem i nie wymaga już angażowania drugiej ręki. Bardziej intuicyjny ma być także sam interfejs, który pozwoli na szybsze wyszukiwanie kontaktów oraz aplikacji. Usprawnienia powinny zachęcić nowe osoby do zakupu gadżetów z systemem firmy z Mountain View, które nie mogą pochwalić się najlepszymi statystykami sprzedaży. Jak wynika z raportu opublikowanego przez Canalys, w 2014 roku do użytkowników trafiło zaledwie... 720 tysięcy urządzeń działających na Android Wear.

Opublikowane w sieci informacje nie zostały oficjalnie potwierdzone przez Google, jednak wydają się co najmniej prawdopodobne. Niestety, nie wiadomo kiedy mogłaby pojawić się aktualizacja wprowadzająca omawiane w tekście zmiany. Warto jednak zauważyć, że nowe opcje to nie tylko same superlatywy. Obecne smartwatche nie cechują się zbyt długim czasem pracy baterii i nietrudno domyślić się, jak bardzo jeszcze skróci go korzystanie z WiFi.

Źródło: theverge
1