aktualności

Samsung zmienia strategię i nie pokazuje nowego smartwatcha na MWC 2015

3
3 marca 2015, 07:20 Piotr Gontarczyk

Samsung na rynku inteligentnych zegarków obecny jest od 2013 roku i od tamtej pory firma wprowadziła na rynek wiele modeli tych urządzeń, najwięcej ze wszystkich producentów. Ku pewnemu zaskoczeniu Samsung na MWC 2015 (Mobile World Congress) nie pokazał ani jednego nowego produktu tego typu. Parę miesięcy temu zaczęły pojawiać się plotki o tym, że firma pracuje nad nowym smartwatchem, Orbis, który ma być nowym flagowcem. Co się zatem stało?

Okazuje się, że Samsung podjął decyzję o tym aby wstrzymać się wprowadzeniem na rynek Orbisa. Wiceszef wykonawczy w firmie Samsung, Young-hee Lee w wywiadzie dla The Wall Street Journal powiedziała "prezentowaliśmy więcej urządzeń niż ktokolwiek inny. Czas na pauzę". Południowokoreańska firma robi sobie zatem przerwę, ale obecnie nic nie wskazuje na to, że mogłaby rozważać wycofanie się z tego rynku.

Young-hee Lee zapewniła, że nowy smartwatch jest w opracowaniu, a jego firma liczy na to, że uda się jej osiągnąć poziom perfekcji w tym zakresie. Ostatecznie Samsung nie chce na razie ścigać się z konkurentami na ilość nowych produktów, a zamiast tego tworzyć ich mniej, ale uzyskiwać lepsze efekty. Przedstawicielka Samsunga nie ujawniła kiedy nowy inteligentny zegarek tej marki może pojawić się na rynku. Nie chciała też zdradzić jak urządzenie ma wyglądać, ani jakie ma oferować możliwości.

Źródło: WSJ, opr. wł.
OrgiuszZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Orgiusz2015.03.03, 08:01
Obudzili się. W obecnej formie Huawei pogrążył Galaxy Gear.
SławekplZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Sławekpl2015.03.03, 08:46
Orgiusz @ 2015.03.03 08:01  Post: 841686
Obudzili się. W obecnej formie Huawei pogrążył Galaxy Gear.

ceną zapewne nie, sądzę że Huawai zażyczy sobie za swoje smarka bardzo zbliżoną kwotę jaką trzeba płacić za Samsunga :hmm:
nie wiadomo też jak długo działa na jednym naładowaniu ich smark, więc z dyskwalifikowaniem jakiegokolwiek sprzętu konkurentów trzeba poczekać
PlumZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Plum2015.03.03, 15:00
Ja kupiłem w zeszłym miesiącu swojego pierwszego smartwatcha i jestem bardzo zadowolony.
Bardzo przydatne urządzenie w pewnych warunkach daje unikalne funkcje.
Np.powiadomienia o nadchodzącym połączeniu dyskretny drżenie na nadgarstki, bardzo przydatne np. W pracy.
Cena też świetna 300zł.
Polecam, a i gratis nowy system operacyjny z oprogramowaniem teraz Tizen 2.2.1.
Obudowa ze stali szczotkowanej plus szkło i ekran amoled.
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1