aktualności

Nvidia dodaje nowe gry dla platformy GRID

0 19 lutego 2015, 09:46 Adam Szymański

Nvidia GRID to usługa kierowana do posiadaczy urządzeń Shield, dzięki której mogą oni strumieniować gry na takiej samej zasadzie jak działa streaming muzyki czy filmów. Przy pomocy tego rozwiązania możliwe jest granie w produkcje AAA na tablecie, ponieważ wszystkie obliczenia przeprowadzane są przez serwer producenta, a do gracza przesyłany jest już wcześniej wygenerowany obraz. Teraz twórcy zapowiedzieli dodanie nowych tytułów do usługi.

Nvidia GRID została udostępniona trzy miesiące temu i początkowo w bibliotece gier znajdowało się 20 pozycji. Należy podkreślić, że gry oferowane w usłudze wcale nie są nikomu nieznanymi tytułami, ponieważ właściciel udostępnia poprzez to rozwiązanie wiele bardzo popularnych produkcji, takich jak Borderlands 2, Dead Island, Saints Row: The Third czy Batman: Arkham Origins. Wkrótce gracze zaczęli otrzymywać możliwość streamingu kolejnych tytułów, a Nvidia zapowiedziała, że w przyszłym miesiącu liczba dostępnych gier zostanie podwojona względem początkowej puli.

We wtorek dodano Saints Row IV, które jest już 38. pozycją w bibliotece, na kolejny tydzień przewidziano udostępnienie gry Alan Wake, a czterdziestym tytułem zostanie Metro: Last Light Redux, które trafi w ręce graczy trzeciego marca. Warto wspomnieć, że wśród wcześniej dodanych pozycji są też gry indie, ponieważ Nvidia przychyliła się do próśb graczy i udostępniła im Stacking oraz Revolver 360 RE:Actor. Jak widać, usługa GRID staje się coraz ciekawsza i możliwe, że dzięki niej tablet Shield niedługo zwiększy swój udział w rynku przenośnych konsol do gier.

Źródło: NVIDIA
1